سرویس های بهداشتی در بسیاری از خانه ها به شکل یک پارچه هستند و به همین دلیل، کابین دوش وجود دارد تا بهداشت و تمیزی هر بخش از سرویس بهداشتی حفظ شود. استفاده از کابین دوش همچنین باعث افزودن حس شخصی به فضای حمام و دوش شده و می تواند ارزش ملک شما را افزایش دهد. صرف نظر از ترجیحات سبک معماری و طراحی حمام، کابین های دوش به طور معمول از شیشه ساخته می شوند تا علاوه بر افزودن زیبایی، از خاصیت آنتی باکتریال بودن و راحتی در نظافت آن نیز استفاده شود. مزیت دیگر کابین دوش شیشه ای یا حمام شیشه ای از خاصیت شفاف بودن شیشه و ویژگی بازتابنده آن بهره گرفته شده و باعث بزرگتر نشان دادن فضای حمام و سرویس بهداشتی و پخش بیشتر نور در آن می شود.


کابین های دوش شیشه ای به انواع مدل های مختلفی تقسیم می شوند که یکی از این دسته بندی ها بر اساس نوع باز شدن درب آن می باشد که به شکل لولایی، پارتیشنی و ریلی هستند. تقسیم بندی دیگر کابین دوش شیشه ای که متداول تر می باشد بر اساس فریم (قاب بندی) اطراف پنل های شیشه ای می باشد و به دو شکل کابین دوش شیشه ای فریم دار (دارای قاب) و فریم لس (بدون قاب) وجود داردد.


مقایسه کابین دوش شیشه ای فریم لس و فریم دار

جدا از نوع فریم کابین های دوش شیشه ای، می توان از انواع شیشه های دکوراتیو یا سند بلاست برای افزودن حریم شخصی در کنار افزایش زیبایی محیط استفاده کرد. انتخاب بین کابین دوش شیشه ای فریم لس و فریم دار بر اساس سلیقه شخصی صورت می گیرد و به طور کلی تفاوت اساسی بزرگی با هم ندارند، هر دوی این مدل ها از شیشه سکوریت ساخته می شوند تا خطر شکستگی را به حداقل رسانده و همچنین در برابر گرما و رطوبت بالای محیط سرویس بهداشتی مقاوم باشند.


کابین دوش شیشه ای فریم دار ورق های شیشه ای ایمن هستند که توسط قابی (معمولاً از جنس فلزی) احاطه شده اند و قابلیت تولید در اشکال گرد و منحنی را نیز دارند. قاب ها با نیکل، برنز، کروم یا طلا پوشش داده شده اند که قسمت های مختلف کابین مانند پارتیشن و درب حمام را احاطه می کند؛ این پوشش دادن ها، آب بندی و بخش های مغناطیسی قاب کابین می تواند به ایجاد یک ویژگی ضد آب و افزایش مقاومت آن کمک کند. همانطور که از نام کابین دوش شیشه ای فریم لس مشخص است، این مدل فاقد قاب در بین پنل های شیشه ای بوده و در انواع اشکال زاویه دار با درب های باز شو تولید می شود. این حمام های شیشه ای برای پشتیبانی از بخش ساختاری و مواد شیشه ای سنگین بر محورهای ویژه تکیه می کنند؛ با این که این مدل قاب و فریم در پنل های خود ندارد اما برخی از مدل ها ممکن است شامل قطعات کوچک و بزرگ فلزی مخصوصا در محل باز شدن درها باشند.

کابین دوش شیشه ای


مزایای کابین دوش شیشه ای فریم دار

1- انعطاف پذیری

فریم های تعبیه شده، این نوع کابین دوش شیشه ای را با اندازه ها و سبک های مختلف حمام سازگارتر و انعطاف پذیرتر می کند، به این دلیل است که کابین دوش شیشه ای چارچوب دار با مشخصات گسترده تری طراحی شده اند.

2- تناسب با هر محیط

فریم های اضافه شده در این نوع کابین های دوش شیشه ای آنها را برای شرایط مختلف مناسب و کاربردی تر می کند. کابین های دوش شیشه ای قاب دار برای مناطق غیر مربعی مناسب هستند و حتی می توانید این کابین ها را با تغییراتی در حمام موجود قرار دهید.

3- امکان اصلاح سبک و طراحی

کابین های دوش شیشه ای فریم دار اکنون در طرح ها و سبک های بسیاری در دسترس هستند، با گذشت زمان این طرح ها بیشتر می شوند تا یک سبک عالی ایجاد کنند. نه تنها این کابین ها می توانند برای ایجاد زیبایی در سرویس بهداشتی گزینه مناسبی باشند، بلکه به اندازه کافی محکم هستند، زیرا چارچوب این کابین ها پشتیبانی اضافی را فراهم می کند.

4- آب بندی ایده آل

قاب های این مدل از کابین دوش شیشه ای باعث جلوگیری از پاشیدن آب به سایر بخش های سرویس بهداشتی می شوند و همچنین به سنگ لبه برای جلوگیری از خروج آب از کابین نیاز ندارد.


مزایای کابین دوش شیشه ای فریم لس

1- تطبیق پذیری

اگرچه کابین دوش شیشه ای بدون قاب با طراحی مینیمالیستی طراحی شده اند، اما می توانند کاملاً با هر سبک حمام مطابقت داشته باشند. علاوه بر این، این نوع از کابین های دوش به راحتی در اندازه های سفارشی از شیشه سکوریت با ضخامت بیشتر، در دسترس هستند که باعث می شود همه کاره تر و انعطاف پذیرتر شوند.


2- نظافت آسانتر

تمیز کردن کابین های دوش شیشه ای فریم لس بسیار آسان تر است، به این دلیل است که هیچ شیاری وجود ندارد که در آن کثیفی و کپک ایجاد شود. مزیت دیگر این نوع کابین های دوش نسبت به مدل های فریم دار این است که در طول زمان نیاز به تعویض قطعات خورده شده ندارند.


کابین دوش شیشه ای فریم لس

3- طراحی سطح بالا

عدم وجود چارچوب در این نوع کابین دوش شیشه ای می تواند به عنوان یکی از ویژگی های طراحی لوکس و زیبا در حمام شما در نظر گرفته شود، در نهایت ارزش ملک شما را به بهترین شکل ممکن افزایش می دهد.

4- شفافیت

شفافیت در طرح های کابین دوش شیشه ای فریم لس آن را برای هر نوع حمامی مناسب می کند؛ این به این دلیل است که می تواند تصوری از فضای بزرگتر و با گردش هوای بهتر در حمام شما ایجاد کند.


مقایسه قیمت کابین دوش شیشه ای فریم لس و فریم دار

هر دو کابین دوش فریم دار و فریم لس از نظر هزینه بسیار متفاوت هستند، عوامل متعددی در این تفاوت هزینه نقش مهمی دارند. برخی از رایج ترین عوامل در زیر آورده شده است:

• اندازه کابین دوش

• سفارشی بودن محصول

• نوع شیشه استفاده شده در کابین

• ارتفاع کابین دوش شیشه ای


اگر به طور کلی قصد دارید هر دو نوع کابین دوش شیشه ای را از نظر قیمت باهم مقایسه کنید، کابین دوش شیشه ای فریم لس می تواند گزینه گران قیمتی در مقایسه با کابین های دارای فریم باشد؛ البته در هر صورت خرید کابین دوش سفارشی می تواند هزینه های بالاتری برایتان داشته باشد.


البته موارد ویژه دیگری هستند که بر قیمت حمام شیشه ای تاثیر می گذارند، به همین دلیل بهتر است برای اطلاع از قیما دقیق از کارشناسان شرکت ترنج آذین مشاوره بگیرید.