کابین دوش شیشه ای

در معماری روز و مدرن فضا سازی حمام یکی از آیتم های مهم طراحی به شمار می رود و استفاده از شیشه به دلیل شفاف بودن ، زیبایی و آنتی باکتریال بودن ، امروزه متداول ترین متریال مورد استفاده در دوردوشی ها و کابین های دوش می باشد.کابین دوش شیشه ای باعث می شود فضای پیرامون دوش آب خیس نشود این خود بر پاکیزگی فضای حمام و سرویس بهداشتی می افزاید.


استفاده از کابین دوش شیشه ای بدلیل کم بودن فضا در ساختمان های امروزی جز لازمه های سازه های مسکونی به شمار می رود. با توجه به فضای کمی که امروزه برای محیطی همچون حمام در نظر گرفته می شود ، وان ها کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و به جای آن ها از حمام شیشه ای یا دور دوشی شیشه ای استفاده می شود.


با استفاده از کابین های مخصوصی که برای حمام ساخته می شود ، فضای مورد نظر بهینه و قابل استفاده تر خواهد شد و در واقع بهره وری آن افزایش می یابد.


کابین دوش شیشه ای چیست؟

کابین دوش شیشه ای یا دور دوشی شیشه ای وسیله ای برای تقسیم فضا در محیط حمام می باشد که با استفاده از آن می توان فضاهای مختلف یک حمام از جمله سرویس بهداشتی و روشویی را از محلی که فرد دوش می گیرد جدا و مجزا نمود. با استفاده از کابین دوش شیشه ای علاوه بر جدا سازی فضا و عدم خیس شدن سایر قسمت های حمام در حین استحمام ، محیط مورد نظر از لحاظ زیبایی نیز جلوه بیشتری پیدا خواهد کرد.


همچنین به منظور بزرگتر نشان دادن فضا از کابین دوش هایی با جنس شیشه شفاف استفاده می شود تا کاربرد شیشه در حمام بیشتر نمایان گردد. یکی دیگر از ویژگی های حمام شیشه ای این است که با استفاده از شیشه های مات ، شیشه دکوراتیو و یا سندبلاست می توان مانع دید فضای داخل کابین از بیرون شد.


برای ساخت دور دوشی شیشه ای می توان از دو مدل کابین دوش شیشه ای فریم دار و کابین دوش شیشه ای فریم لس استفاده نمود که هریک از آن ها بر اساس علاقه و نیاز محیط قابل تولید می باشند. چنانچه قصد خرید کابین دوش شیشه ای را دارید می توانید با کارشناسان ترنج آذین در ارتباط باشید.

کابین دوش شیشه ای


ساخت کابین دوش شیشه ای

پیش از آن که اقدام به ساخت کابین دوش شیشه ای شود می بایست ابعاد حمام اندازه گیری شده تا بر اساس ابعاد مورد نظر کابین دوش شیشه ای ساخته شود. به دلیل زیبایی و جلوه بیشتر امروزه کابین دوش فریم لس از استقبال بیشتری برخوردار بوده. این نوع از دور دوشی شیشه ای به علت عدم استفاده از فریم سبب می شود مکان برای رشد قارچ و میکروب کمتر بوده و در نتیجه بهداشتی تر از دیگر کابین ها باشد.


برای ساخت کابین دوش ها از شیشه سکوریت یا شیشه میرال در قطر های مختلف نیز می توان استفاده نمود تا بدین وسیله استحکام کابین دوش در برابر ضربه بیشتر و افراد را در برابر خطر شکستگی شیشه حفظ نماید. پس از ساخت و تولید شیشه سکوریت در ابعاد مورد نظر و همچنین ساخت یراق آلات و فریم ها که عموما برای جلوگیری از زنگ زدگی از جنس استینس استیل “Stainless Steel” هستند ، آن ها را در مکان مورد نظر به دیوار نصب کرده و شیشه های نشکن به دقت در داخل آن ها قرار می گیرند. درب کابین دوش شیشه ای نیز نسبت به مدل انتخاب شده در مرحله آخر نصب و اجرا می شود.


انواع کابین دوش شیشه ای

از نظر باز و بسته شدن درب حمام شیشه ای ، کابین دوش ها در انواع مختلفی همچون:

• کابین دوش شیشه ای لولایی

• کابین دوش شیشه ای پارتیشنی

• کابین دوش شیشه ای ریلی


 تقسیم بندی می شوند که از نام آن ها نحوه باز و بسته شدن درب در آن ها مشخص بوده و هریک برای ساخت و نصب شیوه های متفاوتی دارند. اما کابین دوش پارتیشنی در حمام هایی که دارای وسعت زیادی هستند به کار برده می شود و به مانند پارتیشن شیشه ای از مساحت بیشتری برخوردار هستند. از کابین دوش شیشه ای پارتیشنی نیز می توان در جدا سازی حمام مستر که در اتاق خواب ها قرار گرفته است می توان استفاده نمود.


دیوایدر شیشه ای : برخی فضاها که معمولا در هتل ها بیشتر به چشم می خورد از دیوایدر شیشه ای حمام استفاده می شود که با استفاده از یک صفحه شیشه ای می توان بخشی از فضایی که آب از آن جا به سایر فضا مانند روشویی پخش می شود را پوشاند و مانع از خیس شدن دیگر قسمت های حمام شد.


مزایای کابین دوش شیشه ای

✔ زیبایی محیط حمام

✔ اشغال فضای کم تر و جایگزینی مناسب برای وان

✔ جلوگیری از پاشش آب به دیگر قسمت های حمام و تقسیم بندی محیط حمام

✔ استفاده از شیشه سکوریت در کابین دوش شیشه ای برای امنیت بالا

✔ دارای مدل های گوناگون برای استفاده در انواع حمام ها


قیمت کابین دوش شیشه ای

چنانچه قصد خرید کابین دوش شیشه ای را دارید می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین تماس حاصل نموده تا با انواع مدل ها و قیمت کابین دوش شیشه ای بیشتر آشنا شوید. برای تعیین قیمت کابین دوش شیشه ای نیاز به بازدید محل نصب به جهت برآورد میزان شیشه مورد نیاز ، یراق آلات و... می باشد و همچنین نوع شیشه سکوریت یا شیشه نشکن از نظر قطر و طرح از جمله مواردی می باشند که تاثیر زیادی بر قیمت دور دوشی شیشه ای دارند.


پست الکترونیک

info@toranjglass.com

amin.trj70@gmail.com

تلفن تماس

تلفن : 44733769

موبایل و واتساپ : 09212585523

آدرس اینستاگرام : @toranjglassco

آدرس

بزرگراه شهید آبشناسان غرب به شرق - خیابان سردار جنگل جنوب - کوچه ی طباطبایی - کوچه ی زاگرس - پلاک 9 واحد 7