کابین دوش شیشه ای که با نام های مختلفی همچون دور دوشی شیشه ای یا حمام شیشه ای شناخته می شود ، به عنوان وسیله ای پر کاربرد امروزه در حمام ها مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این محصول که متریال اصلی آن از شیشه سکوریت می باشد فضایی که برای استحمام در حمام در نظر گرفته می شود را محصور کرده و همانند یک اتاقک شیشه ای عمل می نماید.


شیشه مورد استفاده در کابین دوش ها می تواند بر اساس نیاز با قطرهای مختلفی ( از 6 میلی متر تا 10 میلی متر) ساخته شود که می توان بر روی آن طرح های مختلفی را پیاده نمود. با استفاده از روش های مختلف شیشه دکوراتیو ، انواع طرح و رنگ را می توان بر روی شیشه به کار رفته در کابین دوش شیشه ای اجرا نمود. همچنین بر اساس نوع فضا ، چیدمان و دکوراسیون محیط حمام انواع مختلفی از دور دوشی را می توان ساخت که نوع درب آن ها ، شکل و فرم دور دوشی و یا فریم آن ها می تواند متفاوت باشد.


ساخت کابین دوش شیشه ای به دلایل مختلفی همچون عدم ایجاد پاشش آب به سایر فضای حمام ، حفظ گرما در اتاقک ، افزایش زیبایی محیط حمام و... انجام می گیرد.امروزه از شیشه برای ساخت کلی محیط حمام استفاده می شود که به جهت انجام این کار بدلیل فضای بیشتری که برای ساخت آن می بایست در نظر گرفت از پارتیشن شیشه ای استفاده می شود. دور دوشی شیشه ای از نظر فریم بندی دارای انواع مختلفی همچون کابین دوش شیشه ای فریم دار و کابین دوش شیشه ای فریم لس می باشد که در این قسمت ، دور دوشی شیشه ای فریم لس را مورد بررسی قرار خواهیم داد.


کابین دوش شیشه ای فریم لس

همانطور که از نام این نوع از حمام شیشه ای مشخص می باشد ، در این مدل برای ساخت از فریم استفاده نمی شود و با این کار می توان به کابین دوش شیشه ای و محیط حمام جلوه بسیار زیبایی داد. با توجه به این که فریم های دور شیشه در این مدل حذف شده اند امکان مشکل در آب بندی اتاقک وجود داشته و ممکن است آب از فواصل بین اتاقک و کف به بیرون درز پیدا نماید. برای جلوگیری از این اتفاق می توان در قسمت کف کابین دوش شیشه ای فریم لس ، سکو یا لبه ای را پیش از نصب ساخت و پس از آن دور دوشی را بر روی آن نصب نمود.

کابین دوش شیشه ای فریم لس


بر اساس نیاز مشتری و فضای مورد نظر این کابین دوش ها را می توان در انواع اشکال مربعی ، مستطیلی و یا زاویه دار و با انواع بازشو ها ساخت. همچنین در دور دوشی شیشه ای فریم لس بدلیل عدم استفاده از فریم و افزایش خطرات احتمالی از شیشه سکوریت با قطر 8 یا 10 میلی متر استفاده می شود. طرح های مختلفی همچون طرح ساده ، مات یا سندبلاست ، برنزی ، طرح دار ، دودی و... را می توان بر روی شیشه سکوریت مورد استفاده در دور دوشی قابل انجام می باشد.


انواع کابین دوش شیشه ای

• کابین دوش شیشه ای فریم لس ریلی ( درب به صورت ریلی باز و بسته می شود)

• کابین دوش شیشه ای فریم لس لولایی (در اشکال مختلف همچون مربعی ، مستطیلی ، زاویه 135 درجه)

• کابین دوش شیشه ای فریم لس ثابت (قابل استفاده در هتل ها و فضاهایی که از وان یا زیر دوشی استفاده شده است و تنها بخشی که پاشش آب در آن محل اتفاق می افتد از این دور دوشی استفاده می شود)

• کابین دوش شیشه ای فریم لس کشویی ال شکل ( مناسب برای فضاهای کم )


مزایای کابین دوش شیشه ای فریم لس

✔ افزایش زیبایی در محیط حمام و قابلیت ست شدن با دیزاین این محیط

✔ استفاده از شیشه سکوریت با قطر (شیشه میرال 8 یا 10 میلیمتری) بالا به جهت افزایش مقاومت و ایمنی

✔ شست و شوی آسان و بدون دردسر کابین دوش شیشه ای فریم لس و عدم به جا ماندن هرگونه میکروب و قارچ بدلیل رطوبت محیط به دلیل بهره گیری از شیشه و نبود فریم

✔ ساخت دور دوشی شیشه ای فریم لس در انواع اشکال و مدل ها و متناسب با انواع فضا

کابین دوش شیشه ای


اجرای کابین دوش شیشه ای فریم لس

همانطور که گفته شد به جهت عدم نفوذ آب به خارج از دور دوشی پیش از ساخت و اجرای آن بهتر است سکویی برای ایجاد اختلاف سطح را در محل نصب ساخت. پس از این مرحله بنا بر تعداد شیشه ها و نوع حمام شیشه ای اندازه گیری دقیق انجام شده و محل اتصال پنل ها بر روی دیوار مشخص می گردد. شیشه های ثابت در محل مورد نظر نصب و در فواصل بین هر پنل از شیشه به وسیله اتصالاتی از جنس فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم شیشه ها به یکدیگر متصل می شوند. در مرحله آخر بر اساس مدلی که از قبل انتخاب شده است ، درب را در محل مورد نظر با استفاده از لولا ، ریل و... به دیگر پنل ها متصل می نمایند.


ریل های مورد استفاده در دور دوشی شیشه ای ریلی ، لولاها ، دستگیره ها ، بست ها ، یراق آلات و سایر تجهیزات فلزی از جنس استیل ضد زنگ(استیل 304) و یا آلومینیوم می باشند.


قیمت کابین دوش شیشه فریم لس

مهم ترین عامل تاثیرگذار در قیمت حمام شیشه ای فریم لس متراژ و اندازه شیشه مورد نیاز برای ساخت آن می باشد. همچنین برای ساخت این محصول نیاز به شیشه سکوریت با قطر بیشتری می باشد که این موضوع در قیمت دور دوشی شیشه ای فریم لس تاثیر گذار می باشد. موارد دیگری همچون ایجاد طرح بر روی شیشه ، جنس و تعداد یراق آلات ، نوع درب مورد استفاده و... می تواند سبب تغییر قیمت کابین دوش شیشه ای فریم لس شود. به همین دلیل برای اطلاع از هزینه ساخت دور دوشی شیشه ای می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.