چرا از شیشه مات استفاده کنیم؟
20

اسفند

چرا از شیشه مات استفاده کنیم؟

شیشه مات به دلیل مزایای بسیاری که دارد استفاده های زیادی می شود، حتی با وجود اینکه می تواند دید خانه شما را پنهان کند، اما همچنان بسیاری از خواص القای نور را حفظ می کند. شیشه مات به طور خاص ساخته شده تا اجازه دهد نور طبیعی به طور یکپارچه به فضای داخلی جریان یابد و در عین حال خصوصیات حریم خصوصی خود را حفظ کند.

انواع کابین دوش شیشه ای
7

اسفند

انواع کابین دوش شیشه ای

انواع کابین دوش شیشه ای اغلب مات هستند که راحتی و حریم خصوصی را برای حمام کنندگان فراهم می کنند؛ کابین های شیشه ای شفاف اگر با توجه به محیط حمام انتخاب شوند، بر زیبایی و راحتی می افزایند. مدل های مختلفی از کابین دوش شیشه ای وجود دارد که از نظر ظاهر، جهت حرکت و ویژگی های متریال تفاوت دارد.

کاربردهای شیشه رنگی در دکوراسیون
19

دی

کاربردهای شیشه رنگی در دکوراسیون

شیشه های رنگی مزایایی در عملکرد و زیبایی شناختی برای هر نوع ساختمانی دارند؛ یکی از این مزایا فراهم کردن حریم خصوصی نسبت به شیشه های شفاف استاندارد است. از دیگر مزایای شیشه های رنگی جذب تابش خیره کننده خورشید است که آن را برای سقف شیشه ای گزینه ای ایده آل می کند.

شیشه خود تمیز شونده چیست؟
12

دی

شیشه خود تمیز شونده چیست؟

شیشه خود تمیز شونده یک ویژگی است که به صورت پوشش، شیشه های معمولی را به شیشه های آب گریز و آبدوست فوق العاده صاف تبدیل می کند. از آنجا که آب نمی تواند به هیچ چیزی روی سطح شیشه بچسبد، پس آن را با خود می برد و پنجره های شما را تمیز می کند. شیشه های خود تمیز شونده Self Cleaning Glass به دو دسته تقسیم می کنم:

چرا شیشه های دو جداره بخار میکنند؟
6

دی

چرا شیشه های دو جداره بخار میکنند؟

یافتن بخار روی پنجره ها به طور شگفت انگیزی رایج است، به خصوص در ماه های سرد سال؛ نگاه کردن به آن ممکن است ناخوشایند باشد اما لزوماً یک مشکل اساسی نیست. با این حال اگر بخار شیشه دوجداره پایدار باشد، ممکن است مشکلاتی ایجاد شوند و در برخی موارد می تواند نشانه یک مشکل بزرگتر باشد.

مقایسه شیشه لمینت و شیشه دوجداره
25

آذر

مقایسه شیشه لمینت و شیشه دوجداره

شیشه عایق و شیشه لمینت شباهت زیادی دارند، زیرا هر دو از چندین لایه شیشه ساخته شده که به هم چسبیده اند. برخلاف شیشه های لمینت، شیشه های دوجداره با فاصله دهنده ها در لایه های شیشه ای ساخته می شوند در حالی که بیشتر فضای بین این لایه ها توخالی است.

شیشه هوشمند چیست و چه مزایایی دارد؟
15

آذر

شیشه هوشمند چیست و چه مزایایی دارد؟

شیشه هوشمند نوع خاصی از شیشه است که هنگام روشن و خاموش شدن از حالت شفاف به مات یا بالعکس تغییر می کند و آن را به یکی از هوشمندترین مصالح ساختمانی در دسترس تبدیل می کند.

چرا باید از کفپوش های شیشه ای استفاده کنیم؟
1

آذر

چرا باید از کفپوش های شیشه ای استفاده کنیم؟

هیچ چیز نمی تواند درخشندگی زیبایی را که یک کفپوش به فضای داخلی اضافه می کند، کمرنگ کند، پنل های شیشه ای شفاف با افزایش نور طبیعی خورشید در فضای داخلی ، ظاهری فوق العاده شیک به فضا می بخشند.

مزایای استفاده از سقف شیشه ای
16

آبان

مزایای استفاده از سقف شیشه ای

سقف های شیشه ای، مانند پنجره ها و درهای شیشه ای، به دلیل مزایای زیادی که دارند، محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده اند؛ با این وجود بسیاری از مردم در مورد کاربرد آن در شرایط آب و هوایی مختلف تردید دارند.

ویژگی های شیشه کم گسیل یا Low E
10

آبان

ویژگی های شیشه کم گسیل یا Low E

شیشه کم تابش که به نام های کم انتشار و کم گسیل نیز شناخته میشود، نوعی شیشه براق حاوی یک پوشش شفاف و میکروسکوپی است که بازده حرارتی پنجره ها را بهبود می بخشد. Low Emittance یا Low E، یک پوشش نازک، بی رنگ و غیر سمی است که برای بهبود بهره وری انرژی روی شیشه اعمال می شود.

کاربردها و مزایای آینه کاری دفاتر اداری
2

آبان

کاربردها و مزایای آینه کاری دفاتر اداری

چند سالیست که استفاده از انواع روش های آینه کاری در محیط کار رایج شده و بسیاری از صاحبان مشاغل و شرکت ها از آینه برای تغییر در فضاهای کاری و لوکس تر نشان دادن دکوراسیون داخلی بهره می گیرند.

شیشه ضد حریق چیست و چه مزایایی دارد؟
22

مهر

شیشه ضد حریق چیست و چه مزایایی دارد؟

همانطور که از نام آن پیداست، این شیشه از انواع شیشه ایمنی بوده و ثابت کرده است درجه خاصی از محافظت در برابر آتش را ارائه می دهد. شیشه ضدحریق نوعی شیشه خاص است که برای مقاومت در برابر اثرات آتش و دود طراحی شده است، این شیشه ایمنی معمولاً به عنوان یک مانع در برابر آتش عمل می کند و از گسترش آن برای مدت طولانی جلوگیری می کند.

چه عواملی بر قیمت شیشه دوجداره تاثیرگذارند؟
10

مهر

چه عواملی بر قیمت شیشه دوجداره تاثیرگذارند؟

عوامل مختلفی بر قیمت شیشه های عایق تاثیر می گذارند که شامل نوع و کیفیت شیشه بکار گرفته شده، ضخامت آن، چسب و گاز استفاده شده، سیلیکاژل، نحوه برش و اسپیسر می باشند. البته عوامل متفرقه دیگری مانند شناخته بودن شرکت تولید کننده و محل آن نیز می توانند بر قیمت شیشه دوجداره تاثیر بگذارند، اما این اثرگذاری بسیار جزئی خواهد بود.

انواع شیشه
28

شهریور

انواع شیشه

شیشه یک ماده منحصر به فرد و بسیار متنوع است که می تواند برای نشان دادن خواص نوری، حرارتی، شیمیایی و مکانیکی خاص مهندسی شود. در نتیجه بهبودهای استثنایی آن مانند شفافیت، زیبایی، مقاومت، کارایی، قابلیت عبور U، شیشه به شدت در صنعت ساخت و ساز استفاده شده است.

ویژگی های پله و هندریل شیشه ای
14

شهریور

ویژگی های پله و هندریل شیشه ای

اندازه و دکوراسیون خانه یکی از عوامل مهمیست که در انتخاب نوع پله شیشه ای تاثیرگذار است، هندریل های شیشه ای سبک های زیادی دارند و شما می توانید با توجه به سبک پله ها، هندریل شیشه ای مناسب را انتخاب کنید.

تفاوت شیشه سکوریت و شیشه آنیل
7

شهریور

تفاوت شیشه سکوریت و شیشه آنیل

شیشه آنیل و شیشه سکوریت از انواع شیشه بسیار محبوب هستند که امروزه در بازار موجود است، آنها متداول ترین شیشه های مورد استفاده در ساختمان سازی هستند که تفاوت های اساسی با هم دارند.

آینه کاری سقف
0

شهریور

آینه کاری سقف

یکی از روش هایی که بسیاری از افراد برای ایجاد یک ویژگی منحصر به فرد از آن استفاده می کنند، آینه کاری سقف است، البته این روش را نمیتوان از طراحی دکوراسیون مدرن دانست، زیرا آینه کاری به روش های مختلفی از گذشته در کشورمان رواج داشته است.

آیا کفپوش شیشه ای ایمن است؟
24

مرداد

آیا کفپوش شیشه ای ایمن است؟

عوامل متعددی در استحکام کفپوش شیشه ای نقش دارند، اما در درجه اول ایمنی به نوع شیشه استفاده شده و میزان پشتیبانی از شیشه برمی گردد. کف های شیشه ای تقریباً همیشه به شکلی از شیشه لمینت ساخته می شوند، اغلب این شیشه های لمینت را یا شیشه مقاوم حرارتی یا شیشه های سکوریت تشکیل می دهند.

شیشه Low E و مزایای آن
10

مرداد

شیشه Low E و مزایای آن

بسته به محل قرارگیری شیشه در ساختمان و اندازه و تعداد سازه های شیشه ای، صرفه جویی در هزینه های سرمایش و گرمایش می تواند بسیار قابل توجه باشد. از آنجایی که نگرانی های مربوط به حفظ انرژی همچنان جزء ضروری زندگی روزمره است، محصولات شیشه ای کم گسیل در حال حاضر در اکثر پروژه‌های ساختمانی جدید مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع شیشه لمینت و ماندگاری آنها
19

تیر

انواع شیشه لمینت و ماندگاری آنها

در صنعت شیشه، استفاده از شیشه های ایمنی به خصوص شیشه لمینت از اهمیت بالایی برخوردارند، این نوع شیشه به دلیل خواص و مزایایی که دارد کاربردهای فراوانی ارائه می کند. شیشه لمینت در واقع یک محصول شیشه ای کامپوزیت است که در آن یک لایه پلیمری آلی بین دو یا چند لایه شیشه قرار گرفته و پردازش می شود تا شیشه و لایه میانی برای مدت طولانی به هم بچسبند. شیشه لمینت حتی در صورت شکسته شدن شیشه به لایه میانی می چسبد، که به طور موثری از ایجاد تکه های تیز شیشه و پرتاب آنها به اطراف جلوگیری می کند و با

انواع نمای شیشه ای و کاربرد آنها
5

تیر

انواع نمای شیشه ای و کاربرد آنها

انواع مختلفی از سازه های شیشه ای برای استفاده در ساختمان ها وجود دارد که بر اساس محل استفاده یا کاربرد مورد انتظار از شیشه به خصوصی استفاده می شود. نماهای شیشه ای یکی از مدرن ترین نوع این سازه ها هستند که در طول سالها از کشورهای پیشرفته تا شهرهای کوچک در کشورهای در حال توسعه بکار گرفته شده اند و انواع مختلفی از نظر ساختار و ظاهر دارند. با تولید انواع شیشه خم در اندازه های مختلف، امکان طراحی و ساخت نماهای شیشه ای منحنی نیز فراهم شده است که لزومی به پیروی از روند خاصی ندارند.

شیشه کنترل خورشیدی چیست و چه مزایایی دارد؟
28

مهر

شیشه کنترل خورشیدی چیست و چه مزایایی دارد؟

این نور فیلتر نشده نه تنها گرمای غیر قابل تحملی را به همراه دارد، بلکه دارای تابش فرابنفش نیز می باشد. این ترکیب باعث افزایش هزینه های انرژی، شرایط ناخوشایند زندگی و بدتر از همه تغییر رنگ لوازم داخلی می شود. از طرف دیگر شیشه نور طبیعی را در روز فراهم می کند که تاثیر مستقیمی در افزایش زیبایی دکوراسیون، بهبود وضعیت روحی افراد ساکن در ساختمان ها دارد در نتیجه انتخاب نمای شیشه ای، سقف ها، پنجره ها و درب های شیشه ای به یک گزینه محبوب در بین صاحبان خانه ها یا ادارات تبدیل شده است.

کفپوش شیشه ای چیست و چه مزایایی دارد؟
8

خرداد

کفپوش شیشه ای چیست و چه مزایایی دارد؟

در دنیای امروز، کفپوش شیشه ای به یک انتخاب محبوب برای مصالح ساختمان ها تبدیل شده و بسیاری از معماران، طراحان و صاحبان املاک آن را برای پروژه های خود انتخاب می کنند. کفپوش شیشه ای همانند سقف های شیشه ای، یک ویژگی طراحی چشم نواز است و به دلیل شفافیت بصری و توانایی انتقال نور طبیعی می تواند نقطه کانونی جالبی را در ساختمان های مسکونی، فضاهای تجاری و عمومی ایجاد کند.

مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ای
1

خرداد

مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ای

اگر در حال بازسازی خانه و حمام خود هستید، زمان بسیار خوبی برای نصب کابین دوش شیشه ای است. اگر حمام شما هنوز به یک وان حمام و پرده دوش مجهز است، پس باید بدانید که یک کابین دوش شیشه ای می تواند ظاهر شیک و مدرن تری به حمام شما بدهد، علاوه بر این، این کابین ها در مقایسه با وان های سنتی، دارای مزایای ایمنی و سلامتی هستند. یک کابین دوش شیشه ای برای جداسازی فضای دوش در داخل سرویس بهداشتی عالی است.

چرا از شیشه های دکوراتیو استفاده کنیم؟
26

اردیبهشت

چرا از شیشه های دکوراتیو استفاده کنیم؟

در دنیای امروز سازه های شیشه ای و فولادی افق هر شهر را تشکیل می دهند، در واقع، امروزه بازدید از یک فضای مسکونی و تجاری تنها با دیدن کاربردهای شیشه امکان پذیر است. شیشه با رنگ ها، بافت ها، بازتاب ها و انتقال های مختلف، طیف نامحدودی از امکانات را به طراحان در بخش های بیرونی و داخلی ساختمان ها ارائه می دهد. پیشرفت های اخیر در فناوری شیشه نه تنها زیبایی ظاهری را افزایش می دهد بلکه

انواع شیشه های مورد استفاده در ساختمان سازی
18

اردیبهشت

انواع شیشه های مورد استفاده در ساختمان سازی

در معماری مدرن استفاده از شیشه به عنوان بخشی از سازه های ساختمانی رواج پیدا کرده و به دلیل مزایای فراوان استفاده از شیشه ، محبوبیت بسیاری در بین افراد دارد. در حالی که شیشه بارهایی مانند فولاد یا بتن را جذب و توزیع نمی کند، نقش مهمی در نور طبیعی سازه و البته جذابیت دارد. شیشه های مورد استفاده در بسیاری از کاربردهای سازه ای در ساختمان ها با خواص مکانیکی، نوری و زیبایی شناختی منحصر به فرد خود بیشتر شناخته شده هستند.

شیشه خم چگونه تولید می شود؟
4

اردیبهشت

شیشه خم چگونه تولید می شود؟

ممکن است فکر کنید که ساخت سازه های شیشه ای منحنی مانند آباژورها، نماها یا مبلمان شیشه ای به دلیل ظاهر شیک و ساده آنها آسان است، اما در واقع ساخت آنها بسیار پیچیده است. به دلیل فرآیندهای بسیار تخصصی تولید شیشه خم، تنها تعداد معدودی از تولیدکنندگان در کشور وجود دارند که قادر به تولید این نوع شیشه هستند.

چگونه بهترین شیشه ایمنی را انتخاب کنیم؟
28

فروردین

چگونه بهترین شیشه ایمنی را انتخاب کنیم؟

با گذشت زمان و مدتی طولانی، سازه های شیشه ای ثابت کرده اند که راه حلی برای ایمنی و امنیت در خانه ها و املاک تجاری ما هستند. با این حال، مناطق خاصی نیاز به افزایش ایمنی دارند؛ به منظور اطمینان از امنیت ، کیفیت کار و انتخاب نوع شیشه برای استفاده در پنجره ها و درب های شیشه ای یکی از عوامل اصلی است که باید در نظر گرفته شود.

شیشه عایق چیست و چه کاربردهایی دارد؟
15

آبان

شیشه عایق چیست و چه کاربردهایی دارد؟

از آنجایی که شیشه معمولی نمی تواند در برابر نیروهای بیرونی و شرایط آب و هوایی شدید مقاومت کند، انتخابی ناامن برای کاربردهای خارج از منزل می باشد. بهترین نوع شیشه برای سازه های مسکونی، تجاری و صنعتی شیشه های عایق هستند که چندین لایه شیشه عنصر استحکام را افزایش داده و آن را بادوام تر، انعطاف پذیرتر و ایمن تر می کند. چیزی که شیشه های عایق را به گزینه ای عالی

مقایسه کابین دوش شیشه ای فریم لس و فریم دار
14

فروردین

مقایسه کابین دوش شیشه ای فریم لس و فریم دار

سرویس های بهداشتی در بسیاری از خانه ها به شکل یک پارچه هستند و به همین دلیل، کابین دوش وجود دارد تا بهداشت و تمیزی هر بخش از سرویس بهداشتی حفظ شود. استفاده از کابین دوش همچنین باعث افزودن حس شخصی به فضای حمام و دوش شده و می تواند ارزش ملک شما را افزایش دهد. صرف نظر از ترجیحات سبک معماری و طراحی حمام، کابین های دوش به طور معمول از شیشه ساخته می شوند تا علاوه بر افزودن زیبایی، از خاصیت آنتی باکتریال بودن و راحتی در نظافت آن نیز استفاده شود.

کاربردهای شیشه ضدگلوله
8

اسفند

کاربردهای شیشه ضدگلوله

هنگامی که صحبت از شیشه های ضد گلوله می شود، به یکی از انواع شیشه های ایمنی یا محصولات شیشه مانند اشاره می شود که می تواند تا چندین گلوله بالستیک از انواع خاصی از سلاح های گرم را تحمل کنند. با این حال، در واقعیت چیزی به نام شیشه 100٪ ضد گلوله وجود ندارد.

مزایای استفاده از نماهای شیشه ای
1

اسفند

مزایای استفاده از نماهای شیشه ای

مصالح مختلفی برای نماهای ساختمان ها استفاده می شود و یکی از آنها که در بسیاری از ساختمان های تجاری و مسکونی محبوبیت زیادی پیدا کرده نمای شیشه ای است. استفاده از نمای شیشه ای در دهه های اخیر به خصوص در شهرهای بزرگ و ویلاها پیشرفت های عمده ای داشته و آن را به گزینه ای بهینه برای ساخت ساختمان های جدید تبدیل کرده است.

آیا شیشه لمینت بهترین انتخاب برای اهداف امنیتی است؟
24

بهمن

آیا شیشه لمینت بهترین انتخاب برای اهداف امنیتی است؟

شیشه با داشتن حس بصری ظریف، به عنوان یک عنصر در دکوراسیون مدرن شناخته می شود که پیچیدگی ندارد و فضاها را بزرگتر نشان می دهد و به زیبایی فضا می افزاید. تعجب آور نیست که سازه های شیشه ای شیک مردم را شگفت زده کند، با این حال به همان اندازه که شیشه در بخش های مختلف ساختمان ممکن است زیبا باشد، به دلیل خاصیت شکنندگی اغلب به عنوان یک خطر ایمنی دیده میشود. انواع شیشه های ایمنی مانند شیشه لمینت،

چه نوع شیشه ای برای سقف ها مناسب است؟
1

آبان

چه نوع شیشه ای برای سقف ها مناسب است؟

با وجود تعداد زیادی از انواع شیشه ها که اکنون در دسترس است، اینکه چه چیزی را از نظر ایمنی، عملکرد و متعادل کردن هزینه با مزایای ارائه شده انتخاب کنید، دشوار است. هنگام تهیه سقف شیشه ای مناسب برای خانه خود، به احتمال زیاد با اندازه ها و اسم های مختلفی مواجه خواهید شد، بنابراین بهتر است از قبل خود را با سقف های شیشه ای و انواع آن آماده کنید. وقتی نوبت به نصب سقف شیشه ای یا

مزایای استفاده از دیوارهای شیشه ای
10

بهمن

مزایای استفاده از دیوارهای شیشه ای

هر روزه شاهد استفاده بیشتر از سازه های شیشه ای در قسمت های مختلف ساختمان ها هستیم و نمیتوان محبوبیت دیوارهای شیشه ای را در طراحی خانه انکار کرد. دیوارهای شیشه ای ظاهری مدرن و همچنین احساس شفافیت را در هر اتاقی ارائه می دهد؛ با این حال دلایل بسیار زیادی برای ترویج استفاده از دیوارهای شیشه ای در قسمت های داخلی یا بیرونی به عنوان نمای شیشه ای، در

مقایسه هندریل شیشه ای و چوبی
3

بهمن

مقایسه هندریل شیشه ای و چوبی

در سال های گذشته پله ها و نرده های آنها از قطعات چوبی، سنگی یا فلزی ساخته شده اند و اگر به درستی نگهداری شوند، طراحی سنتی زیبایی را ایجاد می کنند. اما امروزه بسیاری از افراد به سمت طراحی های مدرن و مینیمالیستی در خانه های خود می روند، یکی از روندهای کلیدی طراحی دکوراسیون در چند سال اخیر استفاده از انواع شیشه در بخش های مختلف تزئینی و کاربردی خانه ها مانند نمای شیشه ای، درب های شیشه ای، مبلمان و پارتیشن شیشه ای می باشد.

معرفی انواع شیشه ایمنی یا شیشه نشکن
7

آبان

معرفی انواع شیشه ایمنی یا شیشه نشکن

همانطور که تکنولوژی ساخت پیشرفت کرده، کیفیت و استحکام شیشه های تولید شده نیز افزایش یافته و انعطاف پذیری بیشتری در نحوه استفاده از آن ارائه می دهد. برای پروژه هایی که نیاز به دوام بیشتری دارند، انواع شیشه ها ساخته شده که می تواند ایمنی بیشتری را برای منزل یا ساختمان اداری و تجاری و همچنین افراد داخل آنها فراهم کند

شیشه چگونه از شما در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت می کند؟
28

مهر

شیشه چگونه از شما در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت می کند؟

در حالی که ما نمی توانیم پرتوهای فرابنفش را ببینیم، آنها برای ما مضر هستند، نه تنها این امواج می توانند ویروس ها را از بین ببرند، بلکه روی سلول های سالم بدن نیز اثر میگذارند و حتی اگر آنا را از بین نبرند حداقل باعث جهش آنها می شود. در حالی که ویتامین D (جذب شده از طریق نور خورشید) برای پوست ضروری است، قرار گرفتن بیش

مزایا و کاربردهای شیشه خم
12

دی

مزایا و کاربردهای شیشه خم

در سال های اخیر افزایش تعداد پروژه های ساختمانی توسط انواع شیشه های مدرن را می توان مشاهده کرد. شیشه در ساختمان عمدتاً در نماها، دیوارهای جداکننده، درب ها و بخش های مختلف طراحی داخلی وجود دارد که معمولاً به شکل تخت هستند، اما جنبه دیگری از شیشه هم وجود دارد که به آن جلوه سه بعدی می بخشد و آن شیشه خم است

آیا نماهای شیشه ای دارای مقاومت مناسبی هستند؟
5

دی

آیا نماهای شیشه ای دارای مقاومت مناسبی هستند؟

وقتی صحبت از ایجاد یک فضای زیبا به میان می آید، گنجاندن شیشه در طراحی شما بدون شک یکی از خیره کننده ترین راه های بصری برای دستیابی به ظاهری چشمگیر است. سازه های شیشه ای، بهترین معماران جهان را مجذوب ساختن ساختمانهای نمادینی مانند موزه لوور در پاریس، مرکز ملی هنرهای نمایشی در پکن و Gherkin در لندن و بسیاری دیگر کرده اند؛ البته

مبلمان شیشه ای چه مزایایی دارد؟
28

آذر

مبلمان شیشه ای چه مزایایی دارد؟

با پیشرفت تکنولوژی استفاده از چیزهای ساده به روش های مختلف متقاضیان بیشتری پیدا کرد، به عنوان مثال دیگر از شیشه فقط برای ساخت پنجره استفاده نمی شود. در حال حاضر شرایط ایجاد شیشه های مقاوم در برابر حرارت، رطوبت یا هر نوع وقایع طبیعی و شیشه هایی با انواع میزان حریم شخصی و طرح های مختلف

پله شیشه ای با چه نوع شیشه ای تولید می شود؟
22

آذر

پله شیشه ای با چه نوع شیشه ای تولید می شود؟

در خانه ها یا ساختمان های اداری و تجاری که در طبقات مختلف هستند معمولاً از پله ها برای ارتباط با طبقات بالا استفاده می شود و در صورتی که در مرکز دید قرار داشته باشند ویژگی تزئینی نیز به آنها اضافه خواهد شد. پله های قدیی تر از جنس چوب یا مصالح ساختمانی مانند فلزات یا سنگ ها ساخته می شدند که

آنچه که درباره انواع سقف شیشه ای باید بدانید
1

آبان

آنچه که درباره انواع سقف شیشه ای باید بدانید

اگر چیزی وجود داشته باشد که واقعاً طراحی خانه شما را زیبا و مدرن کند، آن یک سقف شیشه ای است؛ آنها نه تنها از نظر بصری خیره کننده هستند، بلکه می توانند خانه شما را متحول کنند و نور طبیعی بیشتر، تهویه بهتر و بسیاری دیگر از مزایا را به ارمغان بیاورند. چه در حال ساخت خانه جدید یا انجام یک بازسازی باشید،

شیشه لمینت بهتر است یا شیشه سکوریت؟
9

آذر

شیشه لمینت بهتر است یا شیشه سکوریت؟

در سال های اخیر تقاضا برای شیشه هایی با امنیت بالا برای ایمن نگه داشتن خانه ها و ساختمان های تجاری افزایش یافته است. در حالی که درها و پنجره های بزرگ برای ساختمان های تجاری ضروری و از نظر زیبایی شناسی در ساختمان های مسکونی ارزشمند هستند؛ یکی از مهمترین نگرانی ها برای مالکان ساختمان های تجاری و مسکونی ورود اجباری است، سارق ها اغلب این قسمت ها

انواع شیشه های دکوراتیو
1

آذر

انواع شیشه های دکوراتیو

اگر می خواهید به فضای داخلی خانه خود سبک، کلاس و نوآوری بدهید، شیشه های دکوراتیو قطعاً جواب شماست؛ تمیز کردن و نگهداری آسان این شیشه ها با طرح هایی مطابق با هر سلیقه و بودجه ای آن را به یک انتخاب ویزه تبدیل کرده

مزایای استفاده از شیشه ها در طراحی دکوراسیون
24

آبان

مزایای استفاده از شیشه ها در طراحی دکوراسیون

اهمیت نور طبیعی در طراحی دکوراسیون در بین بالاترین اولویت ها هنگام شروع یک ساختمان جدید یا پروژه بازسازی قرار دارد. مزایای بی پایانی برای وجود بخش های مختلفی از شیشه در منازل و محل کار وجود دارد، از جمله کاهش انتشار CO2؛ به همان اندازه

شیشه جام چیست؟
10

شهریور

شیشه جام چیست؟

در دنیای امروز شیشه در بسیاری از بخش های ساختمان ها، معماری و دکوراسیون داخلی کاربرد دارد، دلایل بسیاری مانند وزن کمتر نسبت به مصالح دیگر، تنوع فراوان، زیبایی، نصب آسان و امکان تولید انواع طرح های سفارشی باعث

هر آنچه درباره شیشه ها باید بدانید
14

آذر

هر آنچه درباره شیشه ها باید بدانید

برای تولید شیشه از مواد اصلی ماسه، سدیم و آهک استفاده می شود که در واقع شیشه را به یک محصول طبیعی و قابل بازیافت تبدیل می کند، به همین دلیل نام علمی شیشه کربنات آهک سیلیسی می باشد.

استفاده از بلوک شیشه ای در طراحی دکوراسیون مدرن
1

مرداد

استفاده از بلوک شیشه ای در طراحی دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن در واقع بازتابی از هنر مدرن است که در عین زیبایی، سادگی را به همراه دارد؛ این نوع دکوراسیون قابلیت ترکیب با طراحی دکوراسیون سنتی و کلاسیک را نیز دارد. طراحی دکوراسیون مدرن به دلیل

روش های تمیز کردن شیشه حمام
22

تیر

روش های تمیز کردن شیشه حمام

با ارتقاء سطح کیفی شیشه ها و تغییر استفاده از آن در ساختمان های مسکونی از بخشهای تزئینی به بخش های کاربردی، متریال هر قسمت از ساختمان می تواند شیشه باشد. قسمت های مختلفی مانند

سقف شیشه ای چیست و چه کاربردی دارد؟
14

خرداد

سقف شیشه ای چیست و چه کاربردی دارد؟

استفاده از شیشه در قسمت های مختلف ساختمان چه مسکونی و چه تجاری باعث بزرگتر نشان دادن فضا و بخشیدن ظاهری شیک به آن می شود. همچنین داشتن سقف شیشه ای یا دیوارهای بیرونی از جنس

معرفی بهترین محصولات شیشه ای برای دکوراسیون منازل و ادارات
29

اردیبهشت

معرفی بهترین محصولات شیشه ای برای دکوراسیون منازل و ادارات

ایجاد دکوراسیون های جدید برای طراحی داخلی ساختمان بیشتر از هر زمانی مورد توجه معماران قرار گرفته است. انجام دکوراسیون داخلی به نحو احسنت می تواند تاثیر بسزایی در ایجاد ذهنیت مثبت از نظر بصری بر روی

برای طراحی داخلی و دکوراسیون از چه نوع شیشه هایی استفاده می شود؟
25

اردیبهشت

برای طراحی داخلی و دکوراسیون از چه نوع شیشه هایی استفاده می شود؟

امروزه انواع مختلفی از شیشه های دکوراتیو برای فضاهای مختلف قابل اجرا می باشد. در این مقاله قصد داریم شیشه های گوناگونی را که به وسیله آن می توان اقدام به

پارتیشن شیشه ای تک جداره با دو جداره چه تفاوت هایی دارد؟
19

شهریور

پارتیشن شیشه ای تک جداره با دو جداره چه تفاوت هایی دارد؟

همانطور که می دانید مهم ترین وظیفه پارتیشن شیشه ای تفکیک فضای داخلی به منظور استفاده بهتر از محیط می باشد. این نوع پارتیشن ها که در انواع مختلفی امروزه

مراحل تولید آینه به چه شکل می باشد؟
15

آبان

مراحل تولید آینه به چه شکل می باشد؟

امروزه به دلیل این که می توان با استفاده از جدید ترین تکنولوژی ها اقدام به تولید شیشه نمود ، روند تولید آینه نیز بسیار ساده تر از گذشته شده است. این کار بدین صورت انجام می گیرد که ابتدا شیشه مورد نظر در کارخانه بر اساس ابعاد مورد نیاز تولید می شود و پس از آن لایه ای برای ایجاد بازتاب در یک طرف شیشه می پوشانند.

 مهم ترین مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای در ادارات چیست؟
19

شهریور

مهم ترین مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای در ادارات چیست؟

یکی از مهم ترین دلایل برای استفاده و نصب پارتیشن شیشه ای در محیط های اداری ایجاد تعامل بهتر پرسنل در محیط می باشد که

معرفی بهترین مکان ها برای آینه کاری در منازل
15

آبان

معرفی بهترین مکان ها برای آینه کاری در منازل

انتخاب بهترین مکان برای آینه کاری در منزل می تواند سبب بهره گیری از مزایای این روش شود و اهمیت مکان مناسب انجام آینه کاری آنقدر زیاد است که با انتخاب نامناسب نه تنها مزیتی را به همراه نخواهد داشت، بلکه ممکن است مشکلاتی را هم بوجود آورد.

عوامل موثر در قیمت پارتیشن شیشه ای
25

بهمن

عوامل موثر در قیمت پارتیشن شیشه ای

یکی از بهترین راه ها برای جداسازی فضاهای داخلی ساختمان ها به خصوص محیط های اداری استفاده از پارتیشن شیشه ای می باشد. استفاده از شیشه سکوریت در این پارتیشن ها دلیل اصلی برتری پارتیشن شیشه ای نسبت به سایر متریال ها می باشد

نقش آینه کاری دکوراتیو در محیط و انواع آن
21

بهمن

نقش آینه کاری دکوراتیو در محیط و انواع آن

یکی از مهم ترین خصوصیات ساختمان های مدرن که در اکثر آن ها شاهد آن هستیم ، آینه کاری دکوراتیو می باشد

معرفی پارتیشن شیشه ای هوشمند
19

بهمن

معرفی پارتیشن شیشه ای هوشمند

پارتیشن شیشه ای یکی از محصولاتی است که استفاده از آن با توجه به مزیت های فوق العاده اش و همچنین افزایش زیبایی محیط می تواند در

دلایل اهمیت آینه کاری و استفاده صحیح از آن
15

بهمن

دلایل اهمیت آینه کاری و استفاده صحیح از آن

استفاده از آینه با مدل های گوناگون در دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه ای برای طراحان و معماران در ساختمان های امروزی برخوردار است. دلیل اهمیت آینه کاری مزایای زیاد و کاربردی آن در طراحی فضای داخلی می باشد.

تاثیر هنر آینه کاری در دکوراسیون داخلی
7

بهمن

تاثیر هنر آینه کاری در دکوراسیون داخلی

یکی از مهم ترین وجوه خانه های امروزی چیدمان و دکوراسیون آن می باشد. امروزه با توجه توجه به دکوراسیون داخلی طراحان و معماران با استفاده از متریال های

نقش پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون داخلی
5

بهمن

نقش پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون داخلی

به لطف متریال های امروزی ، با کمی ذوق هنری می توان دکوراسیون داخلی را برای محیط های مختلف به صورت زیبایی اجرا نمود. پارتیشن شیشه ای یکی از بهتری

شیشه لمینت چیست؟
28

آبان

شیشه لمینت چیست؟

شیشه های چند لایه مانند یک صفحه شیشه ای به نظر می رسد و در واقع از نظر ظاهری از نمونه های معمولی قابل تشخیص نیستند. شیشه لمینت نوعی شیشه ایمنی است که با اعمال گرما و فشار بر روی دو یا چند لایه شیشه تقویت شده با حرارت ساخته می شود که توسط یک لایه میانی، از هم جدا می شوند.

مراحل تولید شیشه ضد گلوله
21

مهر

مراحل تولید شیشه ضد گلوله

ممکن است با شنیدن "شیشه ضد گلوله" bulletproof glass این سوال برایتان پیش بیاید که آیا واقعا یک شیشه می تواند ضد گلوله باشد؟ پاسخ این سوال قطعا بله می باشد. البته توانایی محافظت شیشه بستگی به کیفیت آن دارد

استفاده خلاقانه از شیشه در دکوراسیون اداری
23

تیر

استفاده خلاقانه از شیشه در دکوراسیون اداری

تولید گسترده و استفاده از شیشه های سخت و لمینت برای اهداف معماری ، یک دنیای جدید خلاقیت را بر روی دکوراسیون فضاهای اداری داخلی باز کرده است. شکل دهی ، رنگ ، دکوراسیون بندی ، نورپردازی و امکان ترکیب شیشه با فریم های مختلف از جمله روش هایی است که می تواند محیط کاری را