شیشه سکوریت دودبند

ساختمان های امروزی نیازمند پیاده سازی نکاتی در آن ها جهت اجازه ساخت و افزایش تامین امنیت بر اساس قوانین ساختمان می باشند. امروزه الزاماتی خاص که توسط مقررات ملی ساختمان تدوین می شود می بایست در ساختمان ها رعایت شود تا مجوز های لازم را کسب نمایند.یکی از الزامات مهم در ساختمان های امروزی پله های فرار در ساختمان است که درب های آن می بایست معیار های معینی را داشته باشند. بهترین نوع شیشه قابل استفاده در درب های پله فرار ، شیشه سکوریت دودبند می باشد.

شیشه سکوریت


شیشه سکوریت دودبند چیست؟

یکی از شیشه های پر استفاده در مصارف ساختمانی شیشه میرال یا شیشه سکوریت می باشد که دارای مدل های مختلف از جمله شیشه سکوریت دودبند است. این شیشه با توجه به خواص شیشه سکوریت ساخته می شود. یکی از مهم ترین خدمات شرکت سازه های شیشه ای ترنج آذین تولید شیشه سکوریت دودبند در انواع مدل های مختلف می باشد.


استفاده از شیشه سکوریت یا شیشه نشکن برای جدا کردن فضای بین پله فرار و آسانسور به دلیل ایمنی ساختمان در زمان آتش سوزی و زلزله امری واجب و ضروری است که معماران به دلیل شفاف بودن و زیبایی شیشه و خواص بی نظیر دیگر شیشه سکوریت مانند سرعت تولید و اجرای آن در طراحی های خود به کرار مورد استفاده قرار می دهند.


هر یک از طبقات ساختمان ها دارای راه پله و آسانسور پله فرار است. دسترسی به پله ی فرار در مواقع ضروری مانند آتش سوزی یا زلزله می بایست دارای قواعد خاصی جهت افزایش امنیت باشد. با توجه به خواص شیشه سکوریت که مقاومت بالایی در برابر گرما داشته و در هنگام شکستن قطعات آن بسیار ریز و صیقلی بوده که مانع ایجاد بریدگی می شود بهترین نوع شیشه در این مکان ها جهت افزایش سرعت فرار در مواقع ضروری می باشد.


علاوه بر این در مواقع اضطراری این نوع شیشه می تواند ازخفگی به علت تولید گازهای سمی در هنگام آتش سوزی جلوگیری به عمل آورد. به دلیل مقاومت بالای شیشه میرال در برابر حرارت این نوع شیشه می تواند مانع خوبی از سرایت آتش و گرما به دیگر نقاط ساختمان باشد.به همین علت این نوع شیشه به شیشه سکوریت دودبند معروف است. اهمیت شیشه دودبند به جهت مسدود نمودن راه آتش و دود در هنگام آتش سوزی مشخص می باشد. با استفاده از این نوع شیشه می توان از بروز خسارات مالی و جانی در هنگام حوادث در ساختمان ها جلوگیری به عمل آورد.

شیشه سکوریت دودبند


شیشه سکوریت دودبند در چه نقاطی مورد استفاده قرار می گیرد؟

محل اصلی مورد استفاده شیشه سکوریت دودبند در پله ها و راهرو های ساختمان ها به خصوص در ورودی های پله فرار می باشد. علاوه بر مزایای امنیتی شیشه سکوریت دودبند ، این نوع شیشه خاصیت جدا کنندگی نقاط مختلف ساختمان را نیز دارد. این جدا کنندگی سبب جلوگیری از انتقال دود در هنگام آتش سوزی به دیگر نقاط ساختمان می شود.


درب هایی که از شیشه سکوریت دودبند بهره می گیرند ممکن است تک لنگه یا دو لنگه بنا بر نیاز ساختمان ساخته شوند و ابعاد آن ها در حالت کلی بین 90 تا 120 سانتی متر می باشد. ابعاد بزرگتری از این نوع درب ها در سایز های 120 تا 200 سانتی متر نیز که در درب های دو لنگه مورد استفاده قرار می گرد قابل تولید است.


مزایای شیشه سکوریت دودبند:

از مزایای مهم این نوع شیشه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• مقاومت بالا در برابر حرارت

• عایق صوتی قوی شیشه سکوریت دودبند

• همانند شیشه های ساده شفاف بوده که باعث انتقال نور طبیعی به داخل می شود و با این امکان استفاده از نور غیر طبیعی مانند لامپ ها را کمتر کرده و در نتیجه در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد.

• جلوگیری از اتلاف انرژی در فصول سرما با توجه به عایق حرارتی بودن آن

• زیبایی و استفاده آن ها در مکان های مختلف

• بالا بردن امنیت ساختمان در برابر خطراتی همچون سقوط افراد

• در هنگام شکستن این نوع شیشه با توجه به اینکه به پودر شدن آن و صیقلی بودن تکه ها خطرات جانی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

• جلوگیری از اشعه مضر UV تولید شده از خورشید به داخل ساختمان

• و...


شیشه سکوریت دودبند از چه جنسی می باشد؟

پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان نیز سبب شده بسیاری از وسایل مورد نیاز در بهترین شرایط و با بهترین مصالح تولیدی ساخته شوند. یکی از پیشرفت هایی که در این حوزه به وجود آمده است در تولید شیشه می باشد. با توجه به فرآیند های خاصی که در شیشه سکوریت دودبند امروزی در هنگام تولید انجام می شود مقاومت این شیشه نسبت به قبل افزایش قابل توجهی پیدا کرده است به طوری که دمای قابل تحمل این نوع شیشه ها تا 250 درجه سانتی گراد افزایش یافته است.علاوه بر این شیشه سکوریت دودبند قابلیت تحمل دما تا 80 درجه سانتی گراد زیر صفر را دارا می باشد.


قطر مورد استفاده شیشه سکوریت دودبند 10 میلی متر است که می توان با توجه به طراحی ساختمان یراق آلات و دستگیره های متنوعی را روی آن اجرا نمود. همچنین بر اساس نیاز می توان این نوع شیشه های را در مدل هایی مانند مات و یا بی رنگ ، شفاف یا در رنگ های متنوع تولید نمود.


شرکت سازه های شیشه ای ترنج آذین یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید شیشه نشکن و سایر شیشه ها با مصارف ساختمانی و... می باشد.جهت اخذ مشاوره و یا قیمت شیشه سکوریت می توانید با ما در ارتباط باشید.


پست الکترونیک

info@toranjglass.com

amin.trj70@gmail.com

تلفن تماس

تلفن : 44733769

موبایل و واتساپ : 09212585523

آدرس اینستاگرام : @toranjglassco

آدرس

بزرگراه شهید آبشناسان غرب به شرق - خیابان سردار جنگل جنوب - کوچه ی طباطبایی - کوچه ی زاگرس - پلاک 9 واحد 7