استفاده از حمام شیشه ای به دلیل مزایای زیادی که دارد امروزه مورد استقبال عموم قرار گرفته است. با توجه به کارایی کابین دوش و زیبایی که با استفاده از آن در حمام حاصل می گردد ، بسیاری از معماران و طراحان برای طراحی دکور حمام از این دور دوشی شیشه ای استفاده می نمایند.


کابین دوش شیشه ای وسیله ای برای جدا سازی فضای کلی حمام از محیط استحمام می باشد که با استفاده از آن می توان از پاشش آب در سایر نواحی حمام جلوگیری نمود. همچنین استفاده از دور دوشی شیشه ای سبب زیبایی محیط حمام می شود که می توان بر اساس دکوراسیون حمام در انواع مدل های مختلف اقدام به ساخت آن نمود.با توجه به متریال شیشه ای به کار رفته در حمام شیشه ای و جنس شفاف آن ، فضای حمام جلوه بزرگتری به خود خواهد گرفت.


اما برای ساخت کابین دوش شیشه ای می توان از انواع مدل های مختلف بر اساس فضا استفاده نمود. دو نوع کابین دوش شیشه ای فریم دار و کابین دوش شیشه ای فریم لس مهم ترین انواع این محصول می باشد که هریک از آن ها را می توان بر اساس نیاز در مدل هایی همچون درب کشویی ، لولایی ، ریلی و یا دور دوشی پارتیشنی استفاده نمود.


در این قسمت درباره حمام شیشه ای فریم دار صحبت خواهیم نمود.


کابین دوش شیشه ای فریم دار

این دور دوشی جز محبوب ترین مدل های مورد استفاده برای حمام شیشه ای می باشد و در بسیاری از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به فرم پذیری شیشه می توان این کابین دوش را در مدل های مختلفی همچون گرد و نیم گرد تولید و اجرا کرد.


همانطور که از نام این محصول مشخص است در کابین دوش شیشه ای فریم دار فواصل بین هر شیشه از فریم هایی با جنس خاص استفاده می شود که سیستم آب بندی به وسیله آن قوی تر خواهد شد. به همین علت برای جلوگیری از خروج آب از کف محل استحمام نیازی به ساخت لبه وجود نداشته و با استفاده از فریم های کار شده می توان از ورود آب به سایر نقاط حمام جلوگیری نمود.اما می توان برای افزایش آب بندی محیط نیز از این لبه ها در این نوع دور دوش نیز استفاده نمود.

کابین دوش شیشه ای فریم دار


شیشه مورد استفاده برای این کابین دوش ها به جهت افزایش استحکام و مقاومت در برابر ضربه ، فشار ، گرما و رطوبت و همچنین جلوگیری از صدمه افراد در صورت شکستن ، شیشه سکوریت می باشد. ( خاصیت ایمنی بالای شیشه سکوریت یا شیشه میرال که پس از شکستن ، قطعات آن صیقلی خواهد شد که مانع بریدگی می شود)


قطر شیشه سکوریت مورد استفاده در دور دوشی شیشه ای معمولا بین 6 تا 10 میلی متر است که از نوع سوپر کلیر بوده و نظافت آن بسیار راحت می باشد. همچنین استفاده از شیشه برای ساخت کابین دوش ها و فریم های مخصوص که در ادامه بیشتر درباره آن ها صحبت خواهیم کرد مانع ایجاد هرگونه قارچ و یا باکتری به جهت افزایش رطوبت خواهد شد که یکی از مهم ترین مزایای کابین دوش شیشه ای به شمار می رود.


چنانچه قصد خرید کابین دوش شیشه ای فریم دار را برای فضای حمام خود دارید ، جهت مشاوره و یا هرگونه سوال در خصوص برآورد هزینه ساخت دور دوشی می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.


استفاده از فریم های مخصوص برای کابین دوش شیشه ای

با توجه به ابعاد شیشه سکوریت و تعداد آن ها ، فواصل بین این نوع از کابین دوش با استفاده از فریم هایی از جنس آلومینیوم ، استیل ، پلاستیک فشرده و یا برنج که دارای ضخامت نسبتا بالا و ضد آب و ضد زنگ می باشند پوشانده خواهند شد . فاصله بین فریم و شیشه جهت آب بندی با استفاده از نوار ها و لاستیک هایی پوشانده خواهد شد. همچنین بر اساس دکوراسیون اجرا شده در حمام می توان آبکاری آلومینیوم فریم ها را به صورت های مختلف و در رنگ های متنوع جهت همخوانی آن با سایر اجزای حمام مانند سرویس ها و شیر آلات اجرا نمود.


آبکاری هایی نظیر سفید ، نقره ای ، طلایی و... در مدل های براق و مات برای فریم های کابین دوش شیشه ای فریم دار قابل اجرا می باشد. با توجه به اینکه رطوبت در حمام بسیار زیاد است علاوه بر فریم ها ، تمامی یراق آلات از جنس تماما ضد آب و ضد زنگ تولید خواهند شد.


انواع بازشو کابین دوش شیشه ای فریم دار:

با توجه به فضا بازشو و درب حمام شیشه ای فریم دار را می توان در انواع مختلف تولید و اجرا نمود. این مدل ها عبارتند از:

• کابین دوش شیشه ای فریم دار لولایی

• کابین دوش شیشه ای فریم دار ریلی

• کابین دوش شیشه ای فریم دار سه لته

• کابین دوش شیشه ای فریم دار اتوبوسی


کابین دوش ها را بر اساس شکل می توان در انواعی همچون مستطیلی ، مربع ، گرد ، نیم گرد ، زاویه دار و... اجرا نمود. همچنین شیشه سکوریت مورد استفاده در دور دوشی شیشه ای فریم دار را می توان بر اساس نیاز در مدل های شفاف ، مات ، طرح دار و شیشه رنگی و دیگر مدل ها ساخت.

کابین دوش فریم دار


مزایای کابین دوش شیشه ای فریم دار

✔ بهره گیری از شیشه سکوریت یا شیشه نشکن در ساخت کابین دوش (استحکام و مقاومت بالا)

✔ استفاده از آن در حمام هایی با فضای کوچک

✔ قابلیت ساخت کابین دوش شیشه ای در ابعاد و فریم های مختلف

✔ آب بندی ایده آل و جلوگیری از پاشش آب به دیگر بخش های حمام

✔ عدم نیاز به سنگ لبه برای جلوگیری از خروج آب از کابین

✔ اجرای کابین دوش شیشه ای در طرح ها و رنگ های گوناگون

✔ افزایش زیبایی محیط حمام

✔ قیمت کابین دوش شیشه ای فریم دار به مراتب پایین تر از دیگر مدل های کابین دوش می باشد.

✔ و...


قیمت کابین دوش شیشه ای فریم دار

اگرچه برای ساخت حمام شیشه ای فریم دار نیاز به اجرای فریم می باشد اما قیمت کابین دوش شیشه ای فریم دار نسبت به دیگر مدل های دور دوشی ها ارزان تر می باشد. برای ساخت کابین دوش شیشه ای فریم لس نیاز به بست های گران قیمت ولولاهای بیشتر برای نگه داشتن شیشه ها می باشد که به همین دلیل قیمت آن را بالا تر خواهد برد.


قیمت کابین دوش شیشه ای فریم دار به تعداد و اندازه شیشه سکوریت ها و قطر آن ها ، میزان فریم و یراق آلات و همچنین آبکاری آن ها دارد. بنابراین جهت استعلام و برآورد هزینه کابین دوش شیشه ای فریم دار می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.