پارتیشن شیشه ای

یکی از پرکاربرد ترین و پر مصرف ترین مکان ها از شیشه در ادارات ، دفاتر و شرکت ها به عنوان پارتیشن می باشد. پارتیشن شیشه ای روشی برای جداسازی فضاهای مختلف محیط می باشد که امروزه به جهت مزایای آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد؛ ممکن است پارتیشن شیشه ای را در فضاهای مختلفی تا به حال دیده باشید که برای جداسازی فضاها از آن ها استفاده شده. دیوارها و پارتیشن های شیشه ای ویژگی بزرگی فضا و عمق بصری و حریم خصوصی را در طراحی معماری مدرن متعادل می کنند. با استفاده از پارتیشن های شیشه ای در بخش های مختلف ساختمان، می توانید علاوه بر دید واضح و کامل، حجم صدا را به طور موثر کاهش دهید. همچنین نقش پارتیشن های شیشه ای در دکوراسیون داخلی که از نظر بصری خطوط دیدنی ظریف و تمیزی را ایجاد می کنند نمی توان نادیده گرفت که با مواد دیگر قابل مقایسه نیستند.


پارتیشن شیشه ای تک جداره


پارتیشن شیشه ای چیست؟

با پارتیشن های شیشه ای شما می توانید همزمان نور و زیبایی و همینطور طراحی مدرن و مینیمال را داشته باشین و باعث می شود معایب پارتیشن های چوبی که فضا را تاریک و کوچک می کنند کاملا حذف شوند و در عین حال زیبا باشد. پارتیشن های شیشه ای را می توان با شیشه های دکوراتیو از جمله شیشه چاپی رنگی و سندبلاست جذابتر طراحی و اجرا کرد و جلوه ای خاص  به محیط بخشید.

پارتیشن شیشه ای دیوار و جدا کننده ای از جنس شیشه است که قابلیت تغییر مکان آن نیز جهت تغییر اندازه فضاها وجود دارد بدون اینکه وسعت فضای داخلی را کاهش دهد. با استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان فضا های مختلفی را به وجود آورد که مهم ترین مزایای آن شفاف بودن جنس آن به دلیل استفاده از شیشه برای بهره گیری از نور و یا دید داشتن به تمامی محیط اطراف می باشد. پارتیشن شیشه ای در ابعاد و انواع مختلفی قابل تولید می باشد، اما به طور کلی دو نوع پارتیشن شیشه ای فریم دار و پارتیشن شیشه ای فریم لس مهم ترین انواع آن ها هستند که می توان جهت کاهش صدا و یا دیگر مسائل از شیشه های دو جداره در آن ها استفاده نمود.


مزایای پارتیشن شیشه ای

همانطور که در بخش های قبلی گفته شد، استفاده از پارتیشن شیشه ای مزایای بسیاری برای خانه ها و ادارات دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

✓      نورگیر بودن آن ها و کاهش مصرف انرژی برق

✓      عایق بودن پارتیشن های شیشه ای و جلوگیری از اتلاف انرژی

✓      جلوگیری از عبور صدا به وسیله استفاده از شیشه های عایق در پارتیشن

✓      کاهش اشغال فضا نسبت به سایر پارتیشن ها

✓      پارتیشن شیشه ای سندبلاست جهت افزایش تمرکز افراد و یا حفظ حریم شخصی

✓      ایجاد زیبایی در محیط و مدرن کردن فضا با استفاده از پارتیشن شیشه ای

✓      جلوگیری از ورود گرد و خاک

✓      قابل استفاده در تمامی محیط های منازل، تجاری،اداری و شرکت ها

✓      عدم نیاز به بازسازی جهت تفکیک فضا


پارتیشن شیشه ای


پارتیشن شیشه ای اداری

یکی از مهم ترین نیازها در برخی شرکت ها ایجاد تعامل حس کار گروهی بین کارکنان و سایر افراد شرکت می باشد. در گذشته به دلیل وجود دیوار ها این کار به سختی به وقوع می پیوست اما امروزه با استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان حس کار گروهی را در دفاتر و شرکت ها قوت بخشید. ارتباط بصری امروزه جزء مهم ترین ابزارها در افزایش روحیه و مشارکت اجتماعی محسوب می شود که از مهم ترین مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای در ادارات شناخته می شود. علاوه بر این بسیاری از دفاتر و یا محیط های کار فضای محدودی دارند که نمی توان با استفاده از دیوار کشی سبب جداسازی فضا برای بخش های مختلف را فراهم کرد. به همین دلیل بهترین راهکار در چنین محیط هایی استفاده از پارتیشن شیشه ای می باشد که حداقل فضای ممکن را به دلیل قطر کم اشغال کرده و علاوه بر این ظاهر شرکت را زیباتر و به روز تر می نماید. همچنین استفاده از پارتیشن شیشه ای سبب جلوگیری از اتلاف انرژی و استفاده از لامپ های مختلف جهت روشنایی می شود که با استفاده از این روش می توان از نور طبیعی حداکثر بهره را گرفت.


در دفاتری که مدیران مجموعه نیاز به کنترل کیفیت کار کارمندان را دارند استفاده از پارتیشن شیشه ای جهت این کنترل امری ضروری می باشد تا کارکنان بتوانند با حداکثر توان خود به وظایف محول شده خود رسیدگی نمایند. البته می توان با استفاده از شیشه سندبلاست در برخی موارد میزان دسترسی بصری و نور را در فضا کنترل نمود و با استفاده از شیشه های سندبلاست طرح دار و انواع شیشه های مات زیبایی این پارتیشن را دو چندان نمود. دفتر بزرگی را بدون پارتیشن تصور کنید، بخش های مختلف مانند بخش بازاریابی، تجزیه و تحلیل فروش، بخش طراحی و سایر بخش ها همه در یک فضا کار می کنند. این باعث ایجاد یک وضعیت آشفته در دفتر می شود که کارمندان به سختی قادر به تمرکز بر روی کار خود به دلیل شلوغی هستند؛ در این موارد استفاده از پارتیشن شیشه ای یکی از موثرترین ایده هاست.


پروفیل پارتیشن شیشه ای

همانطور که گفته شد پارتیشن های شیشه ای دارای دو نوع فریم دار و بدون فریم (فریم لس) می باشند که در مدل های بدون فریم شاهد شیشه های یک دست و بدون پروفیل هستیم اما در مدل های فریم دار شیشه هایی با ابعاد کوچکتر که در فواصل بین هر شیشه پروفیل هایی با جنس های مختلف وجود دارد، را خواهیم دید. جنس پروفیل های کار شده در پارتیشن شیشه ای معمولا استیل ، آلومینیوم و... می باشد و مزایایی از جمله استحکام، مقرون به صرفه، مقاوم در برابر خوردگی و جداسازی راحت را دارد. با این حال، یکی از معایب عمده پارتیشن های شیشه ای با قاب آلومینیومی، این است که می توانند در مقابل آب ضعف داشته باشند، از این رو برای دفاتری که در فضای باز قرار دارند، گزینه مناسبی نیست. در پارتیشن شیشه ای دو جداره به منظور عایق صدا و حرارت از پروفیل های ضخیم تری نسبت به نوع تک جداره استفاده می شود، به همین منظور میزان فضای اشغالی این نوع پارتیشن ها کمی بیشتر از پارتیشن شیشه ای تک جداره می باشد.


پارتیشن شیشه ای فریم لس


به جهت افزایش زیبایی که پارتیشن های شیشه ای به محیط می دهند بیشتر اتصالات و پروفیل ها جهت متصل ساختن شیشه ها به یکدیگر به صورت افقی می باشند و در معدود جاهایی مانند درب پارتیشن از اتصالات عمودی بهره گرفته می شود؛ البته این موارد بیشتر در پارتیشن شیشه ای فریم لس انجام می گیرد. پارتیشن های شیشه ای فریم لس به دلیل نور طبیعی فراوانی که وارد محیط می شده وبازتاب آن، بهترین انتخاب برای دفاتر کوچک و نیازمند نور هستند، همچنین به دلیل ظاهر مدرن و شفافی که دارد، یک محیط کاری شاداب را فراهم می کند.


قیمت پارتیشن شیشه ای

اندازه و مقدار شیشه مورد نیاز، نوع شیشه انتخابی و ویژگی که از آن انتظار دارید و همچنین نوع سیستم پارتیشن بندی که انتخاب می کنید، از مهمترین عوامل موثر بر قیمت پارتیشن شیشه ای هستند. با توجه به این که ابزار جدا سازی محیط دارای انواع و اقسام گوناگونی از نوع، جنس شیشه، اندازه و مدل می باشد که می توان از آن ها استفاده نمود، قیمت پارتیشن شیشه ای می تواند از هر مدل نسبت به دیگری متفاوت باشد. بنابراین جهت اطلاع از هزینه پارتیشن شیشه ای می توانید با کارشناسان شرکت سازه های شیشه ای ترنج آذین در ارتباط باشید.


در پایان چنانچه در زمینه پارتیشن شیشه ای و یا سایر محصولات شرکت سازه های شیشه ای ترنج آذین سوالاتی دارید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پست الکترونیک

info@toranjglass.com

amin.trj70@gmail.com

تلفن تماس

تلفن : 44733769

موبایل و واتساپ : 09212585523

آدرس اینستاگرام : @toranjglassco

آدرس

بزرگراه شهید آبشناسان غرب به شرق - خیابان سردار جنگل جنوب - کوچه ی طباطبایی - کوچه ی زاگرس - پلاک 9 واحد 7