یکی از پرکاربرد ترین و پر مصرف ترین مکان های استفاده از شیشه در ادارات ، دفاتر و شرکت ها به عنوان پارتیشن می باشد. پارتیشن شیشه ای روشی برای جداسازی فضاهای مختلف محیط می باشد که امروزه به جهت مزایای آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد؛ ممکن است پارتیشن شیشه ای را در فضاهای مختلفی تا به حال دیده باشید که برای جداسازی فضاها از آن ها استفاده شده. دیوارها و پارتیشن های شیشه ای ویژگی بزرگی فضا و عمق بصری و حریم خصوصی را در طراحی معماری مدرن متعادل می کنند. با استفاده از پارتیشن های شیشه ای در بخش های مختلف ساختمان، می توانید علاوه بر دید واضح و کامل، حجم صدا را به طور موثر کاهش دهید. همچنین نقش پارتیشن های شیشه ای در دکوراسیون داخلی که از نظر بصری خطوط دیدنی ظریف و تمیزی را ایجاد می کنند نمی توان نادیده گرفت که با مواد دیگر قابل مقایسه نیستند.پارتیشن شیشه ای چیست؟

با پارتیشن های شیشه ای شما می توانید همزمان نور و زیبایی و همینطور طراحی مدرن و مینیمال را داشته باشین و باعث می شود معایب پارتیشن های چوبی که فضا را تاریک و کوچک می کنند کاملا حذف شوند و در عین حال زیبا باشد. پارتیشن های شیشه ای را می توان با شیشه های دکوراتیو از جمله شیشه چاپی رنگی و سندبلاست جذابتر طراحی و اجرا کرد و جلوه ای خاص  به محیط بخشید.

پارتیشن شیشه ای دیوار و جدا کننده ای از جنس شیشه است که قابلیت تغییر مکان آن نیز جهت تغییر اندازه فضاها وجود دارد بدون اینکه وسعت فضای داخلی را کاهش دهد. با استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان فضا های مختلفی را به وجود آورد که مهم ترین مزایای آن شفاف بودن جنس آن به دلیل استفاده از شیشه برای بهره گیری از نور و یا دید داشتن به تمامی محیط اطراف می باشد. پارتیشن شیشه ای در ابعاد و انواع مختلفی قابل تولید می باشد، اما به طور کلی دو نوع پارتیشن شیشه ای فریم دار و پارتیشن شیشه ای فریم لس مهم ترین انواع آن ها هستند که می توان جهت کاهش صدا و یا دیگر مسائل از شیشه های دو جداره در آن ها استفاده نمود.


سیستم پارتیشن شیشه ای به دلیل زیبایی و حس طراحی مدرن به طور گسترده برای کاربردهای تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. این ویژگی به افراد کمک می کند تا حس لذت بخشی از فضا برای کار و زندگی داشته دریافت کنند، بنابراین معمولاً به عنوان جدا کننده های فضای اداری یا خانه ها و حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شود. نقش پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون داخلی مدرن، برنامه ریزی فضا است که اجازه می دهد آن را بدون به هم ریختن اتاق با ساختارهای مشخص تقسیم کند. امروزه از پارتیشن های شیشه ای در مراکز خرید و تفریحی، ادارات، اتاق های کنفرانس، آلاچیق ها و ... استفاده زیادی می شود. می توانید از پارتیشن های شیشه ای برای ایجاد اتاق هایی مانند فضای کاری جداگانه در خانه یا بخش بندی بالکن خود به شکل گلخانه نیز استفاده کنید.


مزایای پارتیشن شیشه ای

همانطور که در بخش های قبلی گفته شد، استفاده از پارتیشن شیشه ای مزایای بسیاری برای خانه ها و ادارات دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

✓    نورگیر بودن آن ها و کاهش مصرف انرژی برق

✓    عایق بودن پارتیشن های شیشه ای و جلوگیری از اتلاف انرژی

✓    جلوگیری از عبور صدا به وسیله استفاده از شیشه های عایق در پارتیشن

✓    کاهش اشغال فضا نسبت به سایر پارتیشن ها

✓    پارتیشن شیشه ای سندبلاست جهت افزایش تمرکز افراد و یا حفظ حریم شخصی

✓    ایجاد زیبایی در محیط و مدرن کردن فضا با استفاده از پارتیشن شیشه ای

✓    جلوگیری از ورود گرد و خاک

✓    قابل استفاده در تمامی محیط های منازل، تجاری،اداری و شرکت ها

✓    عدم نیاز به بازسازی جهت تفکیک فضا


پارتیشن شیشه ای


بهترین شیشه برای پارتیشن چیست؟

هنگام منطقه بندی فضای داخلی با دیوارهای شیشه ای، معمولاً از انواع شیشه های ایمنی با کیفیت بالا به ضخامت 5-10 میلی متر استفاده می شود؛ بسته به اندازه اتاق و سلایق شخصی، سیستم های شیشه ای را می توان به شکل ساختار تمام شیشه ای یا پارتیشن دارای قاب ساخت. انتخاب شیشه مناسب برای پارتیشن شیشه ای در منازل ، خواه شفاف باشد یا مات، آجدار یا بافت، نیاز به بررسی دقیق دارد. اگر می خواهید برای بخش ایجاد شده حریم خصوصی را فراهم کنید و از کیفیت آن نیز کم نشود، شیشه های آجدار ribbed را انتخاب کنید. معمولاً استفاده از شیشه های مات برای پارتیشن های شیشه ای در منازل اجتناب می شود زیرا بیش از حد شرکتی به نظر می رسند. طراحان داخلی استفاده از شیشه های شیار دار fluted را بیشتر و بیشتر مناسب بخش مهمان در منازل مسکونی هستند، پیشنهاد می کنند. استفاده از پارتیشن های شیشه ای در منازل یک راه فوق العاده برای به حداکثر رساندن نور طبیعی و در عین حال افزودن بافت به اتاقیست که نیاز به جداسازی و طراحی مدرن دکوراسیون دارد. شیشه آینه ای Mirrored انتخاب دیگری است که توهم فضای اضافی را از طریق پانل های شیشه ای بازتابنده در منازل ایجاد می کند. از این نوع شیشه ها می توان برای ایجاد مناطق نشیمن مجزا با کمی حریم خصوصی بیشتر استفاده کرد، که برای ایجاد یک دفتر کار خانگی یا اتاق مطالعه مناسب است.


معرفی انواع طرح های پارتیشن شیشه ای

امروزه با استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان فضای داخلی را با بخش بندی مناسب و مجزا کردن هر قسمت بهینه تر از گذشته نمود . همچنین بیشترین بهره را از کمترین فضا گرفت. اما یکی از مواردی که درباره پارتیشن شیشه ای اهمیت زیادی دارد تطابق آن با محیط و دکوراسیون داخلی می باشد. بنابراین می توان با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین تولید انواع مختلف شیشه انواع مختلفی از پارتیشن شیشه ای را مطابق با فضا تولید و اجرا نمود. بر اساس خاصیت شفافی که شیشه دارد می توان با استفاده از آن برای ساخت پارتیشن شیشه ای نور را به راحتی به دیگر فضاها انتقال داد تا در مصرف انرژی نیز صرفه جویی به عمل آید. اما نور وارد شده را می توان به راحتی با استفاده از انواع مدل های پارتیشن شیشه ای کنترل نمود. روش های گوناگونی برای این کار وجود دارد که به ذکر آن ها می پردازیم:


•    استفاده از برچسب یا استیکر روی پارتیشن شیشه ای

یکی از روش های کنترل نور و شفافیت شیشه سکوریت در پارتیشن شیشه ای استفاده از برچسب ها یا استیکرهایی است که بر روی شیشه چسبانده می شود تا بدین وسیله میزان نور ورودی و همچنین دید کنترل گردد. انواع مختلفی از برچسب ها در طرح ها و رنگ های گوناگون در بازار با قیمت های مناسب موجود می باشد که با استفاده از آن می توان علاوه بر افزایش زیبایی پارتیشن شیشه ای ، استفاده کاربردی از آن انجام گیرد. به طور مثال می توان برچسب های سفارشی در طرح های مختلف مانند لوگو شرکت و یا نوشته های مختلف را سفارش و به شیشه ها چسباند.


•    سندبلاست شیشه پارتیشن

با استفاده از سندبلاست شیشه به صورت کلی یا قسمت هایی از پارتیشن شیشه ای می توان نور ورودی و دید فضای داخل پارتیشن را محدود و کنترل نمود. سندبلاست کردن شیشه فرآیندی است که با استفاده از دستگاهی مخصوص می توان علاوه بر مات کردن شیشه به صورت کلی و یا ایجاد انواع طرح ها بر روی آن جلوه ی زیبایی را به پارتیشن شیشه ای داد و طرح دلخواه را بر روی شیشه حک نمود.


•    چاپ بر روی شیشه

با استفاده از این روش می توان پس از سندبلاست کردن شیشه و پرینت کردن عکس مورد نظر رنگ ها و طرح های گوناگونی را بر روی پارتیشن شیشه ای ایجاد نمود.


•    استفاده از شیشه ساتینا برای پارتیشن

یکی از جدیدترین روش های ایجاد طرح بر روی پارتیشن شیشه ای استفاده از شیشه های مات "ساتینا" می باشد. با استفاده از این نوع شیشه علاوه بر افزایش زیبایی ، کنترل نور ، عدم دید با فضا می توان شیشه را به آسانی تمیز نمود. دلیل این امر این است که این شیشه ها به گونه ای هستند که جنس و مدل آن ها مات بوده و مانند سندبلاست سطح آن ها مات نشده است. بنابراین نظافت آن ها بسیار آسان می باشد.


•    استفاده از شیشه های رنگی

با تکنولوژی امروزه که می توان شیشه سکوریت را در رنگ ها و مدل های گوناگون ایجاد نمود ، استفاده از آن ها در پارتیشن شیشه ای سبب شده است که بتوان این محصول را با استفاده از شیشه های رنگی تولید نمود. با استفاده از شیشه رنگی علاوه بر محدود کردن دید فضایی زیبا و دلنشین را متناسب با دکوراسیون می توان خلق نمود. همچنین با استفاده از شیشه رنگی و برچسب می توان طرح های زیبایی را برای پارتیشن شیشه ای ایجاد کرد.


پارتیشن شیشه ای اداری


پارتیشن شیشه ای اداری

یکی از مهم ترین نیازها در برخی شرکت ها ایجاد تعامل حس کار گروهی بین کارکنان و سایر افراد شرکت می باشد. در گذشته به دلیل وجود دیوار ها این کار به سختی به وقوع می پیوست اما امروزه با استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان حس کار گروهی را در دفاتر و شرکت ها قوت بخشید. ارتباط بصری امروزه جزء مهم ترین ابزارها در افزایش روحیه و مشارکت اجتماعی محسوب می شود که از مهم ترین مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای در ادارات شناخته می شود. علاوه بر این بسیاری از دفاتر و یا محیط های کار فضای محدودی دارند که نمی توان با استفاده از دیوار کشی سبب جداسازی فضا برای بخش های مختلف را فراهم کرد. به همین دلیل بهترین راهکار در چنین محیط هایی استفاده از پارتیشن شیشه ای می باشد که حداقل فضای ممکن را به دلیل قطر کم اشغال کرده و علاوه بر این ظاهر شرکت را زیباتر و به روز تر می نماید. همچنین استفاده از پارتیشن شیشه ای سبب جلوگیری از اتلاف انرژی و استفاده از لامپ های مختلف جهت روشنایی می شود که با استفاده از این روش می توان از نور طبیعی حداکثر بهره را گرفت.

در دفاتری که مدیران مجموعه نیاز به کنترل کیفیت کار کارمندان را دارند استفاده از پارتیشن شیشه ای جهت این کنترل امری ضروری می باشد تا کارکنان بتوانند با حداکثر توان خود به وظایف محول شده خود رسیدگی نمایند. البته می توان با استفاده از شیشه سندبلاست در برخی موارد میزان دسترسی بصری و نور را در فضا کنترل نمود و با استفاده از شیشه های سندبلاست طرح دار و انواع شیشه های مات زیبایی این پارتیشن را دو چندان نمود. دفتر بزرگی را بدون پارتیشن تصور کنید، بخش های مختلف مانند بخش بازاریابی، تجزیه و تحلیل فروش، بخش طراحی و سایر بخش ها همه در یک فضا کار می کنند. این باعث ایجاد یک وضعیت آشفته در دفتر می شود که کارمندان به سختی قادر به تمرکز بر روی کار خود به دلیل شلوغی هستند؛ در این موارد استفاده از پارتیشن شیشه ای یکی از موثرترین ایده هاست.


انواع شیشه های مورد استفاده در پارتیشن های اداری

طیف گسترده ای از پارتیشن های شیشه ای موجود هستند، بنابراین قبل از انتخاب گزینه مناسب برای خانه یا دفتر کار خود، از نیازهای خود مطمئن شوید. بهترین راه برای به دست آوردن پارتیشن مناسب مورد نظر مشاوره با یک شرکت با تجربه است که انواع پارتیشن های شیشه ای با کیفیت بالا را ارائه می کند. انواع مختلفی از شیشه به خصوص شیشه های ایمنی مانند شیشه سکوریت و شیشه لمینت وجود دارد که می توان از آنها برای ساخت دیوارهای جداکننده داخلی در ادارات استفاده کرد. هر کدام از این نوع شیشه ها مزایای خود را دارند که باید در هنگام انتخاب به آنها توجه کرد.


پارتیشن اداری شیشه ای


چندین نوع اصلی شیشه وجود دارد که برای ساخت پارتیشن های اداری شیشه ای استفاده می شود:

✔ شیشه تریپلکس Triplex: این یک شیشه چند لایه است که از دو یا چند لایه تشکیل شده است که با یک فیلم پلیمری به هم چسبانده شده اند. ضخامت چنین ساختاری می تواند از 8 تا 40 میلی متر متغیر باشد، پارتیشن های اداری شیشه ای ساخته شده از تریپلکس با استحکام، ایمنی و دوام بیشتری دارند.

✔ شیشه صاف Strained: این نوع شیشه یک مصالح ساختمانی قابل اعتماد و تصفیه شده است. این شیشه 7 برابر قوی تر از حد معمول است و می تواند بارهای ساکن قابل توجهی را با انحرافات زیاد بدون تخریب تحمل کند. دیوار اتاق جلسه ساخته شده از شیشه صاف مقاومت در برابر بارهای شوک دینامیکی و نوسانات دما را افزایش داده است.

✔ شیشه مات Frosted: این نوع خاصی از شیشه است که دارای سطح مات بوده که در درجه اول برای کاهش دید استفاده می شود. چنین شیشه ای یک ماده عالی برای ساخت پارتیشن های شیشه ای اداری است که میخواهید حریم شخصی در فضاهای ایجاد شده حفظ شود، همچنین سبکی فضا را حفظ می کند و به آن اصالت می بخشد. برای پارتیشن شیشه ای مات استفاده از درجات مختلف شفافیت، الگوهای منحصر به فرد، ترکیب شیشه ای از چندین رنگ امکان ایجاد یک طرح خاص را فراهم می کند.

✔ شیشه رنگی Tinted: این شیشه بر اساس تکنولوژی استاندارد با افزودن رنگ ساخته شده است، این روش رنگ آمیزی سایه یکنواخت را در کل سطح ایجاد می کند، بازتابندگی و توانایی انتقال نور را کاهش می دهد. پارتیشن های شیشه ای برای ادارات ساخته شده از شیشه های رنگی در معرض رطوبت و نور ماوراء بنفش نیستند و ماندگاری بیشتری دارند. آنها فضای داخلی را بسیار زیبا می کنند و به خوبی با دکوراسیون دیگر ترکیب می شوند.


نصب پارتیشن شیشه ای در ادارات

نصب پارتیشن شیشه ای در ادارات همانند سایر امور نیازمند مهارت و دقت خاصی می باشد که انجام آن می بایست توسط تیم متخصص صورت گیرد. پیش از انجام مراحل نصب جانمایی و اندازه گیری ها به منظور تولید پارتیشن شیشه ای توسط شرکت سازنده و بنا به نیاز مشتری صورت گرفته و پس از آن مراحل تولید و نصب انجام می شود.

به منظور نصب اصولی و صحیح پارتیشن شیشه ای نیاز به رعایت نکاتی می باشد که در ادامه درباره این نکات توضیحاتی را به شما ارائه خواهیم داد:

1.    ایجاد تقسیم بندی اصولی فضا

شرکت تولید کننده پارتیشن شیشه ای بر اساس اصول، شرایط محیطی و نیاز مشتری اقدام به تقسیم بندی محیط جهت اجرای پارتیشن شیشه ای می نماید. استفاده صحیح از محیط در بهینه ترین حالت ممکن خود یکی از مهم ترین نکات برای نصب پارتیشن شیشه ای در ادارات می باشد.

2.    محاسبه بخش های تخریبی

برای نصب پارتیشن شیشه ای به منظور ایجاد تقسیم بندی اصولی تر نیاز به تخریب برخی دیوارهای قدیمی و یا قسمت های مختلف بنا وجود دارد. هر چقدر میزان تخریب کمتر باشد، علاوه بر آسیب کمتر به ساختمان، سبب صرفه جویی در زمان و عدم کثیف کاری های پیش آمده به واسطه تخریب می شود.


نصب پارتیشن شیشه ای


3.    انتخاب مدل های گوناگون پارتیشن شیشه ای پیش از شروع به کار

پارتیشن شیشه ای دارای مدل های گوناگونی است که با توجه به استفاده از شیشه سکوریت یا شیشه نشکن می توان طرح های گوناگونی را بر روی آن ایجاد نمود. همچنین ساخت درب پارتیشن شیشه ای می تواند در مدل هایی همچون ریلی یا لولایی انجام شود که بنا بر شرایط محیط و نیاز کارفرما می بایست بهترین مدل پیش از شروع به کار انتخاب گردد.

4.    رعایت نکات اجرایی

برخی دیگر از موارد نیز می بایست توسط شرکت نصاب رعایت گردد که شامل عایق بندی درزهای شیشه سکوریت در پارتیشن شیشه ای فریم لس و یا استفاده از رنگ های کوره ای برای فریم های آلومینیومی و... می باشد.

5.    امنیت فضا

برای ایجاد امنیت در فضاهایی همچون اتاق مدیریت یا اتاق هایی که نیاز به قفل شدن درب آن هاست می توان از قفل های هوشمند ( استفاده از اثر انگشت و...) در پارتیشن اداری استفاده نمود. پیش از نصب پارتیشن شیشه ای اداری تمامی این نکات می بایست مطرح شود تا در هنگام اجرای کار این موارد در نظر گرفته شود.


پروفیل پارتیشن شیشه ای

همانطور که گفته شد پارتیشن های شیشه ای دارای دو نوع فریم دار و بدون فریم (فریم لس) می باشند که در مدل های بدون فریم شاهد شیشه های یک دست و بدون پروفیل هستیم اما در مدل های فریم دار شیشه هایی با ابعاد کوچکتر که در فواصل بین هر شیشه پروفیل هایی با جنس های مختلف وجود دارد، را خواهیم دید. جنس پروفیل های کار شده در پارتیشن شیشه ای معمولا استیل ، آلومینیوم و... می باشد و مزایایی از جمله استحکام، مقرون به صرفه، مقاوم در برابر خوردگی و جداسازی راحت را دارد. در پارتیشن شیشه ای دو جداره به منظور عایق صدا و حرارت از پروفیل های ضخیم تری نسبت به نوع تک جداره استفاده می شود، به همین منظور میزان فضای اشغالی این نوع پارتیشن ها کمی بیشتر از پارتیشن شیشه ای تک جداره می باشد.

به جهت افزایش زیبایی که پارتیشن های شیشه ای به محیط می دهند بیشتر اتصالات و پروفیل ها جهت متصل ساختن شیشه ها به یکدیگر به صورت افقی می باشند و در معدود جاهایی مانند درب شیشه ای پارتیشن از اتصالات عمودی بهره گرفته می شود؛ البته این موارد بیشتر در پارتیشن شیشه ای فریم لس انجام می گیرد. پارتیشن های شیشه ای فریم لس به دلیل نور طبیعی فراوانی که وارد محیط می شده وبازتاب آن، بهترین انتخاب برای دفاتر کوچک و نیازمند نور هستند، همچنین به دلیل ظاهر مدرن و شفافی که دارد، یک محیط کاری شاداب را فراهم می کند.


پارتیشن شیشه ای تک جداره


پارتیشن اداری شیشه ای با قاب آلومینیومی

پارتیشن اداری شیشه ای با قاب آلومینیومی یکی از رایج ترین گزینه ها برای هر کسی که به دنبال طراحی یک فضای مدرن و زیبا برای کار کردن است. سه دلیل عمده برای سرمایه گذاری در پارتیشن شیشه ای با قاب آلومینیومی عبارتند از:

•    تنوع: شما می توانید از پارتیشن شیشه ای مات در فضاهای خارجی ساختمان استفاده کنید تا بتوانید نور فراوانی را در فضای داخلی خود داشته باشید، یا میتوانید از پارتیشن اداری آلومینیومی در دفتر کار خود استفاده کنید تا یک فضای خصوصی و آرام ایجاد کنید، در حالی که می توانید جلوه بصری یک فضای باز را حفظ کنید.

•    ایمنی و امنیت: با پیروی از تمامی مقررات و قوانین، پارتیشن های شیشه ای با قاب آلومینیومی به اندازه هر گونه دیوار دیگری که می توانید بر روی آن سرمایه گذاری کنید، ایمن هستند. اگر شیشه های ضخیم به کار رفته در این نوع پارتیشن شیشه ای اداری شکسته شوند، پخش نخواهند شد و در صورت ایجاد ترک هایی بر روی آنها به سادگی قابل تعمیر یا جایگزینی هستند.

•    عایق صدا: پارتیشن های شیشه ای دوجداره در جلوگیری از نفوذ صدا موثر هستند، به این معنی که شما می توانید جلسات یا مکالمات خصوصی را درون فضاهای ایجاد شده توسط آنها بدون هر گونه مزاحمت یا نگرانی از استراق سمع برگزار کنید.

•    سبک زیبا: طرح های مدرن و شیکی از پارتیشن های شیشه ای با قاب آلومینیومی در حال حاضر، جایی که باز بودن فضا بسیار ارزشمند است، مورد استفاده قرار می گیرد. برای افرادی که می خواهند یک فضای زرق و برق دار طراحی کنند، شیشه بهترین و کارآمدترین راه برای دستیابی به این هدف است.

در این بین قاب های آلومینیومی، یک تضاد مدرن و شفاف را با پارتیشن شیشه ای ایجاد می کنند، چون که قدرت کافی را ارائه می دهند، به این معنی است که سرمایه گذاری شما می تواند سالها یا دهه ها به کارکرد خود ادامه دهد.


قیمت پارتیشن شیشه ای

اندازه و مقدار شیشه مورد نیاز، نوع شیشه انتخابی و ویژگی که از آن انتظار دارید و همچنین نوع سیستم پارتیشن بندی که انتخاب می کنید، از مهمترین عوامل موثر بر قیمت پارتیشن شیشه ای هستند. با توجه به این که ابزار جدا سازی محیط دارای انواع و اقسام گوناگونی از نوع، جنس شیشه، اندازه و مدل می باشد که می توان از آن ها استفاده نمود، قیمت پارتیشن شیشه ای می تواند از هر مدل نسبت به دیگری متفاوت باشد. همچنین مواردی همچون جنس فریم، یراق آلات، مدل بازشو درب ها و... در قیمت پارتیشن شیشه ای تاثیرگذار است. به طور مثال استفاده از رنگ های کوره ای برای فریم های آلومینیومی یا فریم هایی از جنس استینس استیل سبب تغییرات در هزینه پارتیشن شیشه ای می شود که پیش از شروع به کار باید مشخص شود.


چنانچه قصد نصب پارتیشن شیشه ای برای محل کار یا اداره خود را دارید می توانید جهت اطلاع از هزینه پارتیشن شیشه ای می توانید با کارشناسان شرکت سازه های شیشه ای ترنج در ارتباط باشید.

پارتیشن شیشه ای تک جداره ی فریم لس

Toranj Glass

پارتیشن شیشه ای تک جداره ی فریم لس

پارتیشن شیشه ای به جهت مکانی که از آن استفاده می شود دارای انواعی از جمله پارتیشن شیشه ای تک جداره فریم لیس یا پارتیشن شیشه ای دو جداره می باشد. شیشه به کار رفته برای تولید پارتیشن های شیشه ای می تواند به صورت های مختلف اجرا شود.

پارتیشن شیشه ای مات

Toranj Glass

پارتیشن شیشه ای مات

لغت پارتیشن به معنای جدا کننده و تقسیم کننده می باشد و همانطور که از نام آن پیداست کارکرد پارتیشن ها جداسازی بخشی از فضای اتاق یا هر قسمت دیگر از منازل می باشد. با استفاده از پارتیشن ها می توان از فضاهای بزرگ به صورت بهینه استفاده کرد و با تقسیم بندی آن می تواند در هر بخش عملکرد متفاوتی صورت گیرد. از انواع پارتیشن ها علاوه بر ساختمان های مسکونی می توان در بخش های مختلف ادارات و مکان های تجاری نیز استفاده کرد و فضاهای کاربردی آنها را افزایش داد.

پارتیشن شیشه ای دو جداره

Toranj Glass

پارتیشن شیشه ای دو جداره

با توجه به محدودیت های فضای داخلی ساختمان ها امروزه استفاده از پارتیشن شیشه ای برای جداسازی قسمت های داخلی محیط بیش از پیش مورد اهمیت قرار گرفته است. با استفاده از پارتیشن شیشه ای که دارای انواع مختلفی می باشد می توان فضاهای جدیدی را به جهت ایجاد کاربری های جدید برای یک محیط ثابت به وجود آورد. مهم ترین مکان استفاده از این محصول در ادارات می باشد که به پارتیشن اداری شناخته می شود.