امروزه بر خلاف گذشته توجه بیشتری به دکوراسیون داخلی در داخل ادارات و یا منازل می شود. با توجه به افزایش دید طراحان و معماران و یاز بودن دست آن ها به لطف متریال های امروزی ، با کمی ذوق هنری می توان دکوراسیون داخلی را برای محیط های مختلف به صورت زیبایی اجرا نمود. پارتیشن شیشه ای یکی از بهترین نمونه ها برای اجرای دکوراسیون داخلی ادارات و یا حتی منازل می باشد. به طور کلی استفاده از شیشه و یا آینه کاری امروزه یکی از بهترین روش برای ایجاد دکوراسیون مدرن در داخل و یا خارج از ساختمان می باشد.


ما در این مقاله قصد داریم درباره نقش مهم پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون داخلی شما را آشنا سازیم.


پارتیشن شیشه ای چیست؟

یکی از بهترین متریال ها برای دکوراسیون داخلی که کارایی زیادی نیز دارد پارتیشن شیشه ای می باشد. در ادارات برای جداسازی و تفکیک هر بخش از اداره می توان از پارتیشن شیشه ای استفاده نمود که از مزیت های آن شفاف بودن شیشه می باشد. این ویژگی سبب عبور نور و همچنین تنظیم آن با استفاده از شیشه نشکن ( شیشه سکوریت ) در طرح های مختلف می شود.


علاوه بر این ویژگی به منظور تعامل بیشتر و همچنین توجه بیشتر مدیران بر نحوه کار کردن کارمندان جهت افزایش کارایی اداره می توان از پارتیشن شیشه ای استفاده نمود تا نحوه عملکرد و کارایی افراد قابل دیدن باشد.


از پارتیشن شیشه ای با توجه به ضخامت کمی که دارد می توان در محیط های کوچک جهت تفکیک فضا استفاده نمود تا با این کار کمترین میزان فضا هدر رود. عایق صوتی ، حرارت و... نیز از دیگر مزایا و کاربرد های این نوع پارتیشن ها می باشد.

پارتیشن شیشه ای


این موارد تنها بخشی از چندین و چند مزیت پارتیشن شیشه ای می باشد. اما در کنار تمامی کارایی که پارتیشن های شیشه ای دارد ، نقش مهمی را می توان برای دکوراسیون محیط ایفا نماید.


نقش پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون داخلی

همانطور که گفته شد با استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان یک فضای یکدست را به بخش های مختلف تقسیم نمود. در داخل منازل نیز می توان از پارتیشن شیشه ای برای ساخت گلخانه در داخل منزل استفاده نمود. البته پارتیشن های شیشه ای دارای مدل های گوناگونی هستند که برای مثال می توان به کابین دوش شیشه ای برای ساخت حمام شیشه ای اشاره نمود. این مدل از پارتیشن شیشه ای می تواند به زیبایی و مجلل ساختن فضای داخلی حمام اضافه نماید.


امروزه از پارتیشن شیشه ای در بسیاری از فضا به غیر از ادارات منازل استفاده می شود که می توان کم و بیش آن ها را در محیط هایی همچون کافی شاپ ها ، فروشگاه ها ، رستوران ها ، هتل ها و ... مشاهده نمود. با توجه به این هنر مدرن امروزه به سمت سادگی پیش می رود ، بهترین انتخاب برای خلف یک فضای مدرن بهره گیری از شیشه می باشد.


با استفاده از پارتیشن شیشه ای که برای ساخت آن می توان انواع مدل های شیشه در رنگبندی و طرح های مختلف را استفاده نمود دست طراحان برای ایجاد فضاهای مدرن را باز کرده است. همچنین مزیت مهمی که پارتیشن شیشه ای با خود به همراه دارد و نباید از آن غافل شد این است که امکان تغییر مکان این پارتیشن ها میسر بوده و می توان با تغییر مکانی آن ها اقدام به خلق دکوراسیون داخلی جدیدی شد.


امروزه برای ساخت سرویس های بهداشتی و حمام اتاق خواب های مستر از پارتیشن شیشه ای بهره گرفته می شود که یکی از زیبا ترین بخش های ساختمان و ویلاهای مدرن به شمار می رود.


از دیگر مواردی که می توان از پارتیشن شیشه ای برای دکوراسیون داخلی استفاده نمود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ استفاده از پارتیشن شیشه ای برای جداسازی سالن پذیرایی و نشیمن

✔ ساخت کلوزت روم (اتاق لباس) با استفاده از پارتیشن شیشه ای و چوب

✔ طراحی اتاق خواب با استفاده از پارتیشن شیشه ای

✔ استفاده از پارتیشن شیشه ای در لابی ساختمان ها

✔ طراحی سالن کنفرانس ، اتاق مدیریت ، سالن های غذاخوری و... در اماکن اداری

✔ و...


امنیت و مدل های گوناگون پارتیشن شیشه ای

با توجه به این که امروزه با استفاده از شیشه تقویت شده می توان صد ها نمونه از وسایل را با کیفیت و استحکام بالا تولید نمود ، پارتیشن شیشه ای نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با استفاده از شیشه سکوریت و شیشه لمینت در قطر های مختلف می توان یکی از مقاوم ترین و محکم ترین دیوار ها را با استفاده از این متریال بدون هرگونه نیاز به دیوارچینی و یا خراب کردن فضای داخلی ایجاد نمود.


معمولا پارتیشن شیشه ای با استفاده از شیشه سکوریت 10 میل تولید می گردد که می توان بر روی آن طرح های گوناگونی را ایجاد نمود. از حک کردن لوگو شرکت با استفاده از سندبلاست شیشه و یا ایجاد طرح های مختلف بر روی شیشه تا استفاده از شیشه میرال در رنگ های گوناگون تنها بخشی از چندین مدل این مدل از پارتیشن می باشد.


در این مقاله سعی شد شما را با این نوع پارتیشن ها و نقش مهمی که در دکوراسیون داخلی دارند آشنا سازیم.اگر قصد خرید پارتیشن شیشه ای برای فضاهای گوناگون محیط مورد نظر خود را دارید ، جهت استعلام قیمت پارتیشن شیشه ای و یا آگاهی از انواع مدل ها می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.