امروزه به منظور دکوراسیون محیط اداری و همچنین جداسازی بخش های مختلف ادارات از پارتیشن شیشه ای استفاده می شود.در کنار عوامل مهمی که جز اصلی ترین دلایل برای استفاده از این دیوارها است ، با استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان از مزیت های دیگر آن استفاده نمود که در راندمان شرکت تاثیرگذار می باشد.


ما در این مقاله قصد داریم به مهم ترین مزیت های استفاده از پارتیشن شیشه ای در محیط های اداری بپردازیم.


افزایش بهره وری کارکنان

یکی از مهم ترین دلایل برای استفاده و نصب پارتیشن شیشه ای در محیط های اداری ایجاد تعامل بهتر پرسنل در محیط می باشد که این امر سبب بالا رفتن میزان بهره وری مجموعه می شود. با توجه به این که جنس شیشه شفاف می باشد می توان بر روی میزان عملکرد پرسنل کنترل به عمل آید و این کار سبب خواهد شد عملکرد فردی افراد در مجموعه با کیفیت بیشتری صورت گیرد. کنترل و زیر نظر داشتن پرسنل در محیط کار سبب می شود افراد وقت بیشتری را در اداره به فعالیت های اداری بپردازند و از کار های غیر مرتبط اجتناب شود. پس می توان گفت کارکنان مجموعه اتلاف زمان کمتری دارند و حس مسئولیت پذیری در آن ها بیشتر خواهد شد.

پارتیشن شیشه ای


در نتیجه استفاده از پارتیشن اداری می تواند کیفیت بهره وری مجموعه را افزایش داده و هر فردی در داخل اداره وظایف محوله خود را به طور کامل و دقیق انجام دهد. در کنار این مزیت به دلیل استفاده از شیشه سکوریت در پارتیشن شیشه ای تا میزان زیادی از آلودگی صوتی کاسته خواهد شد و این امر موجب افزایش دقت پرسنل در هنگام انجام وظایف خود می شود.


خاصیت انعطاف پذیری و جابجایی پارتیشن شیشه ای

یکی دیگر از مزایای مهمی که نصب پارتیشن شیشه ای با خود به همراه دارد قابلیت جابجایی ساده و آسان آن می باشد. این که بتوان در هر زمان به راحتی اقدام به تغییر محیط اداره نمود یکی از بهترین نکات درباره این نوع پارتیشن ها می باشد. به دلیل نصب آسان و کم هزینه پارتیشن شیشه ای و جابجایی راحت آن می توان بخش های مختلفی را به اداره اضافه و یا کم نمود. به طور مثال چنانچه در مجموعه خود نیاز به بخش جدیدی باشد به راحتی به تغییر مکان پارتیشن شیشه ای می توان فضای جدیدی را برای محیط خلق نمود.


برخلاف شیوه های سنتی مانند تخریب و دیوار کشی با استفاده از آجر و گچ و ... ، تمامی مراحل انجام جابجایی پارتیشن شیشه ای علاوه بر آسان بودن ، با هزینه کم و بدون هیچ گونه دردسری صورت می پذیرد. پس شما می توانید محیط اداری خود را با شیوه ای بسیار راحت دگرگون ساخته و فضای متفاوتی را بوجود آورید. تغییر دکوراسیون و چیدمان محیط یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در روحیه افراد مجموعه می باشد.


نظافت آسان پارتیشن شیشه ای

از جمله مشکلاتی که دیوار های گچ و رنگ دارند نظافت سخت آن ها می باشد. با گذشت زمان عواملی مانند گرد و خاک و دوده و یا موارد دیگر که به دلیل رفت و آمد های زیاد در محیط اداری صورت می گیرد. دیوار ها دچار آلودگی شده و ظاهر و جلوه بدی را به خود می گیرند. تمیز کردن این دیوار ها بسیار دشوار می باشد و به همین دلیل بسیاری از افراد مجبور به رنگ مجدد آن می شوند که این کار در کنار هزینه بالا سبب اتلاف زمان و مشکلاتی همچون بوی رنگ و... می باشد. اما با استفاده از پارتیشن شیشه ای این مشکلات برطرف شده و برای نظافت آن به یک مجلول شیشه پاک کن و دستمال میکروفیبر یا پارچه ای نیاز است تا به راحتی اقدام به تمیز کردن شیشه ها نمود.

مزایای پارتیشن شیشه ای


کاهش مصرف انرژی

نصب پارتیشن شیشه ای سبب به دلیل خاصیت شیشه که به سبب آن نور به راحتی از آن عبور می کند سبب می شود اگر نور طبیعی مناسبی به داخل اداره وارد شود ، از پارتیشن شیشه ای عبور کرده و به هر بخش این نور منتقل گردد. اما اگر از دیوار های سنتی استفاده شود ، به منظور روشنایی هر بخش می بایست از لامپ های بیشتری استفاده نمود. این کار در بهبود سلامت محیط زیست نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت.


پس کاهش مصرف انرژی که به سبب آن با کاهش هزینه ها روبرو هستیم یکی دیگر از مهم ترین دلایل استفاده از پارتیشن شیشه ای در محیط اداری می باشد.


روشنایی ایده آل با استفاده از نور طبیعی

همواره نور خورشید به عنوان بهترین منبع روشنایی شناخته می شود. به دلیل استفاده از پارتیشن شیشه ای ، نور طبیعی بیشتری در داخل محیط منتشر می شود که این امر می تواند نقش بسزایی در افزایش انرژی و جلوگیری از خستگی کارمندان داشته باشد. سلامت روحی و عدم خستگی سریع پرسنل در محیط کار ارتباط مستقیمی با روشنایی مناسب در محیط اداره دارد. پس نصب پارتیشن شیشه ای در چنین محیط هایی علاوه بر روشنایی مناسب  ، سبب افزایش بهره وری و شادابی کارکنان می شود.


ایجاد حریم خصوصی در محیط اداره

شاید تصور بسیاری از افراد درباره پارتیشن شیشه ای این باشد که نمی توان حریم خصوصی مناسبی را با استفاده از آن بوجود آورد. اما این تصور کاملا غلط می باشد. برای ایجاد حریم خصوصی در کنار استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان از شیشه های طرح دار مانند شیشه مات ، استفاده از پرده برقی در داخل پارتیشن ، پارتیشن شیشه ای هوشمند ، شیشه سندبلاست و... استفاده نمود و میزان دید را کاهش داد.

پارتیشن شیشه ای تک جداره


ایجاد محیطی مدرن و تاثیر مثبت در دکوراسیون

امروزه یکی از مهم ترین نکاتی که در ادارات به آن توجه می شود ، دکوراسیون داخلی آن است. شرکت ها برای رقابت با سایر رقیبان خود می بایست از روش های مختلفی برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان استفاده نمایند. استفاده از پارتیشن شیشه ای علاوه بر ایجاد محیطی مدرن ، به زیبایی محیط کار کمک شایانی می نماید. همچنین بسیاری از روش ها مانند چاپ یا حک کردن اسم ، لوگو شرکت و... ، طرح های مختلف مات یا سندبلاست و... برای استفاده از پارتیشن شیشه ای موجود می باشد که بنا به نیاز و سلیقه می توان از آن ها استفاده نمود.


عمر طولانی پارتیشن شیشه ای

استفاده از شیشه سکوریت در پارتیشن شیشه ای سبب می شود این دیوار ها عمر طولانی داشته باشند. ضخامت های در نظر گرفته شده بنا بر محیط مورد نظر سبب می شود در برابر شکستن ، فرسودگی و... عمر بیشتری داشته باشند و در کنار مراقبت مناسب از آن ها تا سالیان طولانی بدون هیچ مشکلی بتوان از آن ها استفاده کرد.


در پایان اگر خرید و نصب پارتیشن شیشه ای و یا نیاز به مشاوره در زمینه انتخاب مدل مورد نظر و یا قیمت پارتیشن شیشه ای را دارید می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.