نکاتی درباره نصب پارتیشن شیشه ای در ادارات


استفاده از پارتیشن شیشه ای به منظور جداسازی فضاها و تفکیک هر بخش از اداره یکی از بهترین روش ها برای استفاده حداکثری از کمترین فضا می باشد. همچنین با استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان جلوه مدرن و زیبایی را در محیط ادارات فراهم نمود. با توجه به این که در بیشتر دکوراسیون های امروزی از شیوه مدرن استفاده می شود ، در کنار مزایای کاربردی پارتیشن شیشه ای ، می توان محیط ساده ادارات را به زیباترین حالت ممکن خود درآورد.


پارتیشن شیشه ای در ادارات نقش مهمی را از نظر کاربردی ایفا می نماید. با استفاده از این نوع پارتیشن ها می توان دسترسی و نظارت کافی به تمامی قسمت های اداره را فراهم نمود. همچنین به دلیل شفافیت شیشه که از خواص شیشه می باشد کادر مدیریتی اداره بر روی عملکرد کارمندان خود تسلط بیشتری داشته و در کنار این موضوع استفاده از پارتیشن اداری می تواند در عملکرد تیمی و گروهی اداره مسمر ثمر واقع شود.

پارتیشن شیشه ای


مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای در ادارات

✔ تسلط و اشراف کامل مدیریت به نحوه عملکرد کارمندان

✔ استفاده حداکثری از نور طبیعی و همچنین تنظیم میزان نور ورودی

✔ بهرمندی کارکنان از عملکرد تیمی و کار گروهی که سبب افزایش عملکرد اداره می شود

✔ اشغال کمترین فضا و استفاده از تمامی فضاها

✔ ایجاد جلوه مدرن و زیبا به محیط

✔ تعریف کاربری های مختلف برای محیط اداره و تفکیک هر بخش

✔ جلوگیری از انتقال صدا و حرارت

✔ سرعت بالای نصب و عدم نیاز به تخریب

✔ و...


نصب پارتیشن شیشه ای در ادارات همانند سایر امور نیازمند مهارت و دقت خاصی می باشد که انجام آن توسط تیم متخصص می بایست صورت گیرد. پیش از انجام مراحل نصب جا نمایی و اندازه گیری ها به منظور تولید پارتیشن شیشه ای توسط شرکت سازنده و بنا به نیاز مشتری صورت گرفته و پس از آن مراحل تولید و نصب انجام می شود.


نکات مهم درباره نصب پارتیشن شیشه ای در ادارات

به منظور نصب اصولی و صحیح پارتیشن شیشه ای نیاز به رعایت نکاتی می باشد که در این مقاله درباره این نکات توضیحاتی را به شما ارائه خواهیم داد.

پارتیشن اداری


1.ایجاد تقسیم بندی اصولی فضا

در این مرحله مشتری با توجه به نیاز خود تقسیم بندی اولیه را به شرکت ارائه خواهد داد که شرکت تولید کننده پارتیشن شیشه ای بر اساس اصول ، شرایط محیطی و نیاز مشتری اقدام به تقسیم بندی محیط جهت اجرای پارتیشن شیشه ای می نماید. استفاده صحیح از محیط در بهینه ترین حالت ممکن خود یکی از مهم ترین نکات برای نصب پارتیشن شیشه ای در ادارات می باشد.


2.محاسبه بخش هایی که می بایست تخریب گردد

برای نصب پارتیشن شیشه ای نیاز به تخریب دیوار ها و یا قسمت های مختلف بنا وجود ندارد اما در مواقعی به منظور ایجاد تقسیم بندی اصولی تر نیاز به تخریب قسمتی از دیوار های قدیمی می باشد که بنا به نیاز این کار می بایست صورت گیرد. هر چقدر میزان تخریب کمتر باشد ، علاوه بر آسیب کمتر به ساختمان ، سبب صرفه جویی در زمان و عدم کثیف کاری های پیش آمده به واسطه تخریب می شود.


3.سرعت انجام کار

با توجه به این که این کار در شرکت ها و ادارات انجام می شود ، جهت جلوگیری از تعطیلی طولانی مدت اداره به منظور نصب پارتیشن شیشه ای ، سرعت اجرای کار نقش مهمی را ایفا می نماید. بنابراین تیم نصاب با توجه به این موضوع می بایت با بالاترین سرعت و دقت اقدام به نصب پارتیشن ها نماید.


4.انتخاب مدل های گوناگون پارتیشن پیش از شروع به کار

پارتیشن شیشه ای دارای مدل های گوناگونی است که با توجه به استفاده از شیشه سکوریت یا شیشه نشکن می توان طرح های گوناگونی را بر روی آن ایجاد نمود. همچنین ساخت درب پارتیشن شیشه ای می تواند در مدل هایی همچون ریلی یا لولایی انجام شود که بنا بر شرایط محیط و نیاز کارفرما می بایست بهترین مدل انتخاب گردد. پروسه انتخاب تمامی این موارد می بایست پیش از شروع به کار صورت پذیرد تا خللی در مراحل نصب به وجود نیاید.


5. تخمین قیمت پارتیشن شیشه ای بر اساس متریال

مواردی همچون جنس فریم ، یراق آلات ، نوع شیشه سکوریت ، مدل بازشو درب ها و... در قیمت پارتیشن شیشه ای تاثیرگذار است. به طور مثال استفاده از رنگ های کوره ای برای فریم های آلومینیومی یا فریم هایی از جنس استینس استیل سبب تغییرات در هزینه پارتیشن شیشه ای می شود که پیش از شروع به کار تمامی این موارد می بایست توسط کارفرما تایید گردد.


6.رعایت نکات اجرایی

برخی دیگر از موارد نیز می بایست توسط شرکت نصاب رعایت گردد که این موارد شامل عایق بندی درز های شیشه سکوریت در پارتیشن شیشه ای فریم لس و یا استفاده از رنگ های کوره ای برای فریم های آلومینیومی و... می باشد.


7. شیشه سکوریت پارتیشن شیشه ای

شیشه سکوریت ( شیشه میرال ) مورد استفاده در پارتیشن شیشه ای می بایست از بهترین حالت خود برخوردار بوده و هیچگونه موردی در آن وجود نداشته باشد. تولید شیشه سکوریت در شرکت سازنده می بایست با بالاترین دقت انجام گیرد و در صورت هرگونه ایراد در همان کارخانه مرجوع گردد.

پارتیشن شیشه ای دو جداره


8.امنیت فضا

برای ایجاد امنیت در فضاهایی همچون اتاق مدیریت یا اتاق هایی که نیاز به قفل شدن درب آن ها است می توان از قفل های هوشمند ( استفاده از اثر انگشت و...) استفاده نمود. پیش از نصب پارتیشن شیشه ای تمامی این نکات می بایست مطرح شود تا در هنگام اجرای کار این موارد در نظر گرفته شود. علاوه بر این تمامی این موارد در قیمت پارتیشن شیشه ای تاثیرگذار است که می بایست با کارفرما هماهنگ گردند.


9.پوشش فضاهای بدون استفاده

فضاهای بدون استفاده در محیط های اداری را می توان با استفاده از پارتیشن شیشه ای و شیشه دکوراتیو ، سندبلاست و یا سایر روش ها پوشاند تا خللی در زیبایی اداره ایجاد نشود.همچنین برای رعایت حریم خصوصی می توان از انواع طرح ها برای شیشه سکوریت بکار رفته در پارتیشن شیشه ای استفاده نمود تا بوسیله آن ها میزان دسترسی دید به داخل محیط کنترل گردد.


10.عدم یکنواخت شدن محیط اداره

با استفاده از انواع مختلف پارتیشن شیشه ای می توان محیط اداره را از حالت یکنواختی درآورد و جذابیت و پویایی محیط را افزایش داد. البته تمامی این نکات نیازمند درخواست کارفرما می باشد.


موارد گفته شده می تواند در روند اجرای نصب پارتیشن شیشه ای تاثیرگذار و رعایت آن ها سبب انجام اصولی و بهتر نصب پارتیشن شیشه ای شود. چنانچه قصد نصب پارتیشن شیشه ای برای محل کار یا اداره خود را دارید می توانید جهت مشاوره و یا تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.


پست الکترونیک

info@toranjglass.com

amin.trj70@gmail.com

تلفن تماس

تلفن : 44733769

موبایل و واتساپ : 09212585523

آدرس اینستاگرام : @toranjglassco

آدرس

بزرگراه شهید آبشناسان غرب به شرق - خیابان سردار جنگل جنوب - کوچه ی طباطبایی - کوچه ی زاگرس - پلاک 9 واحد 7