شیشه خم

به علت زیبایی و کاربردی بودن شیشه که در انواع محیط و فضاها قابل اجرا است و همچنین با توجه به جنس شفافی که دارد می توان در موارد بسیاری به جهت تولید انواع وسایل از آن استفاده نمود. یکی از مهم ترین مزایای شیشه قابلیت انعطاف پذیری آن می باشد که با استفاده از حرارت دادن شیشه می توان به شکل های مختلفی از آن استفاده نمود. شیشه خم نوعی شیشه می باشد که با استفاده از تکنیک های خاص می توان در دکوراسیون و ساخت وسایل مختلف از آن استفاده نمود.


شیشه خم چیست؟

این نوع از شیشه با گرما دادن به شیشه ی تخت در کوره در مدت زمان زیاد تر از شیشه های سکوریت یا شیشه نشکن انجام می شود که توسط قالب های کوره ای به شکل مورد نظر که معمولا کمانی از یک دایره است در می آید.با گسترش علم و تکنولوژی قالب های دستی دیگر مثل قبل کاربرد ندارد و غلطک هایی که با سی ان سی کنترل می شوند شیشه را خم می کنند و سپس این شیشه را می توان بلافاصله بعد از خم سکوریت هم کرد.از دیگر کاربرد های شیشه های خم استفاده آن در دکوراسیون داخلی می توان اشاره کرد که انواع میز ها و مبلمان و... را می توان با شیشه های خم ساخت که زیبایی خاصی را به خانه یا محل کار می دهد.


شیشه سکوریت ساده یا رنگی را می توان با استفاده از روشی که گفته شد فرم داد تا از آن در موارد مختلف استفاده نمود. با توجه به مقاومت بالایی که شیشه سکوریت (شیشه میرال ) دارد ، استحکام وسایلی که بدین وسیله ساخته می شود بسیار بالا می باشد. البته می توان در ساخت شیشه خم از شیشه های نیمه سکوریت نیز استفاده نمود.


کاربرد شیشه خم

استفاده از شیشه خم در بسیاری از موارد سبب افزایش زیبایی شکل نهایی کار خواهد شد. از این نوع شیشه در موارد بسیاری می توان استفاده نمود. از جمله مهم ترین مصارف شیشه خم می توان به استفاده از آن در نماهای شیشه ای ساختمان ها (ساخت ساختمان هایی که در نمای آن ها قوس وجود دارد) ، انواع پنجره های قوس دار ، استفاده در انواع میز و صندلی با فرم های خمیده ، پله شیشه ای ، استفاده در یخچال های فروشگاهی ، ویترین های دکوری ، درب ها و... اشاره کرد.

شیشه خم


ساخت شیشه خم

روش های گوناگونی با توجه به پیشرفت فناوری امروزه جهت تولید شیشه خم وجود دارد که می توان به روش های خم کردن و سپس حرارت دادن ، خم شدن گرم ، خم شدن سرد و یا خم شدن لمینت اشاره نمود.


یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن افراد را به خود مشغول نماید نحوه خم شدن و فرم گرفتن شیشه خم می باشد. در واقع انجام این کار با استفاده از حرارت بسیار زیاد انجام می گیرد. شیشه سکوریت یا شیشه نیمه سکوریت طی حرارتی تا 680 درجه سانتی گراد به حالت مذاب (خمیری شکل) در خواهد آمد که در چنین حالاتی می توان به شیشه فرم دلخواه را داد.


با استفاده از شابلون های مخصوص مقدار مورد نظر خم در شیشه محاسبه و توسط قالبی که شیشه در آن در حال حرارت دیدن است (به صورت هم زمان) ، شیشه مورد نظر تولید می گردد.


یکی دیگر از روش های کاربردی به جهت تولید شیشه خم ، حرارت دیدن شیشه و سپس ریختن آن در قالب می باشد. پس از آن که دمای شیشه کم می شود ، شیشه فرم قالب را به خود خواهد گرفت. در هر دو روش معرفی شده شیشه به دو صورت عرضی یا طولی قابلیت خم شدن را دارد اما در کل انجام روند خم کردن شیشه در حالت طولی نبست به عرضی از کیفیت بیشتری برخوردار می باشد.


پس از انجام فرم دهی به شیشه ، با استفاده از کم کردن ناگهانی دما و شوک به شیشه فرآیند سکوریت کردن شیشه بر روی شیشه خم انجام خواهد گرفت.


مزایای شیشه خم

• ساخت و طراحی وسایل و دکوراسیون های خاص و شیک

• مدرن و منحصر به فرد بودن شیشه خم نسبت به سایر شیشه ها

• استحکام و مقاومت بالا

• سازگاری با محیط زیست

• ساخت وسایل شفاف همچون مبلمان شیشه ای و...

• مقاوم در برابر تغییرات دما

• و...


قیمت شیشه خم

شاید نکته مهمی که بسیاری از افراد درباره آن سوال داشته باشند هزینه شیشه خم می باشد. با توجه به این که تولید و اجرای این شیشه نیاز به تخصص و فرآیند خاصی دارد ، قیمت شیشه خم نسبت به بسیاری از انواع شیشه ها هزینه بالاتری را به همراه دارد. به طور مثال برای تولید شیشه سکوریت مراحل کمتری جهت ساخت نسبت به شیشه خم وجود دارد که می توان متوجه قیمت بالاتر شیشه خم شد.


به همین دلیل ممکن است در معدود فضاها و مکان هایی از شیشه خم استفاده شود و تنها برای پروژه های گران قیمت ساختمانی از شیشه خم در تیراژ بالا استفاده گردد. جهت آگاهی از هزینه شیشه خم می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.شرکت ترنج آذین با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع شیشه آماده ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان می باشد.


پست الکترونیک

info@toranjglass.com

amin.trj70@gmail.com

تلفن تماس

تلفن : 44733769

موبایل و واتساپ : 09212585523

آدرس اینستاگرام : @toranjglassco

آدرس

بزرگراه شهید آبشناسان غرب به شرق - خیابان سردار جنگل جنوب - کوچه ی طباطبایی - کوچه ی زاگرس - پلاک 9 واحد 7