با پیشرفت تکنولوژی استفاده از چیزهای ساده به روش های مختلف متقاضیان بیشتری پیدا کرد، به عنوان مثال دیگر از شیشه فقط برای ساخت پنجره استفاده نمی شود. در حال حاضر شرایط ایجاد شیشه های مقاوم در برابر حرارت، رطوبت یا هر نوع وقایع طبیعی و شیشه هایی با انواع میزان حریم شخصی و طرح های مختلف وجود دارد. بازسازی و به روز کردن فضاهای داخلی منازل یا شرکت ها با شیشه می تواند هیجان انگیز باشد؛ یکی از این موارد مبلمان شگفت انگیز ساخته شده از شیشه می باشد که در عین زیبایی خارق العاده، اما برای استفاده روزانه راحت هستند.


اگر می خواهید یک میز جدید برای خانه خود خریداری کنید، انتخاب بین مواد فلزی، چوبی یا شیشه ای ممکن است تصمیم ساده ای نباشد. میزهای کنفرانس در شرکت ها و میزهای ناهارخوری در منازل با طراحی چشمگیر از چوب یا شیشه وجود دارند، اما بنا به دلایل بسیاری این روزها مبلمان شیشه ای مد شده است. اکثر صاحبان خانه ها و صاحبان مشاغل اکنون استفاده از مبلمان شیشه ای را ترجیح می دهند، زیرا به هر فضایی حس پیچیدگی، سرزندگی و طراوت می بخشد.

مبلمان شیشه ای می تواند شامل موارد زیر باشد:

• میزها

• انواع صندلی

• کابینت و کمد

• واحدهای پذیرایی

• جعبه جواهرات

• قفسه ها

• دیوارها

• پارتیشن ها

مبلمان شیشه ای


مبلمان شیشه ای چه مزایایی دارد؟

مزایای بی شماری در رابطه با استفاده از مبلمان شیشه ای از نظر سبک و همچنین ارزش کاربردی وجود دارد، خطوط براق و سطوح بازتابنده شیشه مبلمان، حسی مدرنیته را با مبلمان سبک وزن به ارمغان می آورد. استفاده از مبلمان بزرگ و حجیم در گذشته مرسوم بوده و در سال های اخیر همه مبلمان شیشه ای را ترجیح می دهند که نه تنها از نظر زیبایی ظاهری برتر به نظر می رسد، بلکه دارای ویژگی های مقاوم در برابر خراش و بادوام بالا است. مبلمان شیشه ای جایگزین بسیار خوبی برای مبلمان سنتی از چوب یا فلز است و فرآیند تولید شیشه خم امکان ساخت انواع میز، مبل و صندلی ها را در مدل ها و حالت های مختلف فراهم کرده است.


مهمترین مزایای مبلمان شیشه ای نسبت به سایر انواع آن به شرح زیرند:

1- شفافیت

یکی از مزایای منحصر به فرد استفاده از مبلمان شیشه ای شفافیت آن است، شفافیت مبلمان شیشه ای باعث می شود اتاق سبک و راحت به نظر برسد، به طوری که فضای زیادی در اتاق وجود دارد. در حالی که اتاق ممکن است واقعاً کوچک باشد، اما تقریباً نامرئی بودن مبلمان شیشه ای اتاق را بزرگ تر نشان می دهد؛ برخلاف فضای عظیمی که مبلمان چوبی اشغال می کند.


2- دوستی با محیط زیست

آلرژی به چوب برای بسیاری از افراد می تواند مشکل ساز باشد؛ موارد زیادی گزارش شده که هر نوع چوب می تواند باعث ایجاد آلرژی شود، چه به صورت جامد و چه به صورت گرد و غبار. آلرژی به چوب می تواند بسیار قوی باشد، زیرا باعث می شود پوست طوری به نظر برسد که انگار سوخته است، حتی ممکن  است باعث تحریک پوست، عطسه و سرفه شود. از سوی دیگر، مبلمان شیشه ای گزینه ای عالی برای افرادیست که از آلرژی رنج می برند. از آنجایی که این مواد کاملاً سازگار با محیط زیست هستند، صاحبان خانه فقط باید از تمیز کردن منظم مبلمان اطمینان حاصل کنند تا از هرگونه آلرژی جلوگیری شود.


3- نگهداری راحت و دوام بالا

نگهداری از مبلمان چوبی می تواند چالش برانگیزتر از مبلمان شیشه ای باشد، حتی با مراقبت مناسب، مبلمان چوبی در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به مرور زمان درخشش خود را از دست می دهد، همچنین بیشتر مستعد ترک خوردن است. اما مبلمان شیشه ای می تواند ظاهر براق خود را برای سالیان طولانی حفظ کرده و لازم نیست نگران تماس مبلمان خود با نور مستقیم خورشید یا موریانه ها باشید که موضوع رایج مبلمان چوبی است. تنها با مایع شیشه پاک کن و گردگیر نرم، مبلمان شیشه ای تمیز شده و طوری می درخشد که انگار به تازگی خریداری شده است. علاوه بر شرایط نگهداری راحت این نوع مبلمان، با توجه به نوع کاربرد آن از شیشه های مختلفی مانند شیشه لمینت، شیشه سکوریت یا انواع دیگر شیشه هایی که با فناوری های ویژه پردازش و مقاوم شده، استفاده می شود و کاملاً ایمن هستند.

مبلمان شیشه ای


4- سازگاری

مبلمان شیشه ای به خوبی با سایر عناصر هماهنگ می شود، این نوع مبلمان چه دارای پایه های فلزی رنگی یا استیل باشد، چه با مواد ساخته شده از انواع سنگ یا چوب ترکیب شده باشد، شیشه با سازگاری کامل با سایر موارد همچنان زیبا به نظر می رسد. مبلمان شیشه ای علاوه بر سازگاری با دیگر عناصر طراحی، به راحتی با ظاهر خانه ترکیب می شود؛ ویژگی به روز بودن آن را به یک افزودنی عالی برای فضای داخلی مدرن تبدیل کرده و همچنین در کنار طراحی کلاسیک یا سنتی نیز خودنمایی میکند.


5- ظرافت

جذابیت مبلمان شیشه ای این است که به خانه و محل کار، کلاس، ظرافت و ارزش می بخشد و از همه مهمتر رضایت شخصی شما را به ارمغان می آورد. در بسیاری از خانه ها و دفاتر، استفاده از شیشه در طراحی دکوراسیون به عنوان عامل مد روز شناخته می شود، بنابراین جای تعجب نیست که مبلمان شیشه ای یک سوم فروش مبلمان در اروپا را به خود اختصاص دهد. اما بیشتر از مدرنیته، مبلمان شیشه ای شیک و منحصر به فرد می باشد؛ اگر این نوع مبلمان را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید، خواهید دید که فضای داخلی شما چقدر می تواند به دلیل این ویژگی ساده زیبا شود. همانطور که گفته شد مبلمان شیشه ای باعث می شود اتاق بزرگتر به نظر برسد، به این دلیل که پرتوهای نور روی شیشه خم می شوند و در سراسر سطح پخش می شوند و محیط اتاق روشنتر خواهد شد.