تولید گسترده و استفاده از شیشه های سخت و لمینت برای اهداف معماری ، یک دنیای جدید خلاقیت را بر روی دکوراسیون فضاهای اداری داخلی باز کرده است. شکل دهی ، رنگ ،دکوراسیونبندی ، نورپردازی و امکان ترکیب شیشه با فریم های مختلف از جمله روش هایی است که می تواند محیط کاری را الهام بخش و لذت بخش کند و بخش عمده ای از خلاقیت ، بر پارتیشن اداری و نحوه ارائه آنها تمرکز دارد.


در اینجا برخی از منابع خلاقیت لیست شده است که من در محیط های اداری مشاهده کرده ایم.


تفاوت در خطوط کانتور و شکل پارتیشن های شیشه ای

شیشه های منحنی اکنون می توانند برای ایجاد اثرات خیره کننده و غیر عادی استفاده شوند که فضای اداری را با یک روش بسیار خلاقانه تقسیم می کنند. منحنی همچنین می تواند در مبلمان جلوی درب ورودی استفاده شود و نورپردازی می تواند جهت برجسته کردن اثر مورد استفاده قرار گیرد.


پارتیشن اداریشیشه ای بدون قاب و بدون درز از کف تا سقف می تواند حس فضای براق، تمیز، باز و بلند را به فضای اداری شما القا کند. محدوده درون این فضا، به عنوان مثال یک اتاق کنفرانس یا دفتر داخلی مرتب و تمیز جلوه می کند و باعث می شود از کل فضا حس آرامش و سازمان یافتگی به شما منتقل شود.


تغییر فضا به طور دلخواه

پارتیشن شیشه ای قابل جدا شدن، یکی از روش های ویژه ای است که در آن برای ایجاد فضای واقعی در زمانی که مورد نیاز است، استفاده می شود.


روشنایی

رنگ یا سایه در شیشه می تواند با نورپردازی هوشمندانه اغراق آمیز ، برجسته ، بهبود یافته به نظر برسد. نورپردازی صفحه نمایش یا روشنایی نقطه ای می تواند به افزایش تأثیر بصری کمک کند.


تصویر

عکس و تصویر می تواند روی شیشه ها ، رنگ و جلوه ای که برای ایجاد تناسب با موضوع خاص طراحی شده است، ترکیب شود. این طراحی در ترکیب با نورپردازی تزئینی می تواند به معنای واقعی کلمه خیره کننده باشد . مشبک کاری و سند بلاست کردن همچنین می تواند برای ایجاد دکوراسیون های خیره کننده مورد استفاده قرار گیرد.


ایجاد حریم خصوصی

برخی از انواع شیشه ها و فیلم ها وجود دارند که می توانند با جریان الکتریکی تغییر کرده و واکنش نشان دهند. حریم خصوصی پارتیشن اداری یک اتاق کنفرانس را در نظر بگیرید که از شیشه کاملا شفاف تا یک سفیدی مات در محل دستگیره متغیر است. این نه تنها به این معنی است که شما می توانید به خطوط تمیز و منظم دست یابید، اما سطح روشنایی در فضای اتاق به طور منفی تحت تاثیر قرار نمی گیرد.


سایه روشن های روی شیشه می تواند باعث یکپارچگی فضای داخلی محدوده باشد که با روشی مثبت و خلاقانه هدف اصلی آن که بیش از یک کاربری معمولی است را تحت تاثیر قرار می دهد.


ورودی ها و خروجی ها

درب شیشه ای دستی و یا اتوماتیک می تواند باعث حفظ یکپارچگی دید کلی ایجاد شده توسط پارتیشن ها شود. به طور مشابه یک شفافیت دلپذیر می تواند با استفاده از درها با روکش چوب یا ورقه تزئینی ایجاد شود. بنابراین به نظر می رسد که مواد و گزینه های موجود به سرعت با ایده های خلاقانه طراحاندکوراسیون اداریتجاری، به ویژه در مورد شیشه ها، در حال پیشرفت است.