آینه های جورچین یا پازلی مدرن

فرمت مورد استفاده از آینه ها در زمان های قدیم به صورت یک شکل ساده و فقط برای دیدن خود در آن استفاده می شد اما امروزه کاربرد آینه معانی مختلفی دارد که به جهت دکوراسیون محیط مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع مدل های آینه کاری مدرن و آینه دکوراتیو که برای دکوراسیون محیط امروزه مورد استفاده قرار می گیرد ، می توان به آینه ونیزی ، آینه جورچین یا آینه پازلی و دیگر مدل ها اشاره کرد. اما آینه جورچین چیست ، به چه شکل بوده و در چه محیط هایی کاربرد دارد؟

آینه پازلی مدرن


آینه جورچین چیست؟

آینه هایی که به اشکال گوناگون برش می خورند و پس از پرداخت به صورت جورچین یا پازل کنار هم چیده می شوند و از پشت با چسب مخصوص آینه به دیوار یا هر سطح صاف دیگری چسبانده می شوند که معمولا این برش ها با دستگاه سی ان سی (CNC) الماس برش و بیشتر پرداخت ها با دستگاه بولینگ و دیاموند (and diamond beveling) انجام می شود.این اشکال منظم و زیبا را می توان با روش انگریوینگ که همان حکاکی بر روی شیشه است هم انجام داد و به صورت جام آینه بر روی دیوار اجرا کرد که این روش معمولا با دستگاه های سی ان سی روتر 4 محوره به بالا (CNC router engraving) تولید می کنند که کاری بسیار دقیق و با کیفیت را انجام می دهند.


بنابراین تولید آینه جورچین بر اساس مدل های گوناگون و بنا به نیاز مشتری قابل اجرا می باشد که بتوان در انواع دکوراسیون از آن استفاده کرد. آینه کاری با استفاده از این روش یکی از بهترین انواع آینه دکوراتیو محسوب می شود که امروزه بسیاری از طراحان و معماران داخلی برای افزایش جلوه محیط از آن استفاده می نمایند.


با توجه به این که آینه نور را منعکس و بازتاب می نماید ، گزینه مناسبی برای محیط هایی با نور طبیعی کم می باشد که با خرید آینه دکوراتیو در انواع مختلف آن مانند آینه پازلی علاوه بر بزرگ جلوه دادن فضای مورد نظر و افزایش زیبایی ، سبب انعکاس نور در محیط و در نتیجه روشن شدن بیشتر فضا می شود.

آینه جورچین


فرآیند نصب آینه جورچین همانند آینه های معمولی نیست و نیازمند دقت و مهارت بالایی است. بنابراین اگر قصد خرید آینه جورچین را دارید پیش از انجام این کار از کارشناسان نصب آینه شرکت مورد نظر اطمینان کافی داشته باشید تا نصب آینه به بهترین و دقیق ترین شکل ممکن انجام گیرد. شما می توانید جهت خرید و نصب این محصول با کارشناسان شرکت ترنج آذین به عنوان یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان آینه دکوراتیو در ارتباط باشید.


انواع آینه جورچین یا آینه پازلی

همانطور که گفته شد طرح های متنوعی از آینه کاری با این استفاده از این روش قابل تولید و اجرا می باشد که بنا به سلیقه و محیط مورد نظر انجام می پذیرد. همچنین از نظر اندازه و ابعاد نیز محدودیتی برای تولید آینه جورچین وجود نخواهد داشت. اما نکته مهم پیش از خرید آینه پازلی این است که می بایست اندازه و ابعاد دقیقی از آینه مورد نظر خود داشته باشید تا در هنگام نصب کار دچار مشکل نشود. طرح های مانند کندو ، پازل و دیگر طرح ها که با در کنار قرار گرفتن جام آینه ها در کنار هم طرح بسیار زیبایی حاصل می شود از انواع آینه پازلی محسوب می شوند.


همچنین برای ساخت آینه جورچین می توان از انواع رنگ های مختلف آینه از جمله  مشکی ، سفید ، برنز ، مسی ، طلائی و... استفاده کرد. از نظر طرح و مدل هم تمامی اشکال هندسی برای این محصول قابل انجام می باشد. طرح مورد نظر مشتری پس از تحلیل در رایانه توسط دستگاه برش آماده و پس از آن آماده نصب در محل می شود.

آینه پازلی جورچین


کاربرد آینه جورچین

آینه کاری روشی برای افزایش زیبایی و به عنوان دکوراسیون محیط انجام می گیرد بنابراین در اکثر محیط ها و فضاها قابل اجرا می باشد. پس می توان گفت از آینه جورچین می توان در اغلب فضاها از جمله ساختمان های مسکونی و اداری ، فروشگاه ها ، هتل ها و... به عنوان نوعی دیوارپوش بهره گرفت.


برای منازل مسکونی از این این نوع آینه دکوراتیو می توان در داخل سروسی های بهداشتی ، اتاق خواب ها ، سالن پذیرایی و یا حتی آشپزخانه استفاده کرد. همچنین در محیط های لابی یا اتاق های انتظار ساختمان ها به جهت افزایش جلوه محیط نیزاستفاده از آینه پازلی میسر می باشد.


قیمت آینه جورچین

با توجه به این که برای محاسبه قیمت آینه جورچین نیاز به طرح مورد نظر جهت برش توسط دستگاه و ابعاد دقیق آینه می باشد ،  قیمت را نمی توان به صورت دقیق تخمین زد. مواردی که در قیمت آینه پازلی تاثیرگذار هستند عبارتند از ابعاد آینه مورد نیاز ، متراژ برش توسط دستگاه CNC ، نوع آینه و اندازه آینه پازلی در محلی که می بایست نصب گردد. بنابراین چنانچه قصد خرید آینه دکوراتیو و یا مدل های مختلف آن را دارید برای آگاهی از قیمت ها و یا شرایط تولید و نصب آن ها می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.


پست الکترونیک

info@toranjglass.com

amin.trj70@gmail.com

تلفن تماس

تلفن : 44733769

موبایل و واتساپ : 09212585523

آدرس اینستاگرام : @toranjglassco

آدرس

بزرگراه شهید آبشناسان غرب به شرق - خیابان سردار جنگل جنوب - کوچه ی طباطبایی - کوچه ی زاگرس - پلاک 9 واحد 7