با توجه به این که امروزه دکوراسیون و طراحی داخلی بیش از هر زمان دیگری مورد اهمیت قرار گرفته است ، پیشرفت های بزرگی در زمینه دکوراسیون های مدرن به وجود آمده است که این موضوع در ساختمان ها در کنار کارایی مورد اهمیت قرار می گیرد.


همانطور که می دانید مهم ترین وظیفه پارتیشن شیشه ای تفکیک فضای داخلی به منظور استفاده بهتر از محیط می باشد. این نوع پارتیشن ها که در انواع مختلفی امروزه قابل تولید می باشند ( پارتیشن شیشه ای تک جداره ، دو جداره و...) سبب تقسیم بندی فضا بر حسب نیاز و شرایط محیط می شود. چیزی که درباره پارتیشن شیشه ای مطرح است و آن را با سایر پارتیشن ها متمایز می سازد ایجاد فضای مدرن و زیبا با استفاده از مدل های مختلف آن می باشد.

پارتیشن شیشه ای


استفاده از شیشه در پارتیشن

مهم ترین متریال به کار رفته در این پارتیشن ها شیشه می باشد. بنابراین بیشتر تغییرات و ویژگی ها در این قسمت از پارتیشن انجام می گیرد. امروزه می توان انواع مختلفی از مدل های شیشه را چه برای زیبایی و چه کارکرد طراحی و تولید نمود. استفاده از شیشه سکوریت به منظور بالا بردن مقاومت شیشه در برابر ضربه و همچنین برخی دیگر از مزایای آن مانند عایق حرارتی و صوتی و... می تواند تمامی نیاز ساختمان را برای تفکیک فضا برطرف نماید.


برای ساخت پارتیشن شیشه ای از چه نوع شیشه هایی استفاده می شود؟

شیشه های بکار رفته در پارتیشن شیشه ای بر حسب کارایی به دو بخش پارتیشن شیشه ای دو جداره و تک جداره تقسیم بندی می شوند که هر کدام بنا به نیاز و شرایط محیطی می تواند کارایی خود را داشته باشند. علاوه بر این از نظر طراحی شیشه های بکار رفته در این پارتیشن ها قابل عرضه در مدل ها و طرح های مختلف می باشد که از دیگر ویژگی های مهم پارتیشن شیشه ای محسوب می شود.


استفاده از شیشه رنگی ، سندبلاست ، شیشه هوشمند و... برخی از چندین مدل شیشه برای تولید پارتیشن شیشه ای می باشد. ما در این مقاله به معرفی پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره خواهیم پرداخت.

پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره


پارتیشن شیشه ای تک جداره

قیمت پارتیشن شیشه ای تک جداره نسبت به مدل دو جداره به دلیل استفاده کمتر از شیشه ارزان تر می باشد که این موضوع در وزن و ظرافت پارتیشن تاثیر خواهد داشت. طراحی پارتیشن شیشه ای تک جداره ساده می باشد . بنابراین اگر نیاز به پارتیشن شیشه ای با ظرافت و وزن کم را داشته باشید این نوع پارتیشن می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.


نکته ای که درباره این پارتیشن ها مطرح می باشد این است که برخی از ویژگی های پارتیشن شیشه ای دو جداره از جمله عایق صوتی ، عایق حرارتی ، استفاده از کرکره داخلی در پارتیشن و... قابل اجرا در این مدل از پارتیشن نمی باشد. علاوه بر این با توجه به ظرافت ایم مدل از پارتیشن ها برای مکان هایی با فضای کم و محیطی که کمتر در معرض آسیب هستند می تواند مناسب باشد.


مزایای پارتیشن شیشه ای تک جداره:

✔ زیبایی ، ظرافت و وزن کم

✔ قیمت پارتیشن شیشه ای تک جداره مقرون به صرفه می باشد.

✔ نصب ساده و آسان و در مدت زمان کم


پارتیشن شیشه ای دو جداره

در این مدل از پارتیشن شیشه ای از دو لایه شیشه استفاده می شود که این کار علاوه بر بالا بردن مقاومت پارتیشن سبب مزایا و ویژگی های دیگری می شود. این نوع از پارتیشن ها مناسب فضاهایی است که نیاز به ایجاد عایق صوتی و حرارتی وجود داشته و علاوه بر این در فضای میانی دو شیشه می توان از کرکره های مخصوص جهت ایجاد فضای خصوصی استفاده نمود.


ضخامت و وزن این پارتیشن نسبت به مدل تک جداره بیشتر می باشد و نصب پارتیشن شیشه ای دو جداره ممکن است زمان بر تر از مدل تک جداره آن باشد.

پارتیشن شیشه ای تک جداره


مزایای پارتیشن شیشه ای دو جداره:

✔ مقاومت بالا در برابر ضربه و هرگونه آسیب

✔ اجرا و نصب کرکره دستی یا برقی در فضای بین دو شیشه به منظور ایجاد فضای خصوصی

✔ عایق صوتی و حرارتی

✔ مناسب برای فضای اداری با رفت و آمد زیاد


با توجه به نکات مطرح شده می توان گفت پارتیشن شیشه ای تک جداره مناسب برای فضاهایی با رفت و آمد کم و با محیط کوچک مناسب می باشد اما برای ایجاد پارتیشن شیشه ای با مقاومت بیشتر و فضایی با رفت و آمد آلودگی صوتی بالا و... پارتیشن شیشه ای دو جداره می تواند انتخاب ایده آلی باشد.


در کنار موضوعات مطرح شده این نکته می بایست اضافه شود که در تمامی پارتیشن های شیشه ای تک جداره و دو جداره قابلیت استفاده از انواع مدل های شیشه دکوراتیو از جمله شیشه هوشمند ، سندبلاست ،شیشه رنگی چاپی ، چاپ بر روی شیشه و... وجود دارد که این امکان سبب ایجاد تنوع بالا در پارتیشن شیشه ای به منظور استفاده در دکوراسیون های مختلف می شود.


در پایان اگر قصد خرید پارتیشن شیشه ای در انواع مدل و طرح ها را دارید می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.