یکی از انواع شیشه های پر مصرف در صنایع ساختمانی شیشه سکوریت می باشد که به نام های شیشه نشکن یا شیشه میرال نیز معروف است. تفاوت شیشه سکوریت و شیشه آنیل یا سایر انواع شیشه در ظاهر اولیه به چشم نمی آید و ظاهر یکسان و شفافی دارند، اما نحوه ساخت آن ها به جهت نیاز استحکام و مقاومت بیشتر با سایر شیشه ها متفاوت است. از زیر مجموعه های این نوع شیشه، شیشه سکوریت جامبو سایز یا شیشه جامبو می باشد که دارای سایزهای بسیار بزرگ بوده و در مکان های خاصی مانند ویترین فروشگاه ها و نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.


شیشه سکوریت جامبو سایز چیست؟

شیشه ها با ابعاد بسیار بزرگ که یکپارچه هستند از مهم ترین وجوه زیبایی در معماری ساختمان ها به شمار می روند، شیشه سکوریت جامبو سایز یکی از انواع شیشه هاست که با استفاده از آن می توان نمای مورد نظر خود را در ابعاد بسیار بزرگ با آن پوشاند تا جلوه ی بسیار زیبا و شکیلی به محل مورد نظر داد. به طور کلی شیشه جامبو سایز را می توان تا طول تا 18 متر با گزینه های پردازش متعدد تولید کرد. ابعاد شیشه سکوریت بر اساس استفاده و کاربرد آن ها کاملا متغیر می باشد، از شیشه سکوریت دودبند که در درب های پله فرار ساختمان ها استفاده می شود، می تواند در ابعاد کوچکتری تولید شود تا شیشه سکوریت جامبو سایز برای ویترین فروشگاه ها که قطعات بسیار بزرگتری دارند.


نحوه تولید شیشه های جانبو سایز

شیشه معمولی در ابتدا طی فرآیند های خاص تبدیل به شیشه سکوریت می شود، یکی دیگر از تفاوت های اصلی در نحوه تولید شیشه سکوریت نسبت به سایر شیشه ها می باشد. این شیشه در در دمای بسیار بالای 600 تا 700 درجه سانتی گراد حرارت خواهد دید و بلافاصله سرد خواهد شد تا مقاومتش نسبت به سایر شیشه ها افزایش یابد. نکته مهمی که می بایست درباره برش های شیشه سکوریت در نظر گرفت این است که پیش از فرآیند سکوریت کردن و وارد کردن شیشه در کوره جهت حرارت دیدن می بایست ابعاد آن مشخص و برش داده شود؛ پس از انجام سکوریت کردن شیشه ، برش و یا هر کار دیگری بر روی شیشه ممکن است سبب شکستن و خرد شدن آن شود.


شیشه سکوریت جامبو


با گسترش تکنولوژی و تولید شیشه سکوریت در اندازه های بالاتر از ابعاد استاندارد (321 * 225 سانتیمتر) که به شیشه های جامبو سایز یا ابعاد ویژه نام گرفتند می توان ویترین فروشگاه ها و مغازه ها را با حداکثر ابعاد قابل اجرا (700*350 سانتیمتر) طراحی، تولید و اجرا کرد زیرا که استفاده از این شیشه ها نمایی زیبا و بیشترین دید را از فضای  فروشگاه به مخاطبان ازائه می کند.


حمل و نقل شیشه های جامبو سایز

شیشه در حالت عادی خود بسیار شکننده می باشد و قطعاً اگر ابعاد آن بزرگ باشد حمل و نقل و جابجا کردن آن به دلیل ریسک بالاتر نیازمند تخصص و مهارت خاصی می باشد. شیشه سکوریت جانبو سایز بدلیل اندازه و ابعاد بسیار بزرگ دارای مشکلاتی در حمل و نقل و نصب است که پیش از انجام تغییر مکان می بایست محاسبات لازم را برای این کار در نظر گرفته شود. به همین جهت چنانچه قصد سفارش شیشه جامبو سایز را دارید می بایست با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کرده تا بهترین راهکار را جهت خرید شیشه سکوریت جامبو سایز به شما ارائه دهند.

یکی از مولفه های مهم شیشه سکوریت جامبو سایز لمینیت کردن آن ها جهت مقاومت بالاتر به دلیل ابعاد بزرگتر است که این ویژگی باعث سنگین تر شدن وزن نهایی شیشه می شود. بنابراین حمل و نقل شیشه های جامبو سایز می بایست به وسیله جرثقیل های مخصوص صورت گیرد.


مزایای شیشه سکوریت جامبو سایز

شیشه سکوریت از مقاومت بسیار بالاتری نسبت به سایر شیشه ها برخوردار بوده که این خاصیت سبب می شود در مکان های خاصی مورد استفاده قرار گیرد. از جمله مزایای شیشه سکوریت در سایز جامبو، مقاومت بالا در برابر حرارت ( مقاوم تا دمای 300 درجه سانتیگراد) و مقاومت بالا در برابر سرما ( مقاوم تا دمای 80- درجه سانتی گراد) می باشد. همچنین شیشه های سکوریت جامبو در هنگام شکستن به قطعات بسیار ریز تبدیل می شوند که میزان خطر آسیب رساندن را در برابر سایر شیشه ها به حداقل می رساند. این ویژگی ها سبب می شود که شیشه سکوریت جامبو در فضاهای پر تردد و فضای باز که احتمال خطرات طبیعی و غیر طبیعی زیاد است مورد استفاده قرار گیرد،عموما ضخامت شیشه نشکن همانند شیشه های معمولی می باشد اما در مکان های خاص می توان از این نوع شیشه با ضخامت بیشتر استفاده نمود.


شیشه جامبو سایز


شیشه سکوریت جامبو سایز در چه مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

•     نمای شیشه ای و کرتین وال

نماهای شیشه ای به طور فزاینده ای خطوط افق شهری امروزی را شکل می دهند، شیشه های جامبو سایز به عنوان بخشی از ساختار نما و کرتین وال شیشه ای، با مزایای بی شمار و زیبایی چشمگیری که دارد یک ماده ایده آل می باشد.

•     مراکز تجاری و ویترین فروشگاه ها

شیشه جامبو با خاصیت ضد انعکاس ویژه راه حلی نوآورانه برای ایجاد ویترین فروشگاه ها ارائه می دهد. همچنین در ترکیب با شیشه لمینت و سایر شیشه های ایمنی، ویترین فروشگاه شما تحت هر شرایطی ایمن خواهد بود.

•     پنجره ها

پنجره شیشه ای نه تنها می تواند نور طبیعی روز را عبور دهد، بلکه با وجود شیشه کنترل خورشیدی و یا شیشه عایق حرارت مزایای بیشتری را فراهم می کند، همچنین استفاده از شیشه سکوریت جامبو سایز برای پنجره ها ایمنی در برابر ضربه و محافظت بیشتری در برابر سر و صدای اطراف هم فراهم می کند.

با توجه به این که در مراکزی که به آن ها اشاره شد میزان ابعاد و اندازه شیشه بسیار بزرگتر بوده و رفت و آمد و احتمال وقوع حادثه بیشتر است، استفاده از شیشه سکوریت مناسب ترین راه جهت افزایش امنیت و همچنین حفظ زیبایی ساختمان می باشد. شیشه های جامبو همچنین در ساخت گالری های نمایشگاهی، نرده های شیشه ای در سایز بزرگ، ساخت ساختمان های اداری و سایر سازه هایی که نیاز به تاسیسات تمام شیشه ای در مقیاس بزرگ دارند، استفاده می شود. همچنین با استفاده از ویژگی هایی همچون شیشه های دکوراتیو، مات یا لمینت کردن می توان آنها را سفارشی در سایز و طرح مورد نظر تهیه کرد.


قیمت شیشه سکوریت جامبو سایز

با توجه به اینکه روند تولید شیشه سکوریت نسبت به سایر شیشه ها متفاوت و سخت تر است قیمت شیشه سکوریت بالاتر از شیشه های معمولی می باشد؛ این موضوع درباره شیشه سکوریت جامبو سایز نیز صدق می کند. صرف هزینه بیشتر در خرید شیشه سکوریت جانبو مزایایی را به همراه دارد که در طول زمان و با مقاومت بالا و دوام طولانی این نوع شیشه ها نسبت به انواع دیگر، گزینه مقرون به صرفه ای خواهد بود. چنانچه قصد اطلاع از قیمت شیشه سکوریت جامبو سایز یا دیگر انواع شیشه نشکن را دارید می توانید با شرکت سازه های شیشه ای ترنج آذین در ارتباط باشید.


شرکت شیشه ترنج تولید کننده انواع سازه های شیشه ای با 45 سال سابقه در این زمینه بهترین مرکز جهت خرید شیشه سکوریت جامبو و یا سایر محصولات مشابه می باشد.