در دنیای امروز سازه های شیشه ای و فولادی افق هر شهر را تشکیل می دهند، در واقع، امروزه بازدید از یک فضای مسکونی و تجاری تنها با دیدن کاربردهای شیشه امکان پذیر است. شیشه با رنگ ها، بافت ها، بازتاب ها و انتقال های مختلف، طیف نامحدودی از امکانات را به طراحان در بخش های بیرونی و داخلی ساختمان ها ارائه می دهد. پیشرفت های اخیر در فناوری شیشه نه تنها زیبایی ظاهری را افزایش می دهد بلکه در تقویت استحکام و ماندگاری انواع شیشه های مورد استفاده در ساختمان سازی موثر است.


چه بخواهید سبکی به ساختمان خود اضافه کنید یا فقط به دنبال تغییر ظاهر باشید، شیشه های دکوراتیو یک راه ساده و مقرون به صرفه برای انجام این کار هستند. این نوع شیشه هابا تنوع بسیار بالا آزادی کامل در طراحی را می دهند و می توانند برای برآوردن هر نیازی سفارشی شوند.


شیشه های دکوراتیو

تاریخ گواه این واقعیت است که مواد و سبک های دکوراسیونی که برای ساختن فضاهای زندگی یا کار خود انتخاب می کنیم، بر شیوه زندگی، خلق و خوی ما و فراتر از آن تأثیر می گذارند. امکانات امروز عملا بی پایان است زیرا معماران و طراحان داخلی پالت غنی از مصالح ساختمانی و تزئینی با کارایی بالا در اختیار دارند که چشمگیرترین آنها شیشه های دکوراتیو هستند. شیشه های دکوراتیو با افزودن رنگ یا ایجاد طرح و نقش روی شیشه تولید می شوند، همچنین این تغییرات ظاهری را میتوان بر روی انواع شیشه ها مانند شیشه های ایمنی نیز انجام داد. شیشه های دکوراتیو در هر قسمت از منازل، ادارات و ساختمان های تجاری کاربرد دارند، اما بیشترین کاربرد آنها در بخش دکوراسیون داخلی از نورگیرها و سقف های شیشه ای تا بخش هایی از سرویس بهداشتی و آینه های دکوراتیو می باشد.

شیشه دکوراتیو


استفاده از شیشه های دکوراتیو در منازل

برخی از افراد به دلیل حفظ حریم خصوصی خود تمایل به پوشاندن درب ها و پنجره های خود به هر شکلی دارند. به همین دلیل بسیاری از صاحبان خانه ها پرده یا انواع کرکره را انتخاب می کنند، زیرا این امر حریم خصوصی مورد نظر آنها را فراهم می کند. با وجود محبوبیت این دو روش، چند اشکال در ارتباط با آنها وجود دارد:

• وقتی پرده یا کرکره بسته باشد هیچ نوری وارد خانه نخواهد شد.

• وقتی این موارد کنار باشد، تمام حریم خصوصی ایجاد شده از دست می رود.

• پرده ها و کرکره ها هر دو نیاز به تمیز کردن منظم و اغلب دشوار دارند.


خوشبختانه، گزینه دیگری برای حذف این مشکلات وجود دارد: شیشه دکوراتیو. با انواع الگوهای زیبا برای انتخاب، می توانید ظاهر خانه خود را هم از داخل و هم از بیرون بهبود ببخشید و در عین حال حریم خصوصی خود را افزایش دهید.


چرا از شیشه های دکوراتیو استفاده کنیم؟

اغلب مردم وقتی به تاثیری که خانه شان در ذهن دیگران بر جای می گذارد فکر می کنند، به مزایای شیشه های دکوراتیو توجه نمی کنند، اما شیشه های تزئینی می توانند ظرافت و زیبایی را به خانه شما بیافزایند. مهمترین مزایای استفاده از شیشه های دکوراتیو عبارتند از:

1- بهبود ظاهر:

با هزاران الگوی مورد توجه از شیشه های دکوراتیو، مطمئناً چیزی را پیدا خواهید کرد که علاوه بر الزامات حریم خصوصی شما، مناسب سبک ساختمان شما باشد. یکی از مزایای استفاده از شیشه های دکوراتیو در درب ها، پنجره ها و نماهای شیشه ای این است که از همان بیرون خانه شما را جذاب می کند.


2- افزودن نور طبیعی به داخل:

نور طبیعی احساس راحتی در خانه یا محل کار شما را افزایش می دهد و حتی ممکن است فوایدی برای سلامتی به همراه داشته باشد، تحقیقات نشان داده اند که افزایش نور طبیعی باعث بهبود خلق و خو، تفکر و دیدگاه عمومی نسبت به زندگی می شود. همچنین استفاده از شیشه های دکوراتیو به عنوان پارتیشن های داخلی، برای طراحی فضاهای بسیار باز و کاربرپسند ایده آل می باشد. به عنوان مثال، آینه ها به عنوان روکش دیوار یا دکوراسیون به راحتی بصری کمک می کنند، آنها تقریباً تمام نوری را که دریافت می کنند منعکس کرده و در نتیجه روشنایی کلی اتاق را افزایش می دهند، بنابراین استفاده از شیشه های تزئینی در آینه کاری می تواند ظاهر بزرگتری را به همراه داشته باشد.


3- حفظ حریم خصوصی:

یکی از بزرگترین مشکلات پرده ها و کرکره ها این است که هنگام بسته شدن نور طبیعی را مسدود می کنند، با استفاده از شیشه های دکوراتیو، می توانید نور را در عین حفظ حریم خصوصی خود، به داخل وارد کنید. طرح های تزئینی این شیشه ها سطوح مختلفی از گزینه های حفظ حریم خصوصی را ارائه می دهند که به شما کنترل کامل بر حریم شخصیتان را می دهند. اگر حفظ حریم خصوصی برایتان یک مسئله بسیار مهم است، می توانید طرحی را انتخاب کنید که دارای بافت های سنگین است تا دید را مبهم کند. همین امر در مورد فضاهای اداری نیز صدق می کند، با پارتیشن های شیشه ای دکوراتیو که به طور یکپارچه و شیک فضای عمومی را از اتاق های کنفرانس جدا می کند، آنها را به صورت بزرگ تری نمایان کنید.

شیشه رنگی تزیینی


4- قابل سفارشی سازی:

می توانید شیشه های دکوراتیو مورد نظرتان را مطابق با خانه و سلیقه خود سفارشی کنید؛ به عنوان مثال، می توانید رنگ و طرح را به یک ویژگی خاص مانند مات بودن اضافه کنید. نور، هنگامی که از طریق این شیشه های رنگارنگ شکسته می شود، نه تنها فضای داخلی شما را روشن می کند، بلکه آنها را تا سطح متفاوتی زنده می کند و در عین حال با سایر بخش های ساختمان هماهنگی دارد.


5- صرفه جویی در هزینه ها:

بسیاری از انواع شیشه های دکوراتیو و روش های نصب به کاهش گرمای وارد شده به خانه کمک می کنند و تا 99٪ از اشعه UV را مسدود می کنند. ورود نور طبیعی به فضای داخلی برای سلامتی مفید است و در هزینه مصرف انرژی برق برای روشن کردن لامپ ها صرفه جویی می کند. یکی دیگر از مزایای شیشه های تزئینی ارزش افزوده بالقوه به خانه شماست، هنگامی که تصمیم به فروش میگیرید، نصب شیشه های دکوراتیو می تواند ارزش خانه شما را افزایش دهد به ویژه در مقایسه با خانه های مشابه در همان منطقه. یکی دیگر از مزایای شیشه های دکوراتیو هزینه آن نسبت به تعویض کامل پنجره و درب ورودی شماست، افزودن شیشه به پنجره و درب فعلی هزینه کمتری نسبت به تعویض کل در دارد.