استفاده از شیشه امروزه علاوه بر کاربرد هایی که دارد به عنوان یکی از زیباترین و چشم نوازترین دکوراسیون های داخلی در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از کاربرد های شیشه دکوراتیو که طراحان در بسیاری از دکوراسیون های مختلف از آن در ساختمان ها استفاده می نمایند، کانتر بار شیشه ای می باشد. کانتر شیشه ای علاوه بر اینکه در محیط های اداری و تجاری کاربرد بسیاری دارد، در منازل نیز به وفور استفاده می شود، به خصوص در آشپزخانه ها و حمام.


کانتر بار شیشه ای چیست؟

کانتر شیشه ای یا پیشخوان شیشه ای یک پیشخوان است که می توان از آن برای نمایش ایمن و مطمئن محصولات در مغازه ها یا برای ایجاد حریم شخصی در ادارات استفاده کرد. انواع مختلفی از کانتر بار شیشه ای وجود دارد که با توجه به محل مورد استفاده می تواند در اشکال مختلف تولید شود، کانترهای شیشه ای در ادارات و بانک ها با هدف ایجاد فاصله بین کارمندان و ارباب رجوع، در فروشگاه ها به عنوان ویترین نمایش محصولات و در منازل برای جداسازی آشپزخانه از سایر بخش ها یا به عنوان میز غذا خوری در خانه ها و رستوران ها استفاده می شود.

باعث افتخار است که برای اولین بار در ایران شرکت ترنج آذین توانسته است این نوع از کانتر بارها که تماماً شیشه ای است را طراحی، تولید و اجرا نماید. تمام شیشه های مصرفی در این نوع کانتر از جنس کریستال بوده و کانتر تاپ آن از شیشه ضخیم و بالای 30 میل که دارای استحکام و مقاومت بالایی است، ساخته می شود. استفاده از شیشه سکوریت یا شیشه نشکن در این نوع کانتر بار ها سبب افزایش مقاومت آن می شود. در ساخت تاپ کانتر بار شیشه ای از روش همجوشی شیشه استفاده شده و خطهای مربوط به اتصال شیشه ها با تکنیک اختصاصی محو و یا پوشیده شده است. همچنین برای ساخت شیشه های طرح یخی بدنه از روش اسلامپینگ با تکنیک اختصاصی استفاده شده است. انتخاب نورپردازی با روشی منحصر به فرد این کانترهای شیشه ای را بسیار خاص و زیبا می کند.


کانتر بار شیشه ای


کاربرد کانتر شیشه ای

همانطور که گفته شد در فضاهای گوناگونی می توان از کانتر بار شیشه ای استفاده نمود، همچنین با توجه به تنوع در فرم و اشکالی که دارد می توان از آن ها در فضاهای گوناگون و بر اساس دکوراسیون داخلی محیط به بهترین شکل ممکن استفاده نمود. از جمله فضاهایی که می توان از کانتر شیشه ای استفاده نمود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

•      جدا سازی فضای آشپزخانه از سایر فضاها

•      استفاده از کانتر بار شیشه ای در آشپزخانه منازل، رستوران ها، کافی شاپ ها و سایر اماکنی که نیاز به محلی برای سرو غذا می باشد.

•      کانتر بار شیشه ای به عنوان ویترین فروشگاه ها نیز کاربرد دارد.

•      استفاده از کانتر شیشه ای در کانترهای اداری برای تفکیک فضای بین مراجعین و کارمندان، محلی برای پر کردن اسناد و فرم ها و...

•      کانتر بار شیشه ای برای سرویس های بهداشتی در هتل ها یا ساختمان های تجاری.


کانتر بار شیشه ای چه مزایایی دارد؟

جدای از محلی که از کانتر شیشه ای استفاده می شود و هدفی که بکار گیری آن دارد، این نوع کانتر ها مزایای مختلفی را به همراه دارند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔استحکام بالا در برابر فشار، ضربه، سرما و گرمای شدید، رطوبت و... به دلیل استفاده از انواع شیشه ایمنی

✔سازگاری با دکوراسیون محیط های گوناگون اداری یا خانگی و قابلیت ترکیب با انواع متریال

✔نظافت کانتر شیشه ای آسان است، آنها غیر متخلخل هستند، بنابراین مایعات را جذب نمی کنند و در برابر لکه ها و باکتری ها مقاومند.

✔کانتر بار شیشه ای ضد خش، تجزیه ناپذیر و در برابر فرسودگی مقاوم هستند که آنها را به انتخابی بادوام برای مناطق پرتردد تبدیل می کند.

✔کانتر شیشه ای می تواند نور را منعکس کرده و به فضای داخلی عمق دهد و همچنین آن را روشن تر و جادارتر نشان دهد.

✔سرعت ساخت و نصب بالا

✔افزایش زیبایی و مدرن کردن کلی محیط به دلیل استفاده از انواع شیشه های دکوراتیو، شیشه سندبلاست و مات در رنگ ها و سبک های متنوع


انواع کانتر بار شیشه ای

یکی از دسته بندی هایی که برای کانتر بار شیشه ای می توان در نظر گرفت، بر اساس نوع شیشه استفاده شده در تولید آنها می باشد. با توجه به محل نصب، ایمنی و حریم شخصی مورد نیاز ، شیشه های ساده، شیشه آنیل شده، شیشه کم آهن (Low-Iron)، شیشه سکوریت، شیشه بافت دار، شیشه مات و شیشه بازیافتی از جمله گزینه هایی هستند که در مراحل تولید کانتر شیشه ای وجود دارند. بر اساس اشکالی که کانتر بار شیشه ای ساخته می شود نیز می تواند دارای انواع گوناگونی باشد که به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم نمود:


کانتر شیشه ای آشپزخانه

در منازل برای جدا سازی آشپزخانه از دیگر فضاها که اصطلاحا به آن جزیره گفته می شود، می توان از کانتر بار شیشه ای استفاده نمود که مزایای استفاده از شیشه در دکوراسیون داخلی را به همراه دارد. علاوه بر این، این نوع کانتر بارها را در کنار نورپردازی مناسب می توان در کانتر های کافی شاپ ها و رستوران ها استفاده نمود.


کانتر شیشه ای


کانتر شیشه ای مکعبی

به دلیل عرض بیشتر این نوع کانتر بار شیشه ای، کاربرد اداری آن بیشتر از کاربرد خانگی می باشد. کانتر بار شیشه ای مکعبی برای ایجاد فاصله بیشتر بین مشتری با کارمندان استفاده می شود. علاوه بر این می توان برای ساخت میز ناهار خوری شیشه ای از این نوع کانتر بار ها استفاده نمود؛ با استفاده از لامپ های ال ای دی در داخل این کانتر بار می توان جلوه ی آن را تا چندین برابر افزایش داد.


کانتربار شیشه ای دایره ای

با استفاده از دستگاه برش CNC فرم این کانتر بارها به شکل دایره ، کروی ، حلالی و... در خواهد آمد و بیشتر در رستوران ها کاربرد دارد. در فروشگاه های لوکس همچون مراکز فروش ساعت و یا جواهر فروشی ها می توان از این نوع کانتر بار شیشه ای در مرکز فروشگاه برای افزایش جلوه محیط استفاده نمود. علاوه بر این برای استفاده از میز شیشه ای در محیط خانگی می توان از کانتر بار شیشه ای دایره ای استفاده کرد.


کانتر شیشه ای میز شکل

مهم ترین کاربرد این کانتر بار در فضای اداری مانند بانک ها برای ایجاد فاصله بین مشتری و کارمند است که علاوه بر جداسازی محیط ، مراجعه کنندگان و کارمندان می توانند بر روی آن یادداشت های خود را انجام دهند. همچنین این نوع کانتر که بخشی از مبلمان شیشه ای در نظر گرفته می شود، برای محل کار در شرکت ها نیز بسیار مناسب است زیرا حس شفافیت آن به کارمندان اجازه تمرکز روی کارشان را می دهد.


کانتر بار شیشه ای حمام

یکی از کاربردهای محبوب برای تکمیل حمام، استفاده از یک کانتر شیشه ای فوق العاده است، محبوبیت این انتخاب به دلیل جلوگیری از پخش شدن آب در همه جای سرویس بهداشتی و تمیز کردن راحت آنهاست. انتخاب شیشه های بافت دار یا مات علاوه بر داشتن احساس راحتی در حریم خصوصی، باعث افزایش مدرنیته و ارزش به ملک شما خواهد شد.


قیمت کانتر بار شیشه ای

با توجه به نیاز مشتری و ابعاد و اشکالی که مورد نیاز می باشد، قیمت کانتر شیشه ای تعیین می گردد. ابعاد و اندازه ، فرم و ضخامت شیشه و نوع آن به طور مستقیم در قیمت کانتر بار شیشه ای تاثیر گذار می باشد. بنابراین جهت اطلاع از آخرین قیمت کانتر شیشه ای و دیگر انواع شیشه دکوراتیو می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.