زمانی کفپوش های شیشه ای فقط برای ساختمان های تجاری پیشرفته در نظر گرفته شده بود، اما اکنون آنها در بین بسیاری از صاحبان خانه و شرکت به طور باورنکردنی محبوب شده اند. کف های شفاف جذابیت خاصی برای افراد دارند، اما هنوز تصورات غلط زیادی در مورد سطوح شیشه ای متحرک و ایمنی کفپوش های شیشه ای وجود دارد.

کفپوش شیشه ای با ارائه ترکیب ایده آل از فرم و عملکرد، یکی از سازه های شیشه ای است که هم در ساختمان های مسکونی و هم در ساختمان های اداری و تجاری محبوبیت بسیاری پیدا کرده؛ این کفپوش ها به دلیل ظاهرشان و همچنین به دلیل مزایای عملکردی، مسحورکننده هستند. با تکامل طراحی داخلی در طول سال هاست که کف های شیشه ای از مفهوم تجاری به مسکونی تبدیل شده اند و برای ظاهری شیک و مدرن در خانه ها گنجانده شده اند. کف پوش های شیشه ای رنگی ظرافت را به فضا اضافه می کنند و افزودن آنها فضا را به سطح جدیدی از مدرنیته و زیبایی ارتقا می دهد.


چرا باید از کفپوش های شیشه ای استفاده کنیم؟

هیچ چیز نمی تواند درخشندگی زیبایی را که یک کفپوش به فضای داخلی اضافه می کند، کمرنگ کند، پنل های شیشه ای شفاف با افزایش نور طبیعی خورشید در فضای داخلی ، ظاهری فوق العاده شیک به فضا می بخشند. مهم ترین دلایلی که باعث می شود کفپوش شیشه ای انتخاب مناسبی برای خانه و محل کار شما باشد عبارتند از:


✓      افزایش جاذبه ی بصری

کفپوش شیشه ای انتخابی یکپارچه از معماری مدرن است؛ دفاتر اداری بسیاری دارای کف شیشه ای هستند زیرا به خوبی و به شکل حرفه ای و شیک با ساختمان و نوع هر کاری مطابقت دارد. رستوران ها و دیگر فضاهای تجاری نیز کفپوش شیشه ای را به دلیل حس فریبنده آن ترجیح می دهند.

به طور معمول کفپوشهای شیشه ای در ورودی ها تعبیه می شود تا مهمانان احساس کنند به مکانی لوکس و شیک دعوت شده اند. طراحان دکوراسیون داخلی، کفپوش های شیشه ای را به طوری طراحی میکنند که افراد از آنها عبور کرده و از یک فضا به فضای دیگری منتقل شوند مانند قسمت های نشیمن و لابی. سیستم های کفپوش شفاف هوای تازه را به هر ساختمان تجاری یا مسکونی القا کرده؛ آنها همچنین عظمت مدرن منحصر به فردی را به ساختار اضافه می کنند.


کفپوش شیشه ای


✓      چشم پوشی از محدودیت های فضا

کفپوش های شیشه ای یک خروجی اضافی برای جریان نور به معماری اضافه می کنند، این ویژگی کف های شیشه ای را می توان در مکان های کوچک و شلوغ برای به حداکثر رساندن فضای موجود هدایت کرد. شما می توانید به طور موثر احساس سختی و خشکی را از طریق کفپوش شفاف از بین ببرید؛ همچنین می توانید یک زیرزمین تاریک یا یک گوشه تاریک خانه را با استفاده از یک کف شیشه ای در آن روشن کنید. روشی که این سازه های مینیمالیستی جذابیت بصری هر فضایی را تغییر می دهند، بازتاب نور طبیعی در زوایاییست که توهمی از یک منطقه بزرگ تر ایجاد می کند.


✓      تعمیر و نگهداری آسان

نگهداری و تعمیرات داخلی اجزای ساختمان، به خصوص کف کار ساده ای نیست و کفپوش شیشه ای باعث صرفه جویی در زمان و کاهش دردسرهای زیاد این بخش می شود. کف های شیشه ای ضد خش و مقاوم در برابر گرد و غبار هستند، بنابراین سایش و پارگی را به حداقل می رسد. همچنین فرآیند تمیز کردن این نوع کفپوش ها خسته کننده نیست زیرا به راحتی گرد و غبار را به خود نمی گیرند، لکه نمی شوند یا کپک نمی زنند. تنها چیزی که برای تمیز کردن کفپوش شیشه ای نیاز دارید یک پارچه مرطوب تمیز و آغشته به محلولی از جوش شیرین و آب برای تمیزی لکه هاست و کف شیشه ای شما در یک لحظه شفاف می شود.


✓      دوام و امنیت

مزایای کف شیشه ای فراتر از زیبایی است؛ این ترکیب کاملی از عملکرد و راحتیست. تمام تصورات غلط در مورد شکنندگی و آسیب پذیری کفپوش شیشه ای را از بین ببرید زیرا انتخابی محکم و بادوام است. کفپوش های شیشه ای برای راه رفتن افراد بسیار ایمن هستند ؛ به طور معمول شیشه سکوریت، نوعی شیشه بسیار مستحکم که چهار تا پنج برابر قوی تر از شیشه آنیل شده استاندارد است، برای ساخت کفپوش شیشه ای استفاده می شود. استحکام کششی این شیشه بالاست و به راحتی می تواند در برابر ضربه های قابل توجهی بدون شکستگی مقاومت کند. با این حال، در موارد نادر اگر کفپوش شیشه ای سکوریت بشکند، به تکه های تیز خرد نمی شود، بلکه به قطعات ریز و بدون گوشه تبدیل می شود تا حداکثر ایمنی را تضمین کند.


کفپوش های شیشه ای


برای فضای باز یا مکانی که رفت و آمد زیادی دارد، شما باید شیشه ضد لغزش را برای کفپوش شیشه ای انتخاب کنید؛ همچنین برای این منظور روکش های شیشه ای شفاف مقاوم در برابر لغزش نیز وجود دارند که احتمال لغزش و سقوط در صورت بارندگی یا هر دلیل دیگری از این قبیل را از بین می برد. اگر سطح شیشه ای می خواهید که بتواند بارهای سنگین را تحمل کند، پانل شیشه های ایمنی با ضخامت زیاد مورد نیاز است، معمولا از پانل های شیشه ای ضخیم تر برای کفپوش های شفاف برای فضاهای باز، اداری و تجاری استفاده می شود.


✓      افزایش جریان نور

شیشه یک بازتاب دهنده عالی نور است، به همین دلیل است که برای بهبود شرایط نوری فضاهای داخلی کوچک و تاریک مناسب است. نور طبیعی زیادی توسط کفپوش های شیشه ای وارد می شود، این امر نیاز به نور مصنوعی را در طول روز کاهش می دهد و اجازه می دهد نور خورشید به فضای اداری یا مسکونی نفوذ کند. فضای اداری با نور مناسب برای افراد جذاب تر و سازنده تر است و آنها می توانند وظایف خود را با شوق بیشتری به پایان برسانند. چیدمان فضای منزل شما نیز گسترده به نظر می رسد زیرا کف شیشه ای روشنایی بهینه روز را تسهیل می کند و در عین حال حس بزرگ شدن را به آن می بخشد. همچنین با انعکاس نورهای مصنوعی داخلی، تاثیر کفپوش شیشه ای دو چندان می شود؛ البته این کفپوش باید در نزدیکی منبع نور نصب شود تا از آن حداکثر استفاده را ببرید.


✓      گزینه های سفارشی سازی گسترده

کفپوش های شیشه ای را می توان مطابق با نیازها و ترجیحات هر شخص طراحی کرد؛ معماران می توانند انتخاب کنند که کل سطح یک اتاق را به کفپوش شیشه ای تبدیل کنند یا به سادگی بخش کوچکی از کل فضا را با این گزینه برجسته کنند. شما می توانید از طرح ها، شکل ها و اندازه های مختلف برای ایجاد یک کفپوش شیشه ای شخصی سازی شده متناسب با سبک دکوراسیون و سلیقه شخصی خود انتخاب کنید. بسیاری از ساختمان های تجاری ممکن است شیشه های دکوراتیو رنگی را انتخاب کنند، در حالی که فضاهای اداری ممکن است به دنبال طرح های ساده و مینیمالیستی برای کف های شیشه ای خود باشند.