شیشه کنترل خورشیدی چیست و چه مزایایی دارد؟


آیا می دانستید که شیشه معمولی می تواند تا 80 درصد نور را از خود عبور دهد؟


این نور فیلتر نشده نه تنها گرمای غیر قابل تحملی را به همراه دارد، بلکه دارای تابش فرابنفش نیز می باشد. این ترکیب باعث افزایش هزینه های انرژی، شرایط ناخوشایند زندگی و بدتر از همه تغییر رنگ لوازم داخلی می شود. از طرف دیگر شیشه نور طبیعی را در روز فراهم می کند که تاثیر مستقیمی در افزایش زیبایی دکوراسیون، بهبود وضعیت روحی افراد ساکن در ساختمان ها دارد در نتیجه انتخاب نمای شیشه ای، سقف ها، پنجره ها و درب های شیشه ای به یک گزینه محبوب در بین صاحبان خانه ها یا ادارات تبدیل شده است.


شیشه کنترل خورشیدی چیست؟

شیشه سلار Solar یا شیشه کنترل خورشیدی شیشه ای استاندارد است که یک روکش مخصوص دارد که میزان گرمای خورشید را در ورود به ساختمان کاهش می دهد. این نوع شیشه اشعه های خورشید را منعکس و برخی از آنها را جذب می کند و به کنترل تابش آفتاب کمک می کند. شیشه های کنترل خورشیدی در مقایسه با شیشه های استاندارد مقدار بسیار کمتری گرما را از خود عبور می دهند و به همین دلیل کاربردهای زیادی در صنعت ساختمان دارند. شیشه سلار می تواند به روش های مختلفی در سقف های شیشه ای، پنجره ها، نورگیرها و نماها استفاده شود. چه یک ساختمان تجاری مانند مراکز خرید، رستوران ها، ادارات یا املاک مسکونی باشد، می توان از شیشه خورشیدی برای هر یک از آنها استفاده کرد؛ همچنین می توان از آن برای اهداف خارجی و داخلی استفاده کرد. شیشه های کنترل خورشیدی مدرن برای پروژه های معماری که در آن زیبایی شناسی اهمیت دارد، مناسب است و با تجهیز به فناوری تک کریستالی پیشرفته می توانند به طور یکپارچه تکمیل شوند.

شیشه کنترل خورشیدی


شیشه خورشیدی، سلول های فتوولتائیک یا سلار نیمه رسانا شفاف را با قرار دادن بین دو ورقه شیشه ترکیب می کند. ساختمان هایی با تعداد قابل توجهی از پانل های فتوولتائیک می توانند به طور بالقوه بخشی از انرژی پایدار خود را تولید کنند و نه تنها هزینه های انرژی، بلکه ردپای کربن را نیز کاهش دهند. در مناطق گرم، جایی که وجود شیشه در بخش های بیرونی باعث ایجاد گرمای بیش از حد در ساختمان می شود، این کاهش شفافیت می تواند در هزینه های تهویه مطبوع نیز صرفه جویی کند.


انواع شیشه های کنترل خورشیدی

بسته به سطح کنترل خورشیدی مورد نیاز، انواع گزینه های شیشه کنترل خورشیدی موجود است. شیشه کنترل خورشیدی را می توان با ترکیبی از محلول های خود تمیز شونده، Low E و شیشه های تزئینی در پنجره، درب ها یا نماهای شیشه ای دو جداره گنجاند، ترکیب شیشه کنترل خورشیدی با عایق حرارتی Low E در یک واحد شیشه دوجداره، دمای مطلوب را در تمام طول سال ارائه می دهد. انواع مختلفی از شیشه های کنترل خورشیدی وجود دارد که گزینه های زیبایی شناسی متفاوتی را ارائه می دهند، رنگی، بازتابنده و خنثی.


شیشه های لمینت استحکام فوق العاده ای به شیشه جلو اتومبیل می دهند، اما هنگامی که لایه میانی پلی وینیل-بوتیرال (PVB) با مزایای شیشه کنترل خورشیدی ترکیب می شود، شیشه جلوی اتومبیل می تواند مسائل مربوط به گرما را برطرف کند.


مزایای استفاده از شیشه کنترل خورشیدی در ساختمان ها

در ادامه برخی از مزایایی که شیشه های خورشیدی به ساختمان ها ارائه می دهند آورده شده است:

صرفه جویی در انرژی

با انتخاب شیشه کنترل خورشیدی می توانید میزان گرمای ورودی به فضای داخلی خانه یا محل کار خود را کاهش دهید، این می تواند مصرف انرژی را بهبود بخشد و هزینه سیستم های خنک کننده و در نتیجه قبض برق شما را کاهش دهد. از آنجایی که میزان نور طبیعی ورودی به داخل ساختمان به دلیل پوشش کنترل خورشیدی تحت تأثیر قرار نمی گیرد، فضای داخلی نه تنها در طول ماه های تابستان خنک تر می ماند، بلکه روشن تر نیز می شود، این امر نیاز شما به نور مصنوعی و صرف انرژی را کاهش می دهد. علاوه بر این، این شیشه ها دارای خواص عایق قوی نیز هستند، آنها اجازه نمی دهند گرما از خانه خارج شود و در نتیجه در فصول سرد نیز نیاز به دستگاه های گرمایشی را کاهش می دهند.


محافظت در برابر اشعه های مضر UV

پوشش اکسید فلزی با کارایی بالای شیشه کنترل خورشیدی از شما در برابر اشعه های مضر UV محافظت می کند و در عین حال امکان انتقال نور طبیعی را حفظ می کند. محافظت از ورود اشعه ماوراء بنفش توسط شیشه به حفظ رنگ و درخشندگی وسایل شما از جمله پرده ها، مبلمان و غیره به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش مضر خورشید کمک می کند.

شیشه سکوریت


کاربرد چندگانه

به راحتی می توان شیشه کنترل خورشیدی را با انواع دیگر شیشه بکار گرفت تا نیاز شما برای کاربردهای شیشه به دست آید، چه بخواهید سر و صدا را کاهش دهید یا عایق حرارتی داشته باشید یا بخواهید نسبت ایمنی و امنیت را افزایش دهید.


دوستدار محیط زیست

ساختمان های مسکونی و تجاری که انرژی زیادی را برای مقاصد خنک کننده مصرف می کنند، منبع اصلی انتشار غیرضروری CO2 هستند. پایداری، بهره وری انرژی و کاهش ردپای کربن در استفاده از شیشه خورشیدی نهفته است و از این رو استفاده از آن در ساخت و ساز ساختمان ها یک تصمیم آگاهانه و دوستدار محیط زیست است.


حفظ حریم خصوصی

اگر حفظ حریم خصوصی یکی از دغدغه های اصلی شماست، پس می توان نمای ساختمان را با استفاده از شیشه خورشیدی به راحتی بازتاب داد تا حریم خصوصی آن افزایش یابد. به همین دلیل است که شیشه های کنترل خورشیدی بازتابنده معمولاً به عنوان نمای شیشه ای برای دفاتر شرکت ها و منازل استفاده می شود.


بهبود بهره وری سوخت

گرمای سوزان تابستان می تواند فضای داخلی خودرو را تقریبا غیرقابل تحمل کند که باعث استفاده بیش از حد از کولر ماشین می شود، اما با استفاده از شیشه خورشیدی می توانید میزان گرما را کاهش دهید. کاهش استفاده از سیستم های تهویه مطبوع باعث بهبود بهره وری سوخت و کاهش مصرف سوخت و در نتیجه کاهش انتشار CO2 می شود. از طرف دیگر پیدا کردن سایه برای پارک ماشین همیشه ممکن نیست؛ شیشه جلویی با روکش خورشیدی می تواند اشعه مادون قرمز خورشید را که باعث گرمای بیش از حد می شود جذب کند و در نتیجه دمای داخلی خودرو را پایین بیاورد.


پست الکترونیک

info@toranjglass.com

amin.trj70@gmail.com

تلفن تماس

تلفن : 44733769

موبایل و واتساپ : 09212585523

آدرس اینستاگرام : @toranjglassco

آدرس

بزرگراه شهید آبشناسان غرب به شرق - خیابان سردار جنگل جنوب - کوچه ی طباطبایی - کوچه ی زاگرس - پلاک 9 واحد 7