اگر در حال بازسازی خانه و حمام خود هستید، زمان بسیار خوبی برای نصب کابین دوش شیشه ای است. اگر حمام شما هنوز به یک وان حمام و پرده دوش مجهز است، پس باید بدانید که یک کابین دوش شیشه ای می تواند ظاهر شیک و مدرن تری به حمام شما بدهد، علاوه بر این، این کابین ها در مقایسه با وان های سنتی، دارای مزایای ایمنی و سلامتی هستند. یک کابین دوش شیشه ای برای جداسازی فضای دوش در داخل سرویس بهداشتی عالی است. کابین دوش شیشه ای در طرح های متنوعی عرضه می شود که از نظر ظاهری بسیار دلپذیر و چشمگیر هستند، به همین دلیل آنها محبوبیت زیادی در بین سازندگان به دست آورده اند و مورد تقاضای صاحبان خانه برای طراحی فضای داخلی شگفت انگیز حمام هستند.


ویژگی های کابین دوش شیشه ای

برای انتخاب یک کابین دوش شیشه ای باید در مورد برخی از گزینه های آن اطلاعات داشته باشید تا به شما کمک کند که کدام کابین را انتخاب کنید. مهمترین ویژگی های کابین دوش شیشه ای عبارتند از:


1- نوع درب

کابین های دوش همانند پارتیشن های شیشه ای دارای دو گزینه سبک درب هستند: کشویی و چرخشی. به درب های چرخشی درب های محوری یا درب های لولایی نیز گفته می شود، این نوع درها می توانند به سمت بیرون، داخل یا هر دو سمت حرکت کنند، این نوع درب ها برای حمام های بزرگ بهترین انتخاب هستند. درهای کشویی برای حمام های کوچک و کابین های کوچکتر بهترین هستند زیرا برای چرخش به سمت داخل یا خارج نیازی به فضای اضافی ندارند.


2- نوع شیشه

هنگام طراحی کابین دوش شیشه ای خود به یک نوع یا حتی یک رنگ از شیشه محدود نمی شوید؛ در حالی که شیشه شفاف و بدون بافت همیشه یک گزینه است، در عوض می توانید شیشه های رنگی یا دارای بافت را انتخاب کنید. اگر می خواهید حمام تا حد امکان ساده به نظر برسد، شیشه شفاف و بدون بافت گزینه خوبی است، با این حال یک سایه منحصر به فرد از شیشه های رنگی نیز می تواند برای تکمیل دکوراسیون حمام و در عین حال حفظ حریم خصوصی اضافی انتخاب شود.

کابین دوش شیشه ای


3- سبک قاب

کابین دوش شیشه ای در دو نوع فریم دار و بدون قاب (فریم لس) عرضه می شود. کابین دوش قاب دار دارای فریم های فلزی است که شیشه دوش را پشتیبانی می کند، در حالی که کابین دوش فریم لس دارای شیشه های ضخیم تر و قوی تری هستند که بدون این قاب از نظر ساختاری پایدار هستند.


4- سبک محدود کردن

کابین دوش شیشه ای در طرح های دارای حاشیه و بدون حاشیه موجود است و هر سبک آن مزایایی دارد.  حاشیه کابین دوش به نگه داشتن آب در حمام کمک می کند و می تواند یک مهر و موم محکم تر ایجاد کند تا بخار و گرما را در کابین نگه دارد. داخل کابین های دوش شیشه ای بدون حاشیه راحت تر است، ظاهر دوش مدرن تری را ارائه می دهد و در صورت تمایل، حتی لازم نیست کاملاً محصور باشد، به کابین های بدون حاشیه دوش های یک سطح نیز می گویند.


مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ای

کابین های دوش شیشه ای نه تنها ظاهری مدرن دارند، بلکه سبک خاصی را به خانه و سرویس بهداشتی اضافه می کنند. هنگام تعویض وان حمام دارای پرده قدیمی خود با کابین دوش شیشه ای، می توانید به مزایای زیبایی، ایمنی و سلامتی زیر توجه داشته باشید:


سبک مدرن و سفارشی

 اول از همه، یک کابین دوش شیشه ای سبک مدرنی را به سرویس بهداشتیتان اضافه می کند که همتا ندارد. یکی دیگر از مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ای این است که می توان آن را مطابق با نیاز و مدل دلخواهتان تغییر داد. طیف گسترده ای از کابین ها و پارتیشن های شیشه ای قابل تغییر در بازار ارائه می شود، که میتوانید از انواع شیشه های بافت دار یا مات و شیشه های دکوراتیو برای ایجاد حریم خصوصی دوش و جذابیت زیبایی شناختی عالی استفاده کنید.


ظاهر بزرگتر

شیشه ای که کابین دوش را احاطه کرده است، حمام کوچک را از نظر بصری مانند پرده مات به دو بخش تقسیم نمی کند و حتی فضای حمام را بزرگ تر نشان میدهد. به همین دلیل کسانی که حمام کوچکتری دارند می توانند از کابین دوش شیشه ای با درب کشویی استفاده کنند تا بزرگتر به نظر برسد. علاوه بر این، یک کابین دوش شیشه ای می تواند جریان هوای بیشتری را در مقایسه با کابین های فلزی کاملاً بسته یا پرده های معمولی ایجاد کند.

مزایای کابین دوش شیشه ای


دوام و ایمنی

هنگام جستجوی کابین دوش مناسب برای خانه خود، کابین های شیشه ای ممکن است اولین انتخاب نباشند زیرا ممکن است در مورد استحکام شیشه نگرانی داشته باشید. البته این نباید ذهن شما را درگیر کند، زیرا درب و کابین های دوش از شیشه های مقاوم مانند شیشه سکوریت یا شیشه لمینت ساخته شده اند که بارها و بارها ثابت کرده اند که تقریباً در برابر هر ضربه احتمالی در فضای داخلی خانه مقاومند. از طرف دیگر کابین دوش شیشه ای ایمن تر از پرده های حمام است، زیرا این پرده ها اگر خیلی محکم کشیده شوند، می توانند جدا شوند و احتمال زمین خوردن را افزایش دهند، بنابراین یک کابین دوش شیشه ای احتمال تصادفات مرتبط با حمام را تا حد زیادی کاهش می دهد.


نگهداری و نظافت آسان

پرده های حمام سنتی، محیط را به بستری برای رشد کپک در یک حمام مرطوب و بخار تبدیل می کند اما شیشه به دلیل غیر متخلخل بودن، در برابر کپک بسیار مقاوم است. از طرف دیگر کابین های دوش شیشه ای بسیار بادوام هستند و به ندرت نیاز به تعمیر دارند، همچنین شما به راحتی می توانید با یک دستمال آن را تمیز کنید.


ارزش

اگر به فکر فروش خانه خود هستید، یک کابین دوش شیشه ای می تواند فوراً به هزینه خانه شما اضافه کند و اگر به دنبال قیمت بالاتری نسبت به قیمتی هستید که برای آن ارزیابی شده است، آن را یک انتخاب ایده آل می کند. در صورتی که قصد ندارید به این زودی خانه خود را بفروشید هم جایگزین کردن حمام قدیمی با یک کابین دوش شیشه ای انتخاب مناسبی برای بازسازی دکوراسیون و افزایش ارزش ملک شما شود.