یکی از بهترین راه ها برای جداسازی فضاهای داخلی ساختمان ها به خصوص محیط های اداری استفاده از پارتیشن شیشه ای می باشد. استفاده از شیشه سکوریت یا شیشه میرال در این پارتیشن ها دلیل اصلی برتری پارتیشن شیشه ای نسبت به سایر متریال ها می باشد. امروزه با استفاده از پروفیل های آلومینیومی و همچنین انواع گوناگون شیشه دکوراتیو می توان علاوه بر کاربرد منحصر به فرد پارتیشن شیشه ای ، به زیبایی و مجلل کردن محیط پیرامون کمک کرد. اما قیمت پارتیشن شیشه ای مقوله ای است که از اهمیت بالایی برخوردار بوده و ما در این مقاله قصد داریم درباره عوامل موثر بر تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای صحبت نماییم.


شیشه سکوریت

بیشترین و اصلی ترین متریال به کار رفته در پارتیشن شیشه ای ، شیشه می باشد. امروزه با استفاده از شیشه سکوریت ( شیشه نشکن ) و سهولت در ساخت آن می توان پارتیشن های شیشه ای عایق در برابر حرارت و صوت را تولید نمود که علاوه بر عبور نور و ضخامت کم ، ماهیت یک دیوار ایده آل را ارائه دهد. استفاده از پارتیشن شیشه ای دو جداره نیز به عنوان یکی دیگر از انواع پارتیشن ها می تواند در فضاهای اداری نقش موثری را ایفا نماید. قطر شیشه سکوریت مورد استفده در پارتیشن شیشه ای معمولا در حدود 8 الی 12 سانتی متر می باشد و مدل آن نیز عموما از جنس سوپر کلیر می باشد. در ایران به منظور ساخت پارتیشن شیشه ای عموما از شیشه سکوریت در قطر 10 سانتی متر استفاده می شود. پس میزان شیشه به کار رفته در پارتیشن شیشه ای و جنس آن اصلی ترین مورد در تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای می باشد.


برش هایی که برای ساخت شیشه سکوریت مورد استفاده در پارتیشن شیشه ای انجام می شود ، جهت انجام دقیق آن ها نیازمند دستگاه هایی است که می تواند در قیمت پارتیشن شیشه ای تاثیرگذار باشد.

قیمت پارتیشن شیشه ای


فریم های مورد استفاده در پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های شیشه را می توان بر اساس نیاز در انواع پارتیشن شیشه ای فریم لس و یا فریم دار تولید نمود. فریم ها پوششی از جنس مختلف همچون آلومینیوم ، آهن و... می باشد که در اطراف شیشه های بکار رفته در پارتیشن شیشه ای قرار گرفته و شیشه سکوریت بر روی آن سوار می شود. با توجه به جنس بکار رفته فریم ها ، نوع نصب و میزان مورد نیاز آن ها قیمت پارتیشن شیشه ای متغیر می باشد.


یراق آلات به کار رفته در پارتیشن شیشه ای

در اکثر پارتیشن های شیشه ای ساخت درب در آنها به عنوان یک نکته پر اهمیت قرار دارد. برای ساخت درب پارتیشن شیشه ای نیاز به یراق آلات متناسب با درب و همچنین دستگیره ها هستیم. جنس به کار رفته در یراق آلات و نوع بازشو درب می تواند در قیمت پارتیشن شیشه ای موثر باشد. بطور مثال یراق آلات با تکنولوژی ایتالیا و یا آلمان قطعا دارای قیمت متفاومتی با برند های کشور چین هستند و دلیل این امر کیفیت بالای ساخت آن ها و عمر طولانی یراق آلات اروپایی می باشد.


استفاده از شیشه دکوراتیو در پارتیشن شیشه ای

همانطور که گفته شد پارتیشن شیشه ای به عنوان وسیله ای برای دکوراسیون فضا می تواند مورد استفاده قرار گیرد.به منظور ایجاد دکوری مدرن به محیط با استفاده از این پارتیشن می توان از انواع شیشه های دکوراتیو برای ساخت پارتیشن شیشه ای استفاده نمود. همچنین برای تنظیم میزان نور ورودی به داخل محیط و یا میزان دید با داخل می توان از روش های گوناگونی مانند سندبلاست شیشه ، شیشه های هوشمند ، شیشه رنگی ، چاپ بر روی شیشه و بسیاری دیگر از روش ها استفاده نمود که انجام هریک از آن ها می تواند در قیمت پارتیشن شیشه ای تاثیر داشته باشد.


نصب پارتیشن شیشه ای

برای انجام خدمات نصب پارتیشن شیشه ای نیاز به افراد آشنا و وارد به این زمینه می باشد. فرآیند نصب پارتیشن شیشه ای اگرچه آسان تر از دیوارچینی و ساخت دیوار با مصالح می باشد اما حمل و نقل شیشه سکوریت ، یراق آلات و اتصالات این پارتیشن ها و و همچنین نصب آن نیازمند تخصص بوده و هر فردی قادر به انجام این کار نمی باشد. پس یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت پارتیشن شیشه ای میزان و متراژ مورد نیاز پارتیشن ها می باشد.


در پایان چنانچه قصد خرید پارتیشن شیشه ای را دارید می توانید در خصوص انواع مدل ها و همچنین قیمت پارتیشن شیشه ای با کارشناسان شرکت ترنج آذین به عنوان یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید پارتیشن شیشه ای تماس حاصل نمایید. ترنج آذین به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکت ها در زمینه تولید سازه های شیشه ای آماده همکاری با شما عزیزان می باشد.