شیشه دکوراتیو سه بعدی یا اسلامپینگ

تنوع استفاده از شیشه در انواع متریال ها امروز به قدری افزایش یافته است که می توان بر اساس دکوراسیون های گوناگون اقدام به استفاده از شیشه دکوراتیو برای محیط های مختلف نمود. یکی از زیبا ترین مدل های شیشه دکوراتیو مدل سه بعدی یا اسلامپینگ می باشد که در مکان های مختلفی قابل اجرا می باشد.


امروزه استفاده از طرح های سه بعدی در صنعت شیشه یکی از جدیدترین مدل ها می باشد که طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش کاربرد شیشه در طراحی داخلی و خارجی این نوع شیشه ها می تواند به عنوان یکی از بهترین مدل های طراحی دکوراسیون توسط شرکت های معتبر انجام گیرد.


شیشه سه بعدی چیست؟

شیشه هایی که با استفاده از حرارت دهی با درجه حرارت بالای 700 درجه که شیشه نرم می شود و با استفاده از قالب های مخصوص کوره فرم می گیرد شیشه سه بعدی نام دارند.این مدل از طراحی شیشه دکوراتیو می تواند در اشکال گوناگون و زیبایی تولید شود که با استفاده از روش اسلامپینگ قابل تولید می باشند.


با توجه به نیاز مشتری می توان این مدل از شیشه دکوراتیو را در انواع طرح ها ، رنگ ها و مدل ها تولید نمود.کلیه مراحل طراحی با استفاده از دستگاه انجام می شود و با استفاده از این روش می توان طرح دلخواه را به کامپیوتر داد تا دستگاه آن را به صورت برجسته بر روی شیشه پیاده نماید.

شیشه دکوراتیو


ویژگی های شیشه دکوراتیو سه بعدی یا اسلامپینگ عبارتند از:

✔ قابلیت طراحی انواع تصویر و یا نوشته بر روی شیشه دکوراتیو به صورت سه بعدی یا برجسته

✔ ساخت شیشه دکوراتیو سه بعدی در انواع رنگ ها و یا متریال هایی مانند مس و یا استفاده از مفتول های مسی بر روی شیشه

✔ تولید شیشه دکوراتیو با استفاده از شیشه سکوریت یا شیشه لمینت جهت افزایش ایمنی و مقاومت

✔ قابلیت انجام طراحی بر روی چند لایه از شیشه و در ترکیب با متریال های مختلف

✔ و...


در چه مکان هایی می توان از شیشه کوراتیو سه بعدی استفاده کرد؟

به طور کلی استفاده از این روش شیشه دکوراتیو در تمامی فضاها امکان پذیر می باشد اما بیشترین کاربری این نوع شیشه ها در تولید و ساخت انواع درب و پنجره ، کابین دوش شیشه ای ، پارتیشن شیشه ای ، وسایل تزیینی ، استفاده از آن به برای کف سازی و یا تزیینات سقف و... می باشد.از این شیشه در تولید مبلمان شیشه ای مانند میز های شیشه ای طرح دار و یا دیوار بین کابینت ها در آشپزخانه نیز استفاده می شود.


نحوه تولید شیشه سه بعدی

در این روش شیشه دکوراتیو پس از تولید شیشه ، ابتدا ابعاد مورد نظر اندازه گیری و شیشه برش داده می شود. شیشه مورد استفاده می تواند در مدل های مختلف همچون شیشه سکوریت تولید گردد. برش شیشه در این مرحله توسط دستگاه CNC انجام می گیرد. پس از آن به وسیله برنامه کامپیوتری طرح ، عکس و یا متن مورد نظر به دستگاه داده شده و دستگاه آماده چاپ بر روی شیشه می شود.در این مرحله رنگ های مورد نظر نیز جهت چاپ بر روی شیشه وارد دستگاه می شود.


بعد از این مرحله کلیه فرآیند به وسیله دستگاه چاپ سه بعدی و بدون دخالت دست انجام می گیرد.دستگاه بر اساس طرح ، مدل مورد نظر را بر روی شیشه به صورت سه بعدی چاپ می نماید. بعد از اتمان مراحل چاپ ، شیشه به مدت یک روز می بایست در محیطی بدون هرگونه برخورد و یا جابجایی قرار گیرد تا چاپ روی شیشه تثبیت گردد.

شیشه سه بعدی


انواع مدل های شیشه سه بعدی یا اسلامپینگ

✔ شیشه سه بعدی کریستال

✔ شیشه سه بعدی با استفاده از شیشه لمینت یا شیشه سکوریت

✔ شیشه سه بعدی تک جداره یا دو جداره

✔ شیشه سه بعدی در مدل استین گلس

✔ شیشه سه بعدی لاکوبل

✔ و...


ایجاد مدل های سه بعدی در این نوع شیشه ها سبب طراحی دکوراسیون منحصر به فرد می شود که می توان با استفاده از طرح های سه بعدی با رنگ های گوناگون به محیط عمق و جلوه خاصی داد. امروزه این طرح در مدل شیشه هوشمند قابل تولید می باشند که تفاوت آن ها با سایر مدل های شیشه اسلامپینگ در این است که می توان با استفاده از ریموت شیشه را به حالت شفاف و یا بر عکس تبدیل نمود. این کار با استفاده از جریان الکتریسیته قابل انجام می باشد.


شرکت سازه های شیشه ای ترنج گلس مفتخر به تولید بهترین و با کیفیت ترین شیشه های دکوراتیو در ایران می باشد. جهت مشاوره در زمینه خرید و یا تخمین قیمت شیشه دکوراتیو می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.


پست الکترونیک

info@toranjglass.com

amin.trj70@gmail.com

تلفن تماس

تلفن : 44733769

موبایل و واتساپ : 09212585523

آدرس اینستاگرام : @toranjglassco

آدرس

بلوار فردوس شرق، نرسیده به کوچه ولیعصر( کوچه مترو صادقیه)، پلاک ۴۴، واحد ۱۰