با توجه به رشد و پیشرفت صنایع تولید شیشه ، امروزه در بسیاری از موارد از این محصول در ساختمان ها و محصولات استفاده می شود. یکی از مهم ترین مصارف شیشه استفاده از آن به عنوان دکوراسیون فضا و محیط می باشد. شیشه دکوراتیو که برای مصارف گوناگون و با مدل های مختلف امروزه قابل تولید است از جمله مهم ترین محصولات تولیدی شیشه می باشد. تولید شیشه رنگی یا شیشه چاپی برای خلق دکوراسیون های مدرن مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. اما شیشه رنگی چاپی چیست؟


شیشه رنگی چاپی

یکی از ملزوماتی که برای ساخت دکوراسیون های مدرن و همچنین محیط هایی همچون دکور نمایشگاه ها و یا فضای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود شیشه رنگی چاپی می باشد به طوری که طراحان و معماران با استفاده از این نوع شیشه و همچنین بهره گیری از فناوری پیشرفته چاپ روی شیشه می توانند دکوراسیون های مدرن و زیبایی را خلق نمایند. نکته مهمی که برای تولید شیشه چاپی می بایست به آن دقت شود کیفیت نهایی کار می باشد.


با توجه به این که عمر شیشه بسیار بالا می باشد و در برابر رطوبت و آب می تواند مقاومت بالایی از خود نشان دهد گزینه بسیار مناسبی برای دکوراسیون فضاهایی از جمله آشپزخانه به شمار می رود. به همین منظور می توان از شیشه رنگی یا شیشه چاپی که طرح های متنوع و مختلفی مانند طرح میوه ، منظره و حتی عکس خودتان را می توان بر روی آن چاپ نمود ، به عنوان بخشی از دیوار آشپزخانه و در فضاهایی همچون بالای سینک ظرفشویی ، هود و یا دیگر فضاها از آن استفاده نمود.کیفیت عکس مورد نظر شما برای چاپ روی شیشه می بایست بالا باشد تا بهترین و با کیفیت ترین کار به شما ارائه گردد.


به دلیل درخشندگی و تنوع رنگ و طرح شیشه رنگی ، استفاده از آن در چنین فضاهایی سبب زیبایی در جلوه محیطی همچون آشپزخانه می شود.


علاوه بر این از شیشه رنگی که به اسپندرال معروف می باشد به عنوان پوشش فضاهای مختلف یا استفاده در درب شیشه ای با توجه به طرح هایی که بر روی آن وجود دارد قابل استفاده می باشد. این شیشه های را می توان به صورت تک جداره ، دو جداره ، شیشه سکوریت و یا شیشه لمینت تولید نمود که در فضاهای اداری برای جداسازی بخش های مختلف و همچنین افزایش زیبایی محیط از آن استفاده می شود. از جمله کاربرد های آن را می توان در مراکزی همچون دندانپزشکی ها ، فروشگاه ها ، منازل ، سرویس های بهداشتی و ... مشاهده نمود.

شیشه چاپی


ساختار شیشه رنگی چاپی

با استفاده از فرآیندی خاص انواع طرح ها به همراه رنگ های متنوع را می توان بر روی شیشه به وجود آورد. این کار به صورت پخت های مرکب سرامیکی انجام می شود. پس از آن که طرح و رنگ مورد نظر انتخاب شد ، مواد مورد نظر جهت چاپ در قالب ریخته شده و توسط دستگاهی مخصوص که به صورت اشعه یو وی مراحل چاپ را انجام می دهد فرآیند تولید صورت می پذیرد.


موارد استفاده از شیشه رنگی چاپی

✔ دکوراسیون آشپزخانه ، اتاق ها و سرویس های بهداشتی

✔ نمای ساختمان ها

✔ فضاهای اداری و یا مراکزی همچون دندانپزشکی ها

✔ تولید درب شیشه ای با استفاده از شیشه چاپی

✔ فروشگاه ها

✔ نمایشگاه ها

✔ آمفی تئاتر

✔ و...


با توجه به این که استفاده از شیشه رنگی چاپی ( شیشه طرحدار ) به منظور دکوراسیون محیط استفاده می شود ، می توان آن را در اکثر مکان ها مورد استفاده قرار داد. استفاده از انواع شیشه تزیینی برای ساخت دکوراسیون ها مورد استقبال بسیاری از طراحان قرار گرفته و طرفداران زیادی را امروزه به خود اختصاص داده است. چنانچه قصد خرید شیشه رنگی یا شیشه چاپی را دارید می توانید جهت مشاوره با کارشناسان شرکت ترنج آذین تماس حاص نمایید.


مزایای شیشه رنگی چاپی

مهم ترین مزیت این نوع از شیشه دکوراتیو تولید انواع طرح و مدل با استفاده از فناوری چاپ بر روی شیشه در کنار رنگ های مختلف می باشد که می توان بر روی انوع مدل های شیشه مانند شیشه های دو یا چند جداره ، شیشه سکوریت یا شیشه لمینت از آن استفاده کرد. همچنین با توجه به مقاومت بالای شیشه در برابر رطوبت استفاده از آن را برای دکوراسیون آشپزخانه یا سرویس های بهداشتی میسر می نماید.


با توجه به کیفیت بالای چاپ و همچنین بهره گیری از رنگ های با کیفیت برای ساخت شیشه رنگی که به صورت های مختلفی بر اساس نیاز همچون رنگ بر پایه آب ، رنگ جوهری و یا رنگ سرامیکی انجام می گیرد درخشندگی بالایی را می توان در پایان کار مشاهده نمود.


قیمت شیشه رنگی چاپی

شیشه چاپی با توجه به این که برای ساخت آن نیاز به اطلاعات کاملی بر اساس نیاز مشتری از جمله متراژ ، نوع و جنس شیشه ، نوع چاپ و رنگ ، براق یا مات بودن و... می باشد ، قیمت آن متغیر است . بنابراین جهت استعلام قیمت شیشه چاپی می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.