استفاده از شیشه در فضاهای گوناگون ساختمان امروزه به یک شیوه و سبکی روتین برای افزایش زیبایی و مدرن ساختن محیط مبدل شده است. یکی از فضاهایی که می توان از شیشه برای ساخت آن استفاده کرد پله ها می باشند. ساخت پله شیشه ای در بسیاری از ساختمان های مدرن امروزی اجرا می گردد که می تواند جلوه فضا را تا چندین برابر افزایش دهد. اما برای ساخت پله نیاز به نرده جهت افزایش ایمنی پله ها می باشد که در پله شیشه ای و یا سایر انواع پله ها می توان از نرده شیشه ای یا هندریل شیشه ای استفاده نمود.


هندریل شیشه ای چیست؟

یکی از بهترین انتخاب ها برای ساخت نرده راه پله ها و یا دیگر فضاهایی که نیاز به حفاظ و ایمنی بیشتر جهت عدم سقوط افراد دارند استفاده از شیشه می باشد. نرده شیشه ای بدلیل شفافیتی که جنس شیشه دارد می توانید روشنایی محیط را افزایش داده و همچنین با استفاده از شیشه سکوریت که مقاومت و استحکام زیادی دارد ، از امنیت بالایی برخوردار می باشد.


جان پناه شیشه ای که نام دیگر نرده شیشه ای است قابلیت ساخت در انواع مختلفی و به همراه متریال های گوناگون نظیر چوب یا استیل را دارا می باشد. با استفاده از هندریل شیشه ای می توان محیط را بزرگتر از آن چه که هست نشان داد و برای فضاهایی که محیط کمی دارند بسیار مناسب می باشد. یراق آلات استفاده شده در نرده شیشه ای می توان از جنس استیل یا فولاد ضد زنگ باشد که با استفاده از بولت در دیوار محکم می شوند.


برای ساخت و نصب هندریل شیشه ای می بایست به نکاتی توجه کرد که به همین جهت انجام این کار می بایست توسط افراد ماهر انجام گیرد. همانطور که گفته شد در نرده شیشه ای از شیشه سکوریت و شیشه لمینت استفاده می شود که با استفاده از آن می توان مقاومت آن را در برابر فشار و ضربه تا چندین برابر افزایش داد. قطر شیشه سکوریت و تعداد لایه های آن بنا بر نیاز قابل تغییر بوده و می تواند از 6 تا 10 میل باشد.


اما همانطور که گفته شد ، نرده شیشه ای دارای انواع گوناگونی است که یکی از انواع آن هندریل شیشه ای اسپیگات می باشد. در ادامه شما را با این نوع از جان پناه شیشه ای بیشتر آشنا خواهیم نمود.


نرده شیشه ای اسپیگات

یکی از بهترین و پرطرفدارترین نوع نرده شیشه ای برای مکان هایی که نیاز به سرعت بیشتر جهت ساخت نرده می باشد ، نرده شیشه ای اسپیگات “Spigot” است. از این نرده می توان در فضاهای مختلفی به جز راه پله مانند بالکن ، تراس و یا استخرها بدون هیچ محدودیتی استفاده نمود. شیشه مورد استفاده در نرده شیشه اسپیگات از نوع شیشه سکوریت لمینت شده می باشد.

نرده شیشه ای اسپیگات


با استفاده از سیستم پایه نگهدارنده که به اسپیگات معروف می باشد و از جنس مختلفی چون فولاد و استیل و یا آلومینیوم ساخته می شوند در کف محکم می شوند (اتصال به کف توسط انکر بولت ها انجام می شود) و سپس شیشه در داخل شیار آن ها قرار خواهد گرفت. همچنین به وسیله بست ها و اتصالات مخصوص دیگری در فواصل بین هر پنل شیشه ای آنها را به یکدیگر محکم می کنند. نکته مهمی که در نصب شیشه ها باید بدان توجه نمود این است که فواصل بین هر شیشه نباید از یک سانتی متر بیشتر شود.ابعاد پایه های نگهدارنده یا اسپیگات عموما بین 15 تا 25 سانتی متر می باشد.


این نوع از هندریل شیشه ای کمترین میزان یراق آلات را دارد و بیشتر نرده از جنس شیشه می باشد. اتصالات مورد استفاده در این نرده را می توان به شکل گرد و یا چهار گوش برای ساخت نرده شیشه ای استفاده نمود.


شیشه های مورد استفاده در هندریل شیشه ای اسپیگات دارای ابعاد استاندارد 100 در 220 سانت می باشند که البته بنا به نیاز در سایز های دیگر نیز قابل تولید می باشد.


مزایای نرده شیشه ای اسپیگات

• سرعت بالای ساخت و نصب هندریل شیشه ای اسپیگات

• زیبایی و ظرافت

• عدم نیاز به تخریب کف سازی جهت نصب

• مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه بدلیل استفاده از شیشه سکوریت و یا شیشه لمینت

• فضای بین کف و شیشه در این نرده ها خالی بوده که برای انجام نظافت بسیار مناسب می باشد.

• تنوع در فرم و رنگ قطعات نگهدارنده و سیستم یراق آلات برای هماهنگی با محیط

• استفاده از انواع مدل های شیشه سکوریت مانند شیشه سکوریت مات یا شیشه رنگی و...

• قیمت نرده شیشه ای اسپیگات به مراتب مناسب تر از سایر انواع هندریل شیشه ای می باشد.


قطعات هندریل شیشه ای اسپیگات شامل : شیشه سکوریت یا شیشه لمینت ، اسپیگات یا پایه های نگهدارنده ، انکر بولت ، اتصالاتی همچون پیچ های تنظیم فشار ، لاستیک های ضربه گیر و... می باشد.


قیمت نرده شیشه ای اسپیگات

همانطور که گفته شد قیمت هندریل شیشه ای اسپیگات نسبت به سایر انواع نرده ها مقرون به صرفه تر می باشد . افرادی که علاقمند به استفاده از نرده شیشه ای هستند می توانند با قیمت مناسبی اقدام به انجام این کار برای راه پله های خود نمایند. اما با توجه به این که برای تخمین قیمت نرده شیشه ای اسپیگات نیاز به بازدید محل جهت برآورد تعداد پنل های شیشه و یا اسپیگات ها می باشد ، نمی توان هزینه دقیقی را اعلام نمود. بنابراین جهت اطلاع از آخرین قیمت نرده شیشه ای در انواع مختلف می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.