نمای شیشه ای

امروزه شیشه به عنوان یک عضو جدا ناپذیر در زندگی انسان ها به شمار می رود. بیشترین کاربرد آن را می توان در وسایل روزمره و یا ساختمان ها مشاهده نمود. یکی از کاربردهای شیشه که سال ها مورد استفاده معماران در طراحی ساختمان ها قرار گرفته است نمای شیشه ای می باشد.


از دیرباز و در معماری سنتی از شیشه به عنوان رکن های اصلی در نمای ساختمان استفاده می شد. علت اصلی استفاده از شیشه در معماری سنتی عبور نور از آن بود که به دلیل شفافیت شیشه این اتفاق می افتد. شیشه رنگی یکی دیگر از مهم ترین انواع شیشه ها در گذشته برای استفاده در نمای ساختمان ها بود که امروزه در بسیاری از معماری های سنتی قابل رویت است.


با پیشرفت تکنولوژی در زمینه تولید شیشه انواع مختلفی از آن برای مصارف گوناگون ساخته شد که سبب استفاده این وسیله در بسیاری از مکان ها شد. همچنین این پیشرفت سبب شد معماری وارد دوره جدیدی شود که به آن معماری مدرن می گویند. در این دوره استفاده از نمای شیشه ای بیشتر از قبل طرفدار پیدا کرد به طوری که امروزه بسیاری از ساختمان ها و برج ها از نمای شیشه ای بهره می برند. بهره گیری از شیشه سکوریت که مقاومت بالا در برابر عوامل آب و هوایی مانند گرما و سرمای شدید و یا مقاومت در برابر شکستن و امنیت بالای آن در صورت شکستن را دارا است سبب شد معماران در طراحی بسیاری از ساختمان ها از نمای شیشه ای که زیبایی نما را دو چندان می کند استفاده نمایند.


نمای شیشه ای چیست؟

از دیرباز تاکنون شیشه به عنوان دریچه ای برای چشم انداز بیرونی و استفاده از نور طبیعی کاربرد دارد.با پیشرفت تکنولوژی و معماری مدرن این امکان فراهم شده که نماهای شیشه ای بیشتر از قبل در ساختمان ها استفاده شوند که سهم قابل توجهی در صرفه جویی انرژی های تجدید ناپذیر ایفا می کند و از لحاظ زیبایی بهترین اثرهای معماری با استفاده از نماهای شیشه ای زیباترین بناها را از خود به جای گذاشته است و به دلیل ایمن بودن و ضد زلزله بودن و همچنین سرعت اجرای بالا و مزایای دیگری همچون عایق بودن حرارتی و رطوبتی و صوتی این نماها سبب استفاده ی آن در برج ها و ساختمان های بلند مرتبه است که کارفرمایان را مشتاق به استفاده از این نماها کرده است.نماهای شیشه ای به دلیل اینکه جدا از ساختمان اجرا و متصل می شوند و بار ساختمان را متحمل نمی شوند به سازه های خود ایستا معروفند.

نمای شیشه ای


مزایای استفاده از نمای شیشه ای:

✔ استفاده از شیشه های چند جداره در نمای شیشه ای به جهت عایق کردن دما و صوت

✔ کاهش مصرف انرژی و استفاده بهینه از نور خورشید در فضای داخل ساختمان

✔ کاهش بار کلی ساختمان (بار مرده) به جهت استفاده از نمای شیشه ای به جای مصالح ساختمانی

✔ افزایش سرعت اجرای کار نسبت به سایر نما ها

✔ زیبایی نمای ساختمان از محیط خارجی و همچنین دید زیبا و چشم نواز از داخل ساختمان به بیرون

✔ قیمت نمای شیشه ای مقرون به صرفه تر از دیگر نماها می باشد.


البته ورود نور خورشید به داخل ساختمان چنانچه کنترل شده نباشد امکان افزایش نا مناسب دما در داخل محیط ساختمان شود که برای جلوگیری از این اتفاق می توان از شیشه رنگی و یا پرده های داینامیک استفاده نمود. همچنین در اثر بارش باران یا بارف امکان کاهش جلوه و زیبایی نمای شیشه ای و همچنین کاهش دید از داخل ساختمان وجود دارد که  می بایست در سال حداقل 2 بار این نما شسته شود.


انواع نمای شیشه ای عبارتند از:

• نمای شیشه ای اسپایدر

• نمای شیشه ای فریم لس

• نمای شیشه ای کرتین وال


نمای شیشه ای اسپایدر جز مرسوم ترین نماها در ساختمان به شمار می رود. این نما با استفاده از شیشه سکوریت و شیشه لمینت ساخته می شود و نصب آن بدین گونه است که از پشت نما اتصالات به شیشه متصل می شود و فریم و اتصالات از بیرون به چشم نمی خورند. در نمای شیشه ای اسپایدر معمولا از شیشه سکوریت با قطر 6 میلیمتر استفاده می شود و از این نوع نما می توان در فروشگاه ها و مراکز تجاری بهره گرفت.


نمای شیشه ای کرتین وال جز زیباترین نمای شیشه ای به حساب می آید . این نما به صورت یکپارچه از شیشه ساخته می شود.از مزایای این نمای شیشه ای می توان به جلوگیری از ورود رطوبت ، صدا و همچنین عایق حرارتی بودن آن اشاره کرد که با استفاده از لاستیک های پلاستیکی در فضای بین شیشه ها انجام می شود. روش تولید نمای شیشه ای کرتین وال و اجرای آن دارای سه نوع مختلف می باشد که عبارتند از : درپوش دار ، فریم لس کامل و نیمه درپوش دار.همچنین از پروفیل های آلومینیومی به عنوان فریم بین شیشه ها استفاده می شود.


نمای شیشه ای فریم لس نیز همانطور که از نام آن مشخص است به گونه ای ساخته می شود که فریم های طراحی شده در فضای بین شیشه ای غیر قابل رویت بوده که این کار سبب افزایش زیبایی نما می شود. پیش از نصب شیشه ها در نما با استفاده از پروفیل فلزی نمای ساختمان شبکه بندی می شود که می توان در رنگ های مختلف این کار را انجام داد. سپس اقدام به نصب شیشه بر روی این شبکه می شود.


قیمت نمای شیشه ای

عوامل مختلفی در قیمت نمای شیشه ای تاثیرگذار می باشد که مهم ترین این عوامل عبارتند از : نوع شیشه مورد استفاده در نما ، تعداد و ابعاد شیشه مورد استفاده ، نوع اجرای نمای شیشه ای ( اسپایدر و...) ، پروقیل ها و فریم های مورد استفاده و... .بنابراین چنانچه قصد استفاده از نمای شیشه ای در ساختمان خود را دارید می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین جهت اطلاع از قیمت نمای شیشه ای در ارتباط باشید.


پست الکترونیک

info@toranjglass.com

amin.trj70@gmail.com

تلفن تماس

تلفن : 44733769

موبایل و واتساپ : 09212585523

آدرس اینستاگرام : @toranjglassco

آدرس

بزرگراه شهید آبشناسان غرب به شرق - خیابان سردار جنگل جنوب - کوچه ی طباطبایی - کوچه ی زاگرس - پلاک 9 واحد 7