سیستم پارتیشن شیشه ای به دلیل زیبایی و حس طراحی مدرن به طور گسترده برای کاربردهای تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. این ویژگی به افراد کمک می کند تا حس لذت بخشی از فضا برای کار و زندگی داشته دریافت کنند، بنابراین معمولاً به عنوان جدا کننده های فضای اداری یا خانه ها و حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شود. نقش پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون داخلی مدرن، برنامه ریزی فضا است که اجازه می دهد آن را بدون به هم ریختن اتاق با ساختارهای مشخص تقسیم کند. امروزه از پارتیشن های شیشه ای در مراکز خرید و تفریحی، ادارات، اتاق های کنفرانس، آلاچیق ها و ... استفاده زیادی می شود. می توانید از پارتیشن های شیشه ای برای ایجاد اتاق هایی مانند فضای کاری جداگانه در خانه یا بخش بندی بالکن خود به شکل گلخانه نیز استفاده کنید.

پارتیشن شیشه ای


پارتیشن شیشه ای در ادارات

اخیراً تعداد افرادی که پارتیشن های شیشه ای را در محیط های کاری خود نصب می کنند افزایش یافته است. آنها یک راه حل عملی هستند که می توانند فضای دفاتر را متنوع تر کرده و با ایجاد یک فضای شخصی در عین حال مشترک کار گروهی را تشویق می کند. پارتیشن ها یکی از ساده ترین راه ها برای به روز رسانی فضای تجاری یا شرکت شما هستند و برای طراحی دفتری که تصور می کنید به شما آزادی عمل می دهند. هنگام منطقه بندی فضای ادارات با دیوارهای شیشه ای، معمولاً از انواع شیشه های ایمنی با کیفیت بالا به ضخامت 5-10 میلی متر استفاده می شود. بسته به اندازه اتاق و سلایق شخصی، سیستم های شیشه ای را می توان به شکل ساختار تمام شیشه ای یا پارتیشن دارای قاب ساخت؛ هنگام طراحی پارتیشن می توان از انواع شیشه های دکوراتیو برای تزئین فضا نیز استفاده کرد. با توجه به گستره وسیع و اهداف کاربردی شیشه، دستیابی به شاخص های خاصی امکان پذیر است: ایمنی، شفافیت، عایق صدا و هوشمند بودن پارتیشن های شیشه ای.


استفاده از پارتیشن های شیشه ای به عنوان دیوار شیشه ای داخلی به خصوص در دفاتر اداری مزایای زیادی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

• کاهش سر و صدا

• عدم نیاز به نصب سخت

• افزایش بازتاب نور طبیعی

• مقرون به صرفه بودن

• زیبایی و مدرنیته

• افزایش انعطاف پذیری

• افزایش بهره وری و روحیه کارکنان

• ایجاد فضاهای راحت تر و جذاب تر

• فراهم کردن حریم خصوصی


بهترین شیشه برای پارتیشن چیست؟

انتخاب شیشه مناسب برای پارتیشن شیشه ای در منازل ، خواه شفاف باشد یا مات، آجدار یا بافت، نیاز به بررسی دقیق دارد. اگر می خواهید برای بخش ایجاد شده حریم خصوصی را فراهم کنید و از کیفیت آن نیز کم نشود، شیشه های آجدار ribbed را انتخاب کنید. معمولاً استفاده از شیشه های مات برای پارتیشن های شیشه ای در منازل اجتناب می شود زیرا بیش از حد شرکتی به نظر می رسند. طراحان داخلی استفاده از شیشه های شیار دار fluted را بیشتر و بیشتر مناسب بخش مهمان در منازل مسکونی هستند، پیشنهاد می کنند. استفاده از پارتیشن های شیشه ای در منازل یک راه فوق العاده برای به حداکثر رساندن نور طبیعی و در عین حال افزودن بافت به اتاقیست که نیاز به جداسازی و طراحی مدرن دکوراسیون دارد. شیشه آینه ای Mirrored انتخاب دیگری است که توهم فضای اضافی را از طریق پانل های شیشه ای بازتابنده در منازل ایجاد می کند. از این نوع شیشه ها می توان برای ایجاد مناطق نشیمن مجزا با کمی حریم خصوصی بیشتر استفاده کرد، که برای ایجاد یک دفتر کار خانگی یا اتاق مطالعه مناسب است.


انواع شیشه های مورد استفاده در پارتیشن های اداری

طیف گسترده ای از پارتیشن های شیشه ای موجود هستند، بنابراین قبل از انتخاب گزینه مناسب برای خانه یا دفتر کار خود، از نیازهای خود مطمئن شوید. بهترین راه برای به دست آوردن پارتیشن مناسب مورد نظر مشاوره با یک شرکت با تجربه است که انواع پارتیشن های شیشه ای با کیفیت بالا را ارائه می کند. انواع مختلفی از شیشه به خصوص شیشه های ایمنی مانند شیشه سکوریت و شیشه لمینت وجود دارد که می توان از آنها برای ساخت دیوارهای جداکننده داخلی در ادارات استفاده کرد. هر کدام از این نوع شیشه ها مزایای خود را دارند که باید در هنگام انتخاب به آنها توجه کرد.

پارتیشن شیشه ای تک جداره


چندین نوع اصلی شیشه وجود دارد که برای ساخت پارتیشن های اداری شیشه ای استفاده می شود:

✔ شیشه تریپلکس Triplex: این یک شیشه چند لایه است که از دو یا چند لایه تشکیل شده است که با یک فیلم پلیمری به هم چسبانده شده اند. ضخامت چنین ساختاری می تواند از 8 تا 40 میلی متر متغیر باشد، پارتیشن های اداری شیشه ای ساخته شده از تریپلکس با استحکام، ایمنی و دوام بیشتری دارند.

✔ شیشه صاف Strained: این نوع شیشه یک مصالح ساختمانی قابل اعتماد و تصفیه شده است. این شیشه 7 برابر قوی تر از حد معمول است و می تواند بارهای ساکن قابل توجهی را با انحرافات زیاد بدون تخریب تحمل کند. دیوار اتاق جلسه ساخته شده از شیشه صاف مقاومت در برابر بارهای شوک دینامیکی و نوسانات دما را افزایش داده است.

✔ شیشه مات Frosted: این نوع خاصی از شیشه است که دارای سطح مات بوده که در درجه اول برای کاهش دید استفاده می شود. چنین شیشه ای یک ماده عالی برای ساخت پارتیشن های شیشه ای اداری است که میخواهید حریم شخصی در فضاهای ایجاد شده حفظ شود، همچنین سبکی فضا را حفظ می کند و به آن اصالت می بخشد. برای پارتیشن شیشه ای مات استفاده از درجات مختلف شفافیت، الگوهای منحصر به فرد، ترکیب شیشه ای از چندین رنگ امکان ایجاد یک طرح خاص را فراهم می کند.

✔ شیشه رنگی Tinted: این شیشه بر اساس تکنولوژی استاندارد با افزودن رنگ ساخته شده است، این روش رنگ آمیزی سایه یکنواخت را در کل سطح ایجاد می کند، بازتابندگی و توانایی انتقال نور را کاهش می دهد. پارتیشن های شیشه ای برای ادارات ساخته شده از شیشه های رنگی در معرض رطوبت و نور ماوراء بنفش نیستند و ماندگاری بیشتری دارند. آنها فضای داخلی را بسیار زیبا می کنند و به خوبی با دکوراسیون دیگر ترکیب می شوند.