ایجاد دکوراسیون های جدید برای طراحی داخلی ساختمان بیشتر از هر زمانی مورد توجه معماران قرار گرفته است. انجام دکوراسیون داخلی به نحو احسنت می تواند تاثیر بسزایی در ایجاد ذهنیت مثبت از نظر بصری بر روی افراد بگذارد و تمامی ایده آل های افراد را برآورده کند. امروزه استفاده از شیشه به عنوان یکی از متریال های مهم برای طراحی داخلی منازل و ادارات یکی از محبوب ترین ابزار ها شناخته می شود. آینه کاری ، پارتیشن شیشه ای ، شیشه دکوراتیو و... از جمله مهم ترین روش های بهره گیری از شیشه می باشد.


در این مقاله قصد داریم بهترین محصولات شیشه ای برای ایجاد دکوراسیون داخلی منازل و ادارات را معرفی نماییم تا با استفاده از آن طراحی داخلی محیط ساختمان جذاب تر از هر زمانی نمایش دهیم.


کاربرد شیشه در دکوراسیون ساختمان ها

در گذشته بحث دکوراسیون در بین معماران کمتر مورد توجه قرار می گرفت و این موضوع امکان بهره گیری از شیشه به عنوان یکی از خاص ترین وسایل دکوراتیو و کاربردی را می گرفت. اما امروزه بسیاری از لوازم داخلی از جنس شیشه ساخته می شود و انجام این کار جلوه شیک و مدرنی را به محیط می بخشد. همچنین استفاده از شیشه رنگی برای ساخت چنین وسایلی سبب ایجاد تنوع ، افزایش کارایی و برطرف کردن انتظارات افراد مختلف می شود.


علاوه بر این بدلیل استفاده از شیشه سکوریت برای ساخت این وسایل ، مقاومت شیشه افزایش یافته است و از نظر ایمنی در رتبه بالا قرار خواهند گرفت. تولید شیشه سکوریت به لطف پیشرفت تکنولوژی این امکان را برای معماران باز گذاشت تا با استفاده از این نوع شیشه بتوان از شیشه در موارد گوناگون از جمله نرده شیشه ای ، کابین دوش شیشه ای ، پارتیشن شیشه ای و... استفاده نمود.


استفاده از پارتیشن شیشه ای برای تفکیک محیط

مهم ترین کاربرد پارتیشن شیشه ای در ساختمان های کوچک بهره گرفته می شود. در فضاهای کوچک که دیوارکشی و تفکیک فضا سبب کوچک شدن بیشتر محیط می شود. استفاده از پارتیشن شیشه ای بهترین راه کار می باشد. بهترین مکان برای استفاده از این پارتیشن ها در محیط های اداری می باشد که علاوه بر ایجاد تفکیک فضا ، امکان تعامل بین کارمندان و نظارت مدیریت بر روی عملکرد نیروی خود به دلیل جنس شفاف شیشه مقدور می باشد. علاوه بر این مراحل نصب و یا جابجایی آن ها به راحتی هرچه تمام تر قابل انجام می باشد.


از دیگر مزیت های استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان به تنوع مدل های آن برای ایجاد دکوراسیون های مناسب محیط اشاره نمود. انواع مختلفی از شیشه های دکوراتیو برای ساخت پارتیشن شیشه ای در دسترس می باشد که از محبوب ترین آن ها می توان به سندبلاست شیشه ، شیشه های رنگی چاپی و... اشاره کرد.


از پارتیشن شیشه ای در ساختمان های مسکونی به عنوان ایجاد فلاور باکس و یا ویلاهای مدرن نیز می توان استفاده نمود که بهره گیری از این متریال می تواند جلوه مدرنی به دکوراسیون داخلی بدهد.


استفاده از هندریل یا نرده شیشه ای در فضای داخلی

به لطف شیشه سکوریت امروزه می توان در بیشتر فضاها از متریال شیشه بدون هیچ گونه خطر استفاده نمود. یکی از مواردی که استفاده از آن جلوه بسیار شیک و مدرنی به محیط می دهد ، بهره گیری از هندریل یا نرده شیشه ای می باشد. نرده شیشه ای در مکان های مختلفی از ساختمان از جمله تراس ، لبه استخر ، پله و پاگرد و... قابل اجرا می باشد. به دلیل شفافیت شیشه استفاده از نرده شیشه ای می تواند محیط را پر نور تر و زیباتر جلوه دهد. همچنین استفاده از شیشه برای چنین محیط هایی می توان در مصرف انرژی صرفه جویی به عمل آورد. علاوه بر این به منظور ساخت پله شیشه ای می توان از نرده شیشه ای برای حفاظ اطراف پله استفاده نمود.

نرده شیشه ای


از نرده شیشه ای می توان در ویلاهای لوکس ، ادارات ، منازل با دکوراسیون مدرن و بسیاری دیگر از فضاها استفاده نمود. انواع مختلفی از نرده شیشه ای قابل ساخت می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به نرده شیشه ای یو چنل ، فیکس پوینت و اسپیگات اشاره نمود.


آینه کاری

انجام آینه کاری سال ها در داخل ساختمان ها انجام می شود. اما امروزه با استفاده از روش های گوناگونی که می توان با استفاده از آن اقدام به تولید آینه دکوراتیو نمود ، استفاده از این روش در دکوراسیون داخلی تعریف جدیدی به خود گرفته است. در گذشته ساخت آینه به منظور کاربرد اصلی یعنی بازتاب نور که به سبب آن می توان خود و اجسام را در داخل آن دید استفاده می شد اما امروزه آینه کاری روشی برای ایجاد دکوراسیون داخلی در محیط منازل و ادارات شناخته می شود. استفاده از روش های مختلف آینه کاری از جمله آینه کاری جورچین یا پازلی ، آینه کاری ونیزی ، آینه دکوراتیو و... نقش مهمی در طراحی داخلی ساختمان های امروزی دارد. علاوه بر این آینه کاری سرویس های بهداشتی امروزه با توجه به طراحی محیط مورد نظر انجام می گیرد و حتی می توان رنگ آینه را بر طبق رنگ دکوراسیون محیط انتخاب نمود.


از مزیت های مهم انجام آینه کاری می توان به افزایش میزان نور در محیط ، ساخت آینه با طرح دلخواه و مطابق با دکوراسیون ، ایجاد محیط شیک و مدرن ، بزرگ جلوه داده شدن محیط و بسیاری دیگر از مزایا اشاره کرد.


در این مقاله سعی کردیم به برخی از مهم ترین و بهترین محصولات شیشه ای برای دکوراسیون داخلی ساختمان اشاره کنیم. شرکت ترنج آذین با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع محصولات شیشه ای از جمله پارتیشن شیشه ای ، آینه کاری ، شیشه های دکوراتیو و... به عنوان یکی از برترین شرکت ها در ایران شناخته می شود. در صورت اطلاعات بیشتر درباره مدل و قیمت ها می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.