امروزه با استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان فضای داخلی را با بخش بندی مناسب و مجزا کردن هر قسمت بهینه تر از گذشته نمود . همچنین بیشترین بهره را از کمترین فضا گرفت. اما یکی از مواردی که درباره پارتیشن شیشه ای اهمیت زیادی دارد تطابق آن با محیط و دکوراسیون داخلی می باشد. بنابراین می توان با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین تولید انواع مختلف شیشه انواع مختلفی از پارتیشن شیشه ای را مطابق با فضا تولید و اجرا نمود.


یکی از مهم ترین پیشرفت هایی که به سبب آن امروزه می توان انواع مختلفی از پارتیشن شیشه ای را تولید نمود ، شیشه سکوریت می باشد. شیشه سکوریت که با نام هایی همچون شیشه میرال یا شیشه نشکن در بازار معرفی می شود سبب آن شد که امروزه بتوان طرح ها و مدل های گوناگونی از انواع محصولات با متریال شیشه را تولید و اجرا نمود.


این پیشرفت در ساخت پارتیشن شیشه ای برای منازل و یا ادارات نیز امروزه به وضوح به چشم می خورد. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع طرح هایی که می توان با استفاده از پارتیشن شیشه ای در فضای مورد نظر ایجاد نمود آشنا سازیم.


پیش از آنکه درباره مدل های گوناگون پارتیشن شیشه ای صحبت نماییم شما را با خصوصیات کلی این محصول آشنا خواهیم نمود.


پارتیشن شیشه ای چیست؟

یکی از بهترین روش ها برای ایجاد فضای جدید در یک محیط ثابت استفاده از پارتیشن ها می باشد. از مزایای آن ها می توان به سهولت در نصب و اجرای آن در کوتاه ترین زمان ممکن بدون نیاز به دیوارچینی اشاره کرد. از دیگر مزیت های آن می توان به عدم اشغال فضا اشاره نمود که می توان امر مثبتی در ساختمان هایی با متراژ کم باشد. اما پارتیشن شیشه ای خود نیز مزیت های دیگری دارد که مهم ترین آن ها عدم جلوگیری از عبور نور و ایجاد روشنایی مناسب در تمام فضا اشاره کرد.


این نوع از پارتیشن ها به دلیل بهره گیری از شیشه و ماهیت شفاف آن ، مناسب ادارات برای ارتباط موثر بین افراد و کارکنان گزینه مناسبی بوده و علاوه بر این می توان در منازل برای ساخت گلخانه و دیگر محیط ها همچون ساخت حمام شیشه ای ( کابین دوش شیشه ای ) از آن استفاده نمود.

خرید پارتیشن شیشه ای


حال که شناختی نسبی نسبت به پارتیشن شیشه ای و مزایای آن پیدا کردید درباره انواع مدل های آن بیشتر شما را آشنا خواهیم نمود.همانطور که گفته شد بر اساس خاصیت شفافی که شیشه دارد می توان با استفاده از آن برای ساخت پارتیشن شیشه ای نور را به راحتی به دیگر فضاها انتقال داد تا در مصرف انرژی نیز صرفه جویی به عمل آید. اما نور وارد شده را می توان به راحتی با استفاده از انواع مدل های پارتیشن شیشه ای کنترل نمود. روش های گوناگونی برای این کار وجود دارد که به ذکر آن ها می پردازیم:


استفاده از برچسب یا استیکر

یکی از روش های کنترل نور و شفافیت شیشه سکوریت در پارتیشن شیشه ای استفاده از برچسب ها یا استیکرهایی است که بر روی شیشه چسبانده می شود تا بدین وسیله میزان نور ورودی و همچنین دید کنترل گردد.


انواع مختلفی از برچسب ها در طرح ها و رنگ های گوناگون در بازار با قیمت های مناسب موجود می باشد که با استفاده از آن می توان علاوه بر افزایش زیبایی پارتیشن شیشه ای ، استفاده کاربردی از آن انجام گیرد. به طور مثال می توان برچسب های سفارشی در طرح های مختلف مانند لوگو شرکت و یا نوشته های مختلف را سفارش و به شیشه ها چسباند.


سندبلاست شیشه

با استفاده از سندبلاست شیشه به صورت کلی یا قسمت هایی از پارتیشن شیشه ای می توان نور ورودی و دید فضای داخل پارتیشن را محدود و کنترل نمود. سندبلاست کردن شیشه فرآیندی است که با استفاده از دستگاهی مخصوص می توان علاوه بر مات کردن شیشه به صورت کلی و یا ایجاد انواع طرح ها بر روی آن جلوه ی زیبایی را به پارتیشن شیشه ای داد و طرح دلخواه را بر روی شیشه حک نمود.

پارتیشن شیشه ای


چاپ بر روی شیشه

با استفاده از این روش می توان پس از سندبلاست کردن شیشه و پرینت کردن عکس مورد نظر رنگ ها و طرح های گوناگونی را بر روی پارتیشن شیشه ای ایجاد نمود.


استفاده از شیشه ساتینا

یکی از جدیدترین روش های ایجاد طرح بر روی پارتیشن شیشه ای استفاده از شیشه های مات "ساتینا" می باشد. با استفاده از این نوع شیشه علاوه بر افزایش زیبایی ، کنترل نور ، عدم دید با فضا می توان شیشه را به آسانی تمیز نمود. دلیل این امر این است که این شیشه ها به گونه ای هستند که جنس و مدل آن ها مات بوده و مانند سندبلاست سطح آن ها مات نشده است. بنابراین نظافت آن ها بسیار آسان می باشد.


استفاده از شیشه های رنگی

با تکنولوژی امروزه که می توان شیشه سکوریت را در رنگ ها و مدل های گوناگون ایجاد نمود ، استفاده از آن ها در پارتیشن شیشه ای سبب شده است که بتوان این محصول را با استفاده از شیشه های رنگی تولید نمود. با استفاده از شیشه رنگی علاوه بر محدود کردن دید فضایی زیبا و دلنشین را متناسب با دکوراسیون می توان خلق نمود. همچنین با استفاده از شیشه رنگی و برچسب می توان طرح های زیبایی را برای پارتیشن شیشه ای ایجاد کرد.


همانطور که ملاحظه کردید امروزه با استفاده از پارتیشن شیشه ای علاوه بر کارایی و مزیت های کاربردی ، می توان با استفاده از آن ها جلوه محیط را با استفاده از انواع طرح ها و مدل های قابل اجرای آن دگرگون نمود.در پایان لازم به ذکر است که این نوع از پارتیشن ها متناسب با دکوراسیون مورد نظر در دو نوع پارتیشن شیشه ای فریم دار و فریم لس و همچنین شیشه مورد استفاده در آن ها می تواند در دو نوع پارتیشن شیشه ای دو جداره یا تک جداره تولید و ساخته شود.


شما عزیزان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه انواع مدل ها و یا استعلام قیمت پارتیشن شیشه ای می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.