آیینه به شیشه هایی گفته می شود که کاربرد اصلی آن ها نشان دادن تصاویر اجسامی که در مقابل آن هستند می باشد. یک طرف آینه جیوه اندود شده است و برای محافظت از این لایه(جیوه یا نقره یا آلومینیوم) رنگ پوششی استفاده می شود و به دلیل زیبایی و کاربردی بودن این متریال معمولا در دکوراسیون داخلی خانه مانند سرویس بهداشتی یا حمام ولابی های ساختمان و فضای باشگاه ها و... مورد استفاده قرار می گیرد.


آینه کاری چیست؟

یکی از فرایند هایی که جهت زیباسازی و دکوراسیون داخلی از آن استفاده می شود آینه کاری می باشد. این کار بدین صورت است که با توجه به انواع مختلفی که آینه ها از نظر جنس و متریال دارند می توانند در جهت تزیینات و دکوراسیون ها مورد استفاده قرار گیرند. آینه کاری را می توان در بسیاری از فضاها انجام داد و با استفاده از انجام تزیینات بر روی آن ها و یا چیدمان مختلف آن ها دکوراسیونی منحصر به فرد را خلق نمود.

آینه کاری


انواع روش های آینه کاری

آینه کاری همانطور که گفته شد می توان با استفاده از روش ها و متریال های مختلف انجام گیرد. از جمله روش های آینه کاری می توان به آینه کاری مدرن ، آینه کاری سنتی یا کلاسیک ( یکی از هنرهای اصیل ایرانی) ، آینه کاری پازل ، آینه کاری لوزی و... اشاره نمود. همچنین در زمینه تولید آینه دکوراتیو می توان به مدل های آینه ونیزی نیز اشاره نمود.


یکی از پر مصرف ترین وسایل که در هر خانه ای به چشم می خورد و جز ملزومات فضای داخل ساختمان به شمار می رود آینه می باشد. آینه های سرویس بهداشتی ، آینه های قدی مورد استفاده در اتاق ها و سالن ها و یا آینه های توکار که در داخل کمد ها و... کار می شوند برخی از پر مصرف ترین آینه ها می باشند.


اما استفاده از آینه به عنوان دکور که به آینه دکوراتیو مشهور است امروزه رواج بیشتری پیدا کرده است که با روش ها و شیوه های گوناگون در طرح های مختلف قابل اجرا می باشد. این آینه ها بیشتر نقش دکور و زیبایی را دارند و کاربرد اصلی آن یعنی بازتاب تصویر در این نوع آینه ها مد نظر نمی باشد. آینه پازلی یا آینه جورچین نوعی از این آینه ها است که تکه های آینه در ابعاد مختلف با فاصله از هم در کنار یکدیگر قرار می گیند.


از دیگر آینه های دکوراتیو می توان به آینه ونیزی اشاره کرد که تکنیک های هنری بسیاری ظریفی در آن استفاده می شود و به دلیل انجام هنرهای طراحی با استفاده از دست معمولا قیمت آینه ونیزی بالاتر از سایر آینه ها می باشد. قاب آینه در این نوع از آینه ها دارای ظرافت بسیاری بوده و طرح های گوناگونی را می توان در آن ها خلق نمود.


بهترین فضاها برای انجام آینه کاری

از آینه کاری برای بسیاری از فضاهای داخلی یا خارجی خانه و یا اداری می توان استفاده نمود. در منازل از آینه کاری می توان در سال های پذیرایی ، ورودی ، راهروها ، آشپزخانه ، سرویس های بهداشتیو... استفاده نمود. در فضاهای پر رفت و آمد مانند آشپزخانه آینه کاری بهتر است در ابعاد کوچکتر انجام گیرد تا به دلیل رفلکس و انعکاس نور مشکلی ایجاد نشود.

همچنین در قسمت هایی از محیط مانند پشت تلویزیون یا کنار شومینه ، کنار میز ناهارخوری و... می توان از آینه کاری برای خلق دکوراسیون استفاده نمود. در اتاق خواب ها هم بر اساس نیاز می توان از آینه کار استفاده نمود تا محیط از سادگی خارج شود. استفاده از آینه کاری به عنوان نوعی پارتیشن شیشه ای در فضای اداری برای جدا سازی بخش ها از یکدیگر یکی از راه های انجام آن در محیط های اداری است تا به جز زیباسازی ، از نظر عملکرد و کارایی نقش مهمی را ایفا نماید.


مراحل نصب آینه کاری

با توجه به شکنندگی آینه و حساس بودن آن به ضربه ، مراحل تولید و حمل و نصب آینه می بایست با دقت بسیار بالایی انجام گیرد. شرکت ترنج آذین یکی از بهترین شرکت های تولید شیشه و آینه ، تمامی مراحل تولید تا نصب انواع آینه کاری ها از آینه کاری سرویس بهداشتی تا آینه دکوراتیو را با بالا ترین کیفیت برای مشتریان گرامی انجام خواهد داد.

آینه کاری


با توجه به مدل مورد نیاز مشتری آینه ها در کارخانه تولید می گردد و آماده حمل خواهند شد. سپس نصاب آینه بر اساس طرحی که از پیش طراحی گردیده است می تواند با استفاده از متریال های مختلف اقدام به نصب آینه بر روی دیوار نماید. آینه کاری را می توان بر روی سطوح مختلف مانند گچ ، سیمان ، دیوار رنگ روغنی ، کاغذ دیواری ، دیوار فلزی ، سنگی ، چوبی و... انجام داد.


مهم ترین بخش پس از چیدمان و دقت در نصب ، چسباندن و استحکام آینه پس از آن می باشد. چنانچه آینه به صورت غیر اصولی به فضای مورد نظر متصل گردد ، پس از مدتی امکان جدا شدن آن از دیوار می باشد که خسارات جبران ناپذیری را ممکن است با خود به همراه داشته باشد. چنانچه اتصال آینه که با استفاده از چسب آینه یا سریش و... انجام می شود به درستی انجام گیرد ، دوام و استحکام طولانی مدتی خواهد داشت.


برای اجرای آینه کاری پیش از نصب محل مورد نظر علامت خورده و آماده می شود. با توجه به امکان چند تیکه بودن آینه کاری ، هریک از قطعات بر اساس موقعیت قرار گیری بر روی دیوار علامت گذاری می شوند تا نتیجه نهایی همانند انتظارات باشد. پس از آن دیوار و قطعات آغشته به چسب مخصوص آینه کاری می شود. هر یک از قطعات به صورت تک تک و یکی یکی از پایین کار شروع به نصب در محل علامت گذاری شده می شوند.

پس از اتمام انجام نصب تمامی قطعات آینه کاری درزگیری های هر قطعه و تمیز کاری لبه ها صورت می گیرد. در این مرحله چسب مقاومت خود را افزوده و قطعات بر روی دیوار محکم خواهند شد. همچنین چنانچه نیاز به اصلاح و یا تمیز کاری باشد پیش از خشک شدن کامل چسب این کار ها انجام خواهد شد.


مراحل اجرای آینه کاری

برای اجرای آینه کاری می بایست همانند سایر کارها پیش از اقدام به نصب نکات و جزییاتی در نظر گرفته شود تا در حین انجام کار مشکلی برای نصب آینه به وجود نیاید. اجرای آینه کاری در شرکت ترنج آذین بر اساس مراحل زیر انجام می شود.


1.محل قرارگیری آینه مشخص می شود.

در مرحله اول مشاوران شرکت به صورت حضوری از محل اجرای آینه کاری دیوار بازدید و دیوار مناسب بر اساس نکات نصب آینه و بر اساس محل مد نظر مشتری بازدید و محل مناسب را انتخاب می نمایند.

2.انتخاب سبک و مدل های آینه کاری

بر اساس نیاز مشتری و همچنین در نظر گرفتن کاربری محیط انواع مختلفی از آینه کاری از نظر مدل ، ابعاد ، رنگ و... توسط شرکت به مشتری ارایه می گردد که با مشورت در این زمینه بهترین و مناسبترین آینه کاری برای محل مورد نظر انتخاب می گردد.

3.بسته شدن قرارداد

در این مرحله کارفرما و مشتری بر اساس صحبت هایی که در زمینه اجرای آینه کاری انجام گرفته است قراردادی را به امضا می رسانند و توافق ما بین شرکت و مشتری از نظر طرح و همچنین مبلغ حاصل خواهد شد.

4.بررسی جزییات و یا تغییرات آینه کاری بر اساس دکوراسیون محیط

پس از انتخاب مدل مورد نظر می توان بر اساس عوامل محیطی و یا نظر مشتری جزییاتی را در اجرای آینه کاری تغییر داد تا نتیجه نهایی همان چیزی باشد که نظر مشتری است. مشتری در این مرحله می تواند تغییراتی را در آینه کاری مورد نظر خود انجام دهد.

5.ساخت و تولید آینه در شرکت

بر اساس ابعاد و مدل و جزییاتی که طی توافق صورت گرفته است آینه مورد نظر توسط کامپیوتر (طراحی مدل با نرم افزار) طراحی و با دستگاه سی ان سی برش داده شده و آماده حمل و نصب می شود.

6.حمل و نصب آینه کاری

در مرحله پایانی آینه کاری آماده ارسال می باشد. مرحله حمل و نصب آینه به دلیل ظرافت و شکنندگی آینه ها می بایست با دقت توسط کارفرما انجام گیرد تا محصول مورد نظر با سلامت کامل حمل و نصب گردد.

آینه کاری مدرن


برخی از مهمترین مزایای آینه کاری

آینه ها از مهمترین عناصر زیبایی بخشی به منازل هستند که در کنار جنبه ظاهری کاربرد فراوانی نیز دارند؛ علاوه بر استفاده از آینه ها برای دیدن خود، مهمترین مزایا و کاربردهای آینه کاری عبارتند از:

• با توجه به این که آینه تصویر را بازتاب می دهد سبب خواهد شد فضای مورد نظر بزرگتر از حالت واقعی خود جلوه دهد، عمق فضا با انجام آینه کاری بیشتر می شود.

• روشن تر کردن محیط با توجه به اینکه آینه نور را بازتاب خواهد داد.

• به جهت طراحی انواع و اقسام دکورها با استفاده از آینه دکوراتیو ، می توان به فضا روح بخشید و همچنین با استفاده از آینه مدرن ، دکوراسیون داخلی خانه را دگرگون ساخت. استفاده از روش های دیگر مانند آینه ونیزی می تواند بخشی از یک اثر هنری با تزیینات فوق العاده را به بیننده القا نماید.


نکات مهم درباره استفاده از چسب در آینه کاری

چسب آینه یکی از مهم ترین مواردی است که برای اجرای آینه کاری می بایست به ان دقت شود. اولین نکته جنس مرغوب چسب می باشد. حتما باید از برند های نام آشنا و مطمئن استفاده نمود و علاوه بر این تاریخ انقضای چسب نیز می بایست اعتبار داشته باشد.


برای انجام آینه کاری دیوار در مرحله نصب ، می بایست از مقدار مناسبی چسب آینه کاری استفاده نمود تا استفاده کم و زیاد آن سبب مشکل نشود. استفاده زیاد از چسب سبب خارج شدن مقدار زیادی چسب از لبه های آینه می شود و استفاده کم از آن می تواند مقاومت پایینی در اتصال آینه کاری ایجاد نماید.مدت زمان خشک شدن چسب آینه کاری در حدود 24 ساعت می باشد و با گذشت این مدت زمان چسب به بالاترین میزان چسبندگی و خشک شدن خواهد رسید.


چنانچه قصد انجام آینه کاری در محیط مورد نظر خود را دارید می توانید جهت برآورد قیمت آینه کاری و یا مشاوره در زمینه انواع روش های آینه کاری با شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.


آینه های جورچین یا پازلی مدرن

Toranj Glass

آینه های جورچین یا پازلی مدرن

فرمت مورد استفاده از آینه ها در زمان های قدیم به صورت یک شکل ساده و فقط برای دیدن خود در آن استفاده می شد، اما امروزه تولید آینه به دلیل کاربردهای مختلفی انجام شده و به جهت دکوراسیون محیط مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع مدل های آینه کاری مدرن و آینه دکوراتیو که برای دکوراسیون محیط امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به آینه ونیزی ، آینه جورچین یا آینه پازلی و دیگر مدل ها اشاره کرد.

آینه کاری سنتی

Toranj Glass

آینه کاری سنتی

با شنیدن اسم آینه کاری سنتی احتمالاً شما هم به یاد آینه های رنگی و اشکال هندسی در سبک کلاسیک و سنتی درهای منازل قدیمی یا دیوارهای کاخ ها خواهید افتاد، این برداشت ها درست است اما در آینه کاری سنتی امروزی کمی تفاوت و مدرنیته برای سازگاری با خانه های جدید تلفیق شده است.

آینه های سرویس بهداشتی(روشویی)

Toranj Glass

آینه های سرویس بهداشتی(روشویی)

ساخت آینه برای اولین بار در 50 قرن پیش انجام شد اما در قرن دوازده میلادی برای تولید آن به جای فلزات از شیشه بهره گرفته شد که همان آینه های امروزی می باشد.در گذشته برای تولید آینه از موادی همچون سرب استفاده می شد که این ماده بدلیل سمی بودن امروزه جای خود را به قلع داده است. شهر ونیز تولید کننده اولین آینه ها با استفاده از قلع می باشد که مدل های متنوع آن امروزه با نام آینه ونیزی شناخته می شود. از آن زمان تا امروز با توجه به کاربرد فراوان آینه کاری در دکوراسیون ، مدل های گوناگون با کاربرد های متنوع از این محصول ساخته می شود.

آینه ونیزی

Toranj Glass

آینه ونیزی

Toranj Glass

آینه ونیزی

یکی از انواع روش های آینه کاری که در بسیاری از فضا ها امروزه مورد استفاده قرار گرفته و دارای طرفداران بسیاری می باشد ، آینه ونیزی می باشد. شرکت ترنج آذین به عنوان یکی از برترین تولید کننده آینه و شیشه دکوراتیو قادر به تولید آینه ونیزی با بهترین کیفیت می باشد. در این قسمت شما را با این آینه بیشتر آشنا خواهیم نمود.

آینه های باشگاه ورزشی

Toranj Glass

آینه های باشگاه ورزشی

آینه های باشگاه های ورزشی نه تنها جذابیت زیبایی شناختی را افزایش می دهند و مشتریان بیشتری را جذب می کنند، بلکه جلسات تمرین را با ارائه نمای کامل بدن بهبود می بخشند. به همین دلیل امروزه در باشگاه های ورزشی وجود آینه بدون شک یکی از متریال مهم و کاربردی است که شرکت ترنج شیشه با اتکا به تکنولوژی روز در مراحل تولید آینه و تیم اجرای قوی می تواند فضای باشگاه ها را با استفاده از آینه به فضایی مدرن و شیک تبدیل کند.