در معماری مدرن استفاده از تراس یا بالکن مورد توجه معماران قرار گرفته است و به دلیل معایب این فضا از جمله انتقال آلودگی به محیط خانه توسط پرندگان و جانواران و احتمال سرایت بیماری از این جانداران به ساکنان و هچنین کثیف شدن این محیط به دلیل لانه کردن پرندگان و گرد و خاک و آلودگی هوا به خصوص در شهر های بزرگ معضلاتی را برای ساکنین ساختمان به وجود می آورد اما از مزایای بالکن ها یا تراس ها نباید چشم پوشی کرد که فضایی بسیار کاربردی در ساختمان ها می باشد. این مزایا مهندسان را برآن داشته که پوششی برای این فضا طراحی کنند که هم کاربردی باشد و هم جلوگیری از نور و چشم انداز بیرونی نکند.


شیشه بالکنی چیست؟

سیستم شیشه بالکنی که با نام هایی همچون شیشه ریلی بالکن و شیشه تاشو بالکنی نیز معروف می باشد و شکلی از شیشه بالکن متحرک است. این نوع شیشه ها برای معضلات بالکن یا تراس طراحی و تولید شده که علاوه بر آب بند بودن این سیستم برای عایق بودن صدا و حرارت و رطوبت به دلیل استفاده از متریال شیشه نور و چشم انداز محیط بیرونی کاملا قابل استفاده است. به این صورت که شیشه ها با استفاده از یراق آلات و قرقره های مخصوص به صورت فولدری در یک گوشه از بالکن یا تراس جمع شده و به راحتی بسته می شوند و هیچ ستونی مانع دید و چشم انداز بیرونی نمی شود و این مکان یا فضا را می توان در زمستان هم قابل استفاده کرد.

یکی از مهم ترین نکات در زمینه ساخت و نصب شیشه بالکنی، متریال استفاده شده و نحوه صحیح نصب آن می باشد. چنانچه نصب و اجرای این کار به شکل صحیح انجام نشود در مدت کوتاهی و طی چند بار باز و بسته شدن دچار مشکلات و یا عدم باز شدن صحیح خواهد شد.


شرکت ترنج آذین با سال ها تجربه در زمینه تولید و نصب انواع شیشه تاشو بالکنی در مدل ها و ابعاد مختلف آماده ساخت و نصب انواع شیشه تاشو تراس و یا شیشه آکاردئونی می باشد. جهت اطلاعات

شیشه بالکنی


مزایای شیشه تاشو بالکنی

✔ عدم اشغال کردن فضای تراس یا بالکن با استفاده از شیشه بالکنی

✔ سهولت در باز و بسته کردن

✔ نظافت آسان شیشه ها

✔ جلوگیری از وارد شدن آب باران و برف و یا گرد و غبار محیط بیرون به داخل تراس

✔ کنترل دمای داخل تراس و محلی مناسب برای پرورش گل و گیاه

✔ اجرای شیشه تاشو تراس برای هر مدل از تراس و بالکن

✔ ایجاد عایق صدا و صوت و همچنین عایق حرارت تا 70 %

✔ استفاده از یراق آلات و پروفیل های ظریف برای افزایش زیبایی و ورود بیشترین میزان نور در داخل تراس

✔ ایجاد مانعی برای جلوگیری از ورود و لانه کردن پرندگان و یا حشرات با استفاده از شیشه بالکنی


جنس استفاده شده در شیشه تاشو بالکنی از شیشه سکوریت با قطر 8 میلی متر می باشد که می تواند مقاومت مناسبی در برابر گرما و سرما و همچنین ضربه داشته باشد. علاوه بر این پروفیل ها و یراق آلات استفاده شده در این کار از بهترین کیفیت برخوردار هستند تا بدون هرگونه مشکل سال ها قابل باز و بسته شدن باشد.

ریل های استفاده شده در شیشه بالکنی به گونه ای است که به راحتی و به صورت کاملا روان قابل باز و بسته شدن می باشد و می توان آن را به صورت فریم دار یا بدون فریم اجرا نمود. به علت استفاده از شیشه سکوریت در شیشه تاشوی تراس، مقاومت بسیار بالایی داشته و در صورت تغییر دما و یا اصابت هرگونه شی به شیشه هیچ مشکلی برای آن به وجود نخواهد آمد. با اجرای این کار در تراس می توان از این مکان بیشترین استفاده را نمود و کاربرد تراس یا بالکن را بیشتر کرد.


از شیشه آکاردئونی می توان در مواردی مانند حفاظ تراس شیشه ای ، تراس هایی با فضای کم ، آلاچیق های شیشه ای ، استخر های دو منظوره ( سرپوشیده یا سرباز) ، نگهداری از گل و گیاه در بالکن و... استفاده نمود.

شیشه تاشو بالکنی


اجرای شیشه تاشو بالکنی

جهت اجرا و نصب شیشه بالکنی نیاز به دو پروفیل عمودی در کف و سقف کار می باشد که از جنس آلومینیوم می باشد. پیش از انجام کار باید محاسبات لازم درباره نحوه باز و بسته شدن شیشه تاشو تراس انجام گرفته تا مانعی جهت بسته یا باز شدن آن وجود نداشته باشد. پانل یا شیشه سکوریت اول در مکان خود نصب و ثابت می شود سپس باقی پانل ها بر روی ریل قرار خواهند گرفت. همچنین می توان بر روی کار اقدام به قرار دادن قفل جهت افزایش امنیت نمود.

دستگیره ای نیز برای سهولت در باز و بسته شدن شیشه تاشوی بالکنی بر روی کار تعبیه می شود تا بوسیله آن بتوان به راحتی آن را حرکت داد.


قیمت شیشه تاشوی بالکنی

با توجه به متریال استفاده شده در کار ، قیمت شیشه بالکنی نیز می تواند متغیر باشد، مهم ترین عامل تاثیر گذار در قیمت شیشه بالکنی متراژ تراس می باشد. شرکت ترنج آذین یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید و نصب انواع شیشه بالکنی این افتخار را دارد تا مراحل ساخت و نصب را با کمترین هزینه برای مشتریان عزیز انجام دهد. به صورت کلی قیمت شیشه بالکنی به مواردی همچون قطر شیشه، فریم شیشه، درزگیر ها، اتصالات، یراق آلات، حمل و نصب کار بستگی خواهد داشت.


جهت اطلاع از هزینه شیشه تاشو بالکنی و یا مشاوره در زمینه نصب می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.


شیشه بالکن متحرک

Toranj Glass

شیشه بالکن متحرک

با توجه به آپارتمانی بودن اکثر خانه ها و فضای کم آنها، داشتن بالکن و تراس یک گزینه مثبت برای خانه هاست، چرا که علاوه بر افزایش مساحت خانه باعث افزایش زیبایی و فضای کاربردی آن می شود. در معماری مدرن بالکن ساختمان ها با مصالح خاص و به اشکال خاص طراحی می شوند و معمولا مکانی برای گذراندن یک عصر یا صرف یک صبحانه و یا تشکیل یک گلخانه می باشد.