شرکت سازه های شیشه ای ترنج آذین به عنوان تولید کننده درب شیشه ای اتوماتیک جز بهترین ارائه دهندگان در این زمینه می باشد و تمامی خدمات این شرکت با بالا ترین کیفیت ممکن و در کوتاه ترین زمان انجام می گیرد. درب شیشه ای یکی از پرکاربرد ترین انواع درب ها در ساختمان ها به شمار می رود. از مهم ترین دلایل استفاده از درب شیشه ای زیبایی ، شفافیت ، کم خرج بودن و... می باشد.


درب شیشه ای دارای انواع مختلفی می باشد که مهم ترین و پرکاربرد ترین درب های شیشه ای ، درب شیشه ای دستی و درب شیشه ای اتوماتیک می باشد. در این قسمت درباره درب شیشه ای اتوماتیک توضیحات بیشتری را به شما ارائه خواهیم داد.


این نوع از درب ها راه حلی کارآمد و زیبا در برای جدا کردن محیط های داخلی از خارجی و یا جداکردن محیط های داخلی از هم می باشد.هدف اصلی این درب ها کاهش مصرف انرژی و ثابت نگه داشتن دمای محل مورد نظر می باشد و همچنین برای محل هایی که رفت و آمد بسیار زیاد می باشد این درب ها گزینه ی بسیار مناسبی است.


درب شیشه ای اتوماتیک چیست؟

درب اتوماتیک شیشه ای نوعی درب از جنس شیشه است که به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به نیروی دست باز و بسته می شود.این درب ها در بسیاری از مکان های پر تردد مورد استفاده قرار می گیرند. این درب ها با استفاده از حسگر های حرکتی که در قسمت بالای درب نصب می شود هرگونه حرکت را تشخیص و به محض وقوع این اتفاق درب باز خواهد شد.همچنین با استفاده از نرم افزاری که درباکس کنترل این دستگاه وجود دارد زمان بسته شدن درب را می توان به دستگاه داد تا پس از چه مدتی درب به صورت اتوماتیک بسته شود.


مزایای درب شیشه ای اتوماتیک

از مهم ترین مزایای درب اتوماتیک شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• این درب ها دارای انواع مختلفی برای فضاهای گوناگون می باشد که می توان از آن ها استفاده نمود. از جمله مدل های مختلف درب شیشه ای اتوماتیک می توان به درب شیشه ای کشویی ، درب شیشه ای اسلایدی ، درب شیشه ای گرد (تمام گرد یا نیم گرد) ، تلسکوپی و... اشاره نمود.

• درب اتوماتیک شیشه ای بدون نیاز به لمس درب باز و بسته خواهد شد که می توان در مکان های پر تردد بسیار کاربردی باشد.

• شفافیت درب به دلیل استفاده شدن از شیشه به عنوان متریال اصلی سبب انتقال نور از محیط به محیط دیگر می شود.

• این درب ها در ساختمان ها جلوه ی زیبایی به فضای ورودی خواهند داد.

• از این نوع درب ها می توان در فضاهایی با محیط کوچک استفاده کرد تا کمترین میزان سطح را اشغال نمایند.

درب اتوماتیک شیشه ای


درب شیشه ای اتوماتیک در چه فضاهایی قابل استفاده می باشد؟

به طور معمول از درب شیشه ای می توان در ورودی انواع ساختمان ها استفاده نمود اما از درب شیشه ای اتوماتیک عموما در فضاهای پر تردد و پر رفت و آمد به دلیل سهولت در باز و بسته شدن درب استفاده می شود. درب شیشه ای اتوماتیک در ورودی ساختمان هایی همچون بیمارستان ها ، مراکز تجاری و فروشگاه ها ، مراکز خرید ، هتل ها ، ادارات و... استفاده می شود.


جنس شیشه به کار رفته در درب شیشه ای اتوماتیک

به جهت استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک در فضاهای پر تردد شیشه هایی مقاوم و ضد ضربه می بایست در آن ها استفاده شود تا خطر شکستن آن ها به حداقل برسد. بهترین جنس شیشه این نوع درب ها شیشه سکوریت می باشد که می توان از آن با رنگ ها و فرم های مختلف استفاده کرد.


قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

با توجه به قیمت چشمی درب اتوماتیک شیشه ای نسبت به درب شیشه ای دستی ، سبب افزایش هزینه این نوع درب می شود. علاوه بر این پروفیل ها ، لولا ها ، قطعات برقی و سایر وسایل مورد نیاز درب شیشه ای اتوماتیک سبب بالا رفتن هزینه این نوع درب ها می شود. از دیگر موارد موثر بر قیمت درب اتوماتیک شیشه ای می توان به انواع و اقسام آن ها شاره کرد که هریک از آن ها قیمت های متفاوتی دارند. بدین منظور شما عزیزان جهت استعلام قیمت درب اتوماتیک شیشه ای می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.


تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از بخش های حساس درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به مدار ها و حسگر های به کار رفته در آن ها بخش تعمیرات آن ها می باشد که نیازمند تخصص افراد می باشد. شرکت ترنج آذین با بهره گیری از کارشناسان این زمینه در جهت تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای می تواند نیاز افراد را در این زمینه برطرف نماید. قطعات بکار رفته در درب شیشه ای اتوماتیک عبارتند از ریل ها ، سنسور درب شیشه ای اتوماتیک ، موتور جهت تامین انرژی باز و بسته شدن درب ، جعبه کنترل ، غلتک ها ، هرزگرد و کاور.


تمامی موارد ذکر شده جهت کارکرد صحیح درب اتوماتیک شیشه ای نیازمند سرویس و تعمیرات می باشند. بنابراین یکی از مهم ترین اقدامات لازم در درب های شیشه ای اتوماتیک سرویس و تعمیر مکرر آن ها است.


پروفیل ها و فریم های درب شیشه اتوماتیک

انواع و اقسام گوناگونی از فریم ها را بر اساس نوع درب اتوماتیک شیشه ای ، متریال مورد نیاز و... می توان پیاده نمود. از جمله فریم های مورد استفاده می توان به فریم آلومینیوم با رنگ های مختلف و در ابعاد و اندازه های گوناگون اشاره نمود. همچنین فریم های دیگری مانند استیل و UPVC نیز برای این درب ها قابل اجرا می باشد.