یکی از ویژگی های ساختمان های مدرن امروزه بهره گیری از شیشه در فضاهای مختلف آن می باشد. با استفاده از این متریال علاوه بر سادگی می توان زیبایی را در محیط ساختمان افزایش داد. علاوه بر این امروزه با پیشرفت در تولید شیشه و مدل های متنوع آن می توان تنوع زیادی در دکوراسیون و یا دیگر مصارف ساختمان داشت.


بهره گیری از نرده شیشه ای که با نام هندریل شیشه ای هم شناخته می شود یکی از کاربرد های امروزی شیشه در ساختمان های مدرن می باشد. اما این مدل از نرده ها را می توان بر اساس نیاز با مدل های مختلفی اجرا نمود. از جمله مهم ترین انواع نرده شیشه ای می توان به سه نوع هندریل شیشه ای اسپیگات ، فیکس پوینت و یو چنل اشاره نمود. در این قسمت به نرده شیشه ای فیکس پوینت خواهیم پرداخت.


نرده شیشه ای فیکس پوینت چیست؟

نرده شیشه ای فیکس پوینت یا دکمه ای یکی از مدل های محبوب برای تولید نرده شیشه ای می باشد که تولید و نصب آن نسبت به دیگر مدل ها ساده تر است. این مدل نرده با استفاده از بست های نقطه ای به دیواره ی کار نصب می شود و شیشه را مهار می کند و هزینه ی به نسبت پایینتری نسبت به نرده شیشه ای یو چنل دارند.


با توجه به این که اتصالات نرده شیشه ای فیکس پویت در قسمت پیشانی فضایی مانند تراس و یا پایین کار می باشد ، و در سایر قسمت ها از هیچ اتصال دیگری استفاده نمی گردد از نظر دید فضایی را اشغال نکرده و می توان در مکان هایی مانند تراس از آن بهترین بهره را برد.


اصطلاح دکمه برای این در این نوع نرده به کار می رود که اتصالات آن همانند دکمه هایی می باشد که شیشه را به دیوار و یا سایر قسمت ها متصل می نماید. شیشه به کار رفته در نرده شیشه ای فیکس پوینت از جنس شیشه سکوریت یا شیشه نشکن تک لایه است که برای افزایش استحکام می توان آن را به همراه شیشه لمینت اجرا نمود.بدلیل بهره گیری از شیشه سکوریت و مقاومت بسیار زیاد آن در برابر ضربه و فشار ، می توان این مدل را یکی از امن ترین هندریل ها و یا جان پناه ها نامید.


جنس اتصالات هندریل شیشه ای فیکس پوینت عموما از استیل یا آلومینیوم می باشد. ارتفاع شیشه مورد استفاده در این مدل نرده حداکثر 150 سانتی متر می باشد.

نرده شیشه ای فیکس پوینت


نصب و اجرای نرده شیشه ای فیکس پوینت همانند دیگر مدل ها نیازمند متخصصین این زمینه می باشد و سوراخ هایی که برای اتصال شیشه به دیوار می بایست بر روی شیشه و دیوار انجام گیرد نیازمند محاسبات دقیق می باشد. چنانچه محاسبات این کار به درستی انجام نشود نصب نرده شیشه ای را با مشکل روبه رو خواهد ساخت. به همین دلیل بهره گیری از متخصصین برای تولید و نصب هندریل شیشه ای فیکس پوینت جز ضروری ترین نکات در این زمینه می باشد.


کاربرد نرده شیشه ای فیکس پوینت

کاربرد این مدل نرده ها امروزه بسیار بیشتر از گذشته شده است و در بین معماران و طراحان استفاده از این نرده در پروژه های ساختمانی به دلیل زیبایی و کارایی مناسبش از محبوبیت بالایی برخوردار است. از جمله مکان هایی که می توان از نرده شیشه ای فیکس پویت استفاده نمود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• استفاده در نرده و جان پناه پله ها

• ساخت نرده شیشه ای برای تراس و بالکن

• استفاده در فروشگاه ها ، هتل ها و ویلا ها

• ساختمان های تجاری یا مسکونی

• حفاظ استخر

• استفاده در پله شیشه ای


مهم ترین مزیت های نرده شیشه ای فیکس پوینت عبارتند از:

✔ سادگی ، زیبایی و مدرن بودن آن

✔ قیمت نرده شیشه ای فیک پوینت ارزان تر از دیگر مدل ها می باشد.

✔ فرآیند نصب و اجرای آن ساده است.

✔ برای فضاهایی همچون تراس و بالک بدلیل عدم جلوگیری از گرفتن دید در این نوع نرده بهترین گزینه می باشد.

✔ استفاده از شیشه سکوریت و شیشه لمینت برای افزایش استحکام و مقاومت

✔ نظافت آسان

✔ مانع ورود نور نخواهد شد و انتقال نور با استفاده از آن به بهترین شکل صورت می پذیرد.

✔ بهره گیری از انواع مدل ها و طرح های شیشه برای ساخت هندریل شیشه ای فیکس پوینت

✔ استفاده از کمترین اتصالات برای جلوگیری از برهم زدن نما

✔ قابل استفاده در انواع ساختمان ها با اسکلت بتنی ، فلزی و ...


نصب هندریل شیشه ای فیکس پوینت

همانطور که گفته شد نصب و اجرای این نوع نرده شیشه ای ساده تر از دیگر مدل ها می باشد. ابتدا محل ایجاد اتصال بر روی دیوار به جهت اتصال نرده به بدنه محاسبه و بر اساس آن قطعات شیشه سکوریت در کارخانه پیش از انجام مرحله سکوریت کردن سوراخ های در آن ها ایجاد می گردد. تعداد اتصالات و سوراخ ها بسته به تعداد و اندازه شیشه ها می باشد.


در این مرحله فیکس پوینت ها در سوراخ های ایجاد شده قرار و در دل دیوار نصب و محکم می شوند. سپس شیشه ها از قسمت سوراخ ها در فیکس پوینت قرار گرفته و در قسمت جلوی آن درپوش یا اتصال دکمه ای شکل به منظور محکم شدن شیشه و چفت شدن آن با فیکس پوینت بسته می شود.


قیمت هندریل شیشه ای فیکس پوینت

برای محاسبه قیمت نرده شیشه ای می بایست متراژ شیشه مورد استفاده و اتصالات برآورد شود. همچنین تعداد اتصالات نقش مهمی در هزینه این مدل از نرده دارند. برای اطلاع از آخرین قیمت هندریل شیشه ای فیکس پوینت می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.