هندریل یا نرده ی شیشه ای

استفاده از شیشه در گذشته بدلیل عدم پیشرفت تکنولوژی در برخی فضاها با توجه به خطراتی که با خود به همراه داشت استفاده نمی شد. یکی از فضاهایی که در گذشته دید خوبی جهت استفاده از شیشه در آن وجود نداشت نرده ها و محافظ های پله ها بود. اما به لطف پیشرفت فناوری و تولید شیشه هایی همچون شیشه سکوریت یا شیشه نشکن که از مقاومت بالایی در برابر ضربه و دیگر حوادث برخوردار است ، امروزه می توان ازآن ها جهت ساخت هندریل شیشه ای ( نرده شیشه ای) استفاده نمود.


استفاده از شیشه سکوریت که با نام شیشه میرال نیز شهرت دارد در نرده پله ها سبب شد تا تغییرات زیادی در سبک دکوراسیون و دیزاین سازه ها ایجاد شود به طوری که امروزه در بسیاری از ساختمان های مدرن از هندریل شیشه ای جهت محافظ و نرده پله استفاده می شود.


پله ها جهت ساخت ، نیازمند جان پناه می باشند تا خطرات سقوط از آن به حداقل برسد. با استفاده از جان پناه شیشه ای می توان علاوه بر حفاظت ، زیبایی دو چندانی به پله ها داد. همچنین با استفاده از شیشه سکوریت لمینت شده می توان امروزه کف پله ها را به طور کامل از شیشه ساخت که به پله شیشه ای معروف می باشند. شیشه سکوریت استفاده شده در نرده شیشه ای می تواند بر اساس نیاز دارای قطرهایی همچون 5 ، 6 ، 8 ، یا 10 میلیمتری باشد.


انواع هندریل شیشه ای

از نرده شیشه ای همانند دیگر متریال ها می توان به شکل های گوناگونی در پله استفاده کرد که در ترکیب با سایر متریال ها مانند استیل مورد استفاده قرار گیرد و یا حالت ساده و فریملس داشته باشند. انواع مدل های نرده شیشه ای عبارتند از:

• نرده شیشه ای بدون فریم یا فریملس

نرده شیشه ای اسپیگات

هندریل شیشه ای فیکس پویت

هندریل شیشه ای یو چنل روکار و دفنی


هریک از انواع هندریل های شیشه ای مناسب فضاهای گوناگون می باشد که می توانید اطلاعات کامل هریک را در انتهای صفحه با ورود به لینک های مربوط به آن ها مشاهده نمایید.چنانچه قصد استفاده از این نرده ها را برای پله های سازه خود را داشته باشید می توانید جهت مشاوره و اطلاع از قیمت نرده شیشه ای با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.

نرده شیشه ای


مزایای هندریل یا نرده شیشه ای

از جمله مهم ترین مزایای نرده شیشه ای جهت استفاده از آن در پله ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ استفاده در فضاها و محیط های مدرن جهت زیبایی بیشتر پله

✔ ست شدن نرده شیشه ای با محیط و متریال های مختلف

✔ امنیت ، استحکام و طول عمر زیاد

✔ افزایش ابعاد محیط و یزرگ تر جلوه دادن فضا

✔ عبور نور از آن به دلیل شفافیت شیشه جهت افزایش روشنایی و زیبایی محیط

✔ نظافت آسان


امنیت هندریل یا نرده شیشه ای

به دلیل استفاده از شیشه در این نرده ها ممکن است دید منفی جهت عدم مقاومت و استحکام آن ها در ذهن افراد ایجاد شود که این تفکر کاملا اشتباه می باشد. نرده شیشه ای با توجه به وجود شیشه سکوریت که در هنگام ساخت آن ها با استفاده از فرآیند هایی خاص استحکام شیشه را بسیار بالا می برند ، جز مطمئن ترین و مقاومت ترین نرده ها به شمار می رود.


علاوه بر مقاومت چند برابری شیشه سکوریت مورد استفاده در نرده شیشه ای نسبت به شیشه های معمولی و احتمال کم شکستگی آن ها ، چنانچه این اتفاق رخ دهد ، خطری افراد را تهدید نکرده و شیشه ها به گونه ای خرد می شود که به دانه های بسیار ریز صیقلی تقسیم می شوند واحتمال آسیب دیدگی یا برندگی آن ها به صفر می رسد و همچنین با استفاده از لمینت کردن شیشه از شکست شیشه می توان جلوگیری نمود و به دلیل دو لایه بودن شیشه مقاومت آن بیشتر خواهد شد. با استفاده از هندریل شیشه ای علاوه بر استحکام می توان زیبایی فضا را دو چندان نمود.


استحکام شیشه سکوریت ، بدلیل عدم شکاف و فاصله بسیار کم بین نرده ها در این نوع حفاظ ها احتمال سقوط افراد یا حیوانات خانگی عملا غیر ممکن بوده و همچنین یکی دیگر از مزایای آن عدم احتمال گیر کردن سر ، پا و هرگونه وسیله در داخل آن می باشد. با توجه به متریال به کار رفته یعنی شیشه در این نوع نرده ها می توان سالیان سال بدون هرگونه مشکل یا تغییر ظاهر از آن ها استفاده نمود. احتمال زنگ زدگی یا پوسیدن در این نوع نرده ها وجود ندارد تا بدین وسیله از مقاومت آن ها با گذشت زمان کاسته نشود.


یکی دیگر از مزایای هندریل شیشه ای نحوه اتصال آن ها به پله می باشد. اتصالات بکار رفته در نرده شیشه ای از مقاومت بالایی برخوردار بوده و می توان در هر نوع سازه ای مانند سازه بتونی یا سازه اسکلت فلزی از آن ها استفاده نمود.


محاسبات مورد نیاز جهت ساخت و تولید هندریل شیشه ای برای نصب مطمئن در فضای مورد نظر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. همچنین با توجه به جنس شیشه نرده ها جهت حمل و نصب آن ها می بایست دقت زیادی به عمل آید.بنابراین ساخت و پیاده سازی هندریل یا نرده شیشه ای نیازمند متخصصین مجرب می باشد.


شرکت ترنج آذین با سال ها تجربه در زمینه تولید و نصب انواع سازه های شیشه ای همچون نرده شیشه ای آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.


پست الکترونیک

info@toranjglass.com

amin.trj70@gmail.com

تلفن تماس

تلفن : 44733769

موبایل و واتساپ : 09212585523

آدرس اینستاگرام : @toranjglassco

آدرس

بزرگراه شهید آبشناسان غرب به شرق - خیابان سردار جنگل جنوب - کوچه ی طباطبایی - کوچه ی زاگرس - پلاک 9 واحد 7