شیشه های جامبو سایز یا ابعاد ویژه

یکی از انواع شیشه های پر مصرف در صنایع ساختمانی شیشه سکوریت می باشد که به نام های شیشه نشکن یا شیشه میرال نیز معروف است. این شیشه ها در ظاهر اولیه همانند شیشه های معمولی به نظر می رسند و مانند شیشه های معمولی شفاف می باشند. اما نحوه ساخت آن ها به جهت نیاز استحکام و مقاومت بیشتر با سایر شیشه ها متفاوت است. از زیر مجموعه های این نوع شیشه شیشه سکوریت جامبو سایز می باشد که دارای سایز های بسیار بزرگ بوده و در مکان های خاصی مانند نمای فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.


شیشه سکوریت جامبو سایز چیست؟

شیشه ها با ابعاد بسیار بزرگ که یکپارچه هستند از مهم ترین وجوه زیبایی در معماری بنا ها به شمار می روند. شیشه سکوریت جامبو سایز یکی از انواع شیشه ها است که با استفاده از آن ها می توان نمای مورد نظر خود را در ابعاد بسیار بزرگ با آن پوشاند تا جلوه ی بسیار زیبا و شکیلی به محل مورد نظر داد.


شیشه سکوریت از مقاومت بسیار بالاتری نسبت به سایر شیشه ها برخوردار بوده که این خاصیت سبب می شود در مکان های خاصی مورد استفاده قرار گیرد.از جمله خواص این شیشه مقاومت بالا در برابر حرارت ( مقاوم تا دمای 300 درجه سانتیگراد) ، مقاومت بالا در برابر سرما ( مقاوم تا دمای 80- درجه سانتی گراد) می باشد. همچنین شیشه سکوریت در هنگام شکستن به قطعات بسیار ریز تبدیل می شود که میزان خطر آسیب رساندن را در برابر سایر شیشه ها به حداقل می رساند.


این ویژگی ها سبب می شود که شیشه سکوریت در فضاهای پر تردد و فضای باز که احتمال خطرات طبیعی و غیر طبیعی زیاد است مورد استفاده قرار گیرد.عموما ضخامت شیشه نشکن همانند شیشه های معمولی می باشد اما در مکان های خاص می توان از این نوع شیشه با ضخامت بیشتر استفاده نمود.


ابعاد شیشه سکوریت بر اساس استفاده و کاربرد آن ها کاملا متغیر می باشد. از شیشه سکوریت دودبند که در درب های پله فرار ساختمان ها استفاده می شود و یا کف پله ها می توان ابعاد کوچکتری از آن را تولید نمود تا شیشه سکوریت جامبو سایز برای ویترین فروشگاه ها که قطعات بسیار بزرگتری دارند.


نکته مهمی که می بایست درباره برش های این نوع شیشه ها در نظر گرفت این است که پیش از فرآیند سکوریت کردن و وارد کردن شیشه در کوره جهت حرارت دیدن می بایست ابعاد آن مشخص و برش داده شود. پس از انجام سکوریت کردن شیشه ، برش و یا هر کار دیگری بر روی شیشه سبب شکستن و خرد شدن آن می شود.


با گسترش تکنولوژی و تولید شیشه های میرال در اندازه های بالاتر از ابعاد استاندارد(321 * 225 سانتیمتر) که به شیشه های جامبو سایز یا ابعاد ویژه نام گرفتند می توان ویترین فروشگاه ها و مغازه ها را با حداکثر ابعاد قابل اجرا(700*350 سانتیمتر) طراحی تولید و اجرا کرد که استفاده از این شیشه ها نمایی زیبا و بیشترین دید را از فضای  فروشگاه به مخاطبان ازائه می کند.

شیشه جامبو سایز


نحوه تولید شیشه سکوریت جانبو سایز

شیشه معمولی در ابتدا طی فرآیند های خاص تبدیل به شیشه سکوریت می شود.یکی دیگر از تفاوت های اصلی در نحوه تولید شیشه سکوریت نسبت به سایر شیشه ها می باشد. این شیشه در در دمای بسیار بالای 600 تا 700 درجه سانتی گراد حرارت خواهد دید و بلافاصله سرد خواهد شد تا مقاومتش نسبت به سایر شیشه ها افزایش یابد. در این مرحله برش هایی جهت ابعاد مشخص شیشه انجام می گیرد که با توجه به سایز های بزرش شیشه سکوریت جامبو سایز این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


حمل و نقل شیشه سکوریت جامبو سایز

شیشه در حالت عادی خود بسیار شکننده می باشد حال اینکه ابعاد آن اگر بزرگ باشد حمل و نقل و جابجا کردن آن نیازمند تخصص و مهارت خاصی می باشد.شیشه سکوریت جانبو سایز بدلیل اندازه و ابعاد بسیار بزرگ دارای مشکلاتی در حمل و نقل و نصب هستند که پیش از انجام تغییر مکان می بایست محاسبات لازم را برای این کار در نظر گرفت.به همین جهت چنانچه قصد سفارش شیشه جامبو سایز را دارید می بایست با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کرده تا بهترین راهکار را جهت خرید شیشه سکوریت جامبو سایز به شما ارائه دهند.


یکی از مولفه های مهم شیشه سکوریت جامبو سایز لمینیت کردن آن ها جهت مقاومت بالاتر به دلیل ابعاد بزرگتر است که این ویژگی باعث سنگین تر شدن وزن نهایی شیشه می شود.بنابراین حمل و نقل آن ها می بایست به وسیله جرثقیل های مخصوص صورت گیرد.


شیشه سکوریت جامبو سایز در چه مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

نماهای شیشه ای ساختمان های مسکونی یا دفاتر

• مراکز تجاری و فروشگاه ها

• نمایشگاه ها

• و...


با توجه به این که در مراکزی که به آن ها اشاره شد میزان ابعاد و اندازه شیشه بسیار بیشتر بوده و رفت و آمد و احتمال وقوع حادثه بیشتر است ، استفاده از شیشه سکوریت مناسب ترین راه جهت افزایش امنیت و همچنین حفظ زیبایی ساختمان می باشد.


قیمت شیشه سکوریت جامبو سایز

با توجه به این روند تولید شیشه سکوریت نسبت به سایر شیشه ها متفاومت و سخت تر است قیمت شیشه سکوریت بالاتر از شیشه های معمولی می باشد. این موضوع درباره شیشه سکوریت جامبو سایز نیز صدق می کند. چنانچه قصد اطلاع از قیمت شیشه سکوریت جامبو سایز یا دیگر انواع شیشه نشکن را دارید می توانید با شرکت سازه های شیشه ای ترنج آذین در ارتباط باشید.


شرکت ترنج آذین تولید کننده انواع سازه های شیشه ای با 45 سال سابقه در این زمینه بهترین مرکز جهت خرید شیشه میرال و یا سایر محصولات مشابه می باشد.


پست الکترونیک

info@toranjglass.com

amin.trj70@gmail.com

تلفن تماس

تلفن : 44733769

موبایل و واتساپ : 09212585523

آدرس اینستاگرام : @toranjglassco

آدرس

بزرگراه شهید آبشناسان غرب به شرق - خیابان سردار جنگل جنوب - کوچه ی طباطبایی - کوچه ی زاگرس - پلاک 9 واحد 7