یکی از ملزوماتی که فروشگاه ها و مغازه ها به منظور جلب و ترغیب مشتری برای خرید از آن ها بدان نیاز دارند ، استفاده از دکور خاص و زیبا است که این امر با استفاده از شیشه سکوریت فروشگاه و مغازه میسر می شود. استفاده از شیشه سکوریت در ویترین و نمای فروشگاه ها و مغازه ها حداکثر استفاده از نور طبیعی و دید به فضای مورد نظر را به مخاطبان می دهد که این خود باعث جذب مشتری به داخل فروشگاه می گردد. در گذشته برای ساخت درب و یا شیشه ویترین فروشگاه ها از شیشه های معمولی استفاده می شد که سبب مشکلات بسیاری می شد و به همان اندازه خطر استفاده از شیشه معمولی بسیار زیاد بود.


امروزه پیشرفت عظیمی در زمینه تولید انواع شیشه به وجود آمده است. با تولید شیشه سکوریت یا شیشه میرال که حاصل پیشرفت تکنولوژی ساخت شیشه است ، به وسیله تغییر در شیوه ساخت و تغییر ترکیبات شیشه می توان اقدام به ساخت آن ها نمود. امروزه استفاده از این نوع شیشه به دلیل مزایای زیادی که دارد در بسیاری از فضاها ترویج یافته است. با تولید شیشه سکوریت و شیشه لمینت در انواع مدل ها و اندازه ها ، استحکام و مقاومت شیشه های مورد استفاده برای ویترین فروشگاه ها افزایش یافته و به همین علت اکثریت فروشندگان از این نوع شیشه برای فروشگاه یا مغازه خود استفاده می نمایند.


شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت با نام های مختلفی مانند شیشه میرال ، شیشه نشکن یا شیشه ضد ضربه شناخته می شود. طی فرآیند هایی که بر روی شیشه خام انجام می گیرد می توان اقدام به تولید شیشه سکوریت یا شیشه نشکن نمود. این شیشه در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی از خود نشان داده و چنانچه دچار شکستگی شود قطعات آن به شکل کروی و صیقلی شکل درآمده تا هیچگونه خطری افراد را تهدید ننماید. از دیگر مزایای شیشه میرال می توان به مقاومت بالای این نوع شیشه در برابر سرما و گرمای زیاد اشاره نمود. بنابراین می توان گفت شیشه سکوریت فروشگاه با توجه به این که در مکان هایی مورد استفاده قرار می گرد که تردد افراد زیاد می باشد و همچنین تغییرات دما در فضای باز بیشتر است از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.


برای تولید شیشه سکوریت ابتدا مواد خام مورد استفاده برای شیشه معمولی را که به صورت خمیر می باشد تحت حرارت بسیار زیادی معادل 700 درجه سانتیگراد قرار داده تا در این دما مواد به حالت مذاب درآیند. سپس در این حالت بلافاصله مواد را با استفاده از هوای بسیار سرد که بر روی آن دمیده خواهد شد سرد می کنند. با استفاده از این تکنیک شیشه سکوریت تولید خواهد شد.

شیشه سکوریت فروشگاه و مغازه


چنانچه قصد خرید شیشه سکوریت فروشگاهی را دارید ، جهت مشاوره و یا اطلاع از انواع مدل های آن می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید. همچنین در خصوص قیمت شیشه سکوریت مغازه می توانید با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل نمایید.


شیشه سکوریت فروشگاه و مغازه

فرآیند تولید شیشه فروشگاه نیز با استفاده از تکنیک ساخت شیشه نشکن می باشد. اما ابعاد شیشه سکوریت برای استفاده در این مکان ها ممکن است کمی متفاوت با سایر محیط ها باشد و به همین جهت مراحل تولید خاص خود را طی خواهد کرد. علاوه بر این شیشه میرال مورد استفاده برای فروشگاه می تواند دارای قطر و ضخامت متفاوت و بر اساس سفارش مشتری تولید گردد. عموما شیشه سکوریت مغازه قطری معادل 8 تا 10 میلی متر دارد که می تواند مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه از خود نشان دهد.


دلیل استفاده از شیشه سکوریت برای فروشگاه ها این است که به علت رفت و آمد های زیادی که در اطراف آن وجود دارد و یا احتمال زیاد برخورد اجسام با شیشه ، نیاز به شیشه ضد ضربه و مستحکم می باشد تا احتمال شکستن آن و یا هرگونه حادثه دیگر کمتر شود.


مزایای شیشه سکوریت فروشگاه و مغازه

✔ مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه و فشار در ترکیب با شیشه لمینت

✔ مقاومت در برابر گرما و سرمای شدید و عدم ترک خوردن آن به جهت تغییرات ناگهانی دما

✔ ساخت و تولید شیشه سکوریت در ابعاد مختلف و مناسب برای هر فروشگاه و مغازه

✔ شفافیت شیشه سکوریت برای استفاده در ویترین مغازه و فروشگاه

✔ وجود طرح ها و مدل های متنوع


انواع شیشه سکوریت مغازه

انواع شیشه سکوریت مورد استفاده در مغازه و فروشگاه از نظر رنگ عبارتند از: شیشه سکوریت دودی ، سفید ، آبی ، برنزی ، ساتینا ، زرد ، سبز و... . همچنین نوع شیشه مورد استفاده بر اساس نیاز مشتری می توان دارای مدل های مختلف از جمله شیشه سکوریت سوپر کلییر یا کریستال ، فلوت و شیت و... باشد که می توان در طرح هایی همچون براق یا مات تولید نمود.

شیشه سکوریت مغازه


ساخت و نصب شیشه سکوریت مغازه

برای ساخت شیشه نشکن نیاز به دقت در اندازه گیری برای تولید این شیشه در ابعاد مورد نظر می باشد. بنابراین کارشناسان مربوطه به منظور اندازه گیری ابعاد به محل مراجعه و اطلاعات کاملی را برای ساخت شیشه در ابعاد مورد نظر یادداشت برداری می کنند. پس از آن مراحل تولید شیشه ضد ضربه در کارخانه آغاز شده که این کار میبایست با دقت زیاد به جهت تولید محصولی با کیفیت و با مقاومت بالا انجام گیرد. علاوه بر این کیفیت ساخت از نظر ظاهر به منظور عدم به وجود آمدن هرگونه ناخالصی یا ماده زائد در داخل شیشه که سبب خراب شدن جلوه آن می شود ، حائز اهمیت می باشد. پس از ساخت و انجام تست های مربوطه که در کارخانه صورت می گیرد ، شیشه سکوریت آماده ارسال و نصب در محل مورد نظر خواهد شد. نصب شیشه سکوریت مغازه می بایست توسط کارشناسان مجرب انجام گیرد.


قیمت شیشه سکوریت مغازه و فروشگاه

برای تخمین هزینه شیشه سکوریت مغازه نیاز به مواردی همچون نوع شیشه ، قطر مورد نظر ، ابعاد و... می باشد که هریک از این موارد سبب تغییر قیمت شیشه مغازه خواهد شد. بنابراین چنانچه قصد خرید شیشه میرال برای فروشگاه یا مغازه خود را دارید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده تا در سریع ترین زمان اقدام به تخمین قیمت شیشه سکوریت مورد نیاز برای فروشگاه یا مغازه شما نمایند.


البته به جز موارد ذکر شده ، هزینه نصب شیشه نشکن مغازه نیز به با توجه به محل نصب آن می بایست محاسبه شود که در قیمت نهایی تاثیرگذار می باشد. طبقه مورد نظر ، تعداد دهانه ، متراژ و... همگی جزئی از هزینه نصب شیشه مغازه محسوب می گردد.