یکی از روش های نسبتا قدیمی به منظور ایجاد نمای شیشه ای در طراحی ساختمان ها نمای شیشه ای فریم لس می باشد.نمای فریملس به نسبت کرتین وال و اسپایدر قدیمی تر است و سیستم آن به گونه ای است که قاب های آلومینیومی که فریم باریکی دور شیشه دارند و به سازه ی آهنی که از قبل طراحی و اجرا شده متصل می شوند و به نسبت سیستم کرتین وال و اسپایدر عایق حرارتی و صوتی و رطوبتی کمتری دارند.این سیستم از نما با آمدن سیستم به روز و جدید کرتین وال تقریبا منسوخ شده است اما به دلیل ارزانتر بودن این نوع نما هنوز مورد استفاده معماران قرار می گیرد.


دلایل استفاده از نمای شیشه ای فریم لس

شیشه به عنوان متریالی که با استفاده از آن می توان زیبایی نمای ساختمان را دو چندان نمود سالیان طولانی در بسیاری از سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از نمای شیشه ای فریم لس به دلیل استفاده از کمترین میزان فریم در آن می تواند به نمای ساختمان حالت یکپارچگی و زیبایی بیشتری را القا نماید که مدل های امروزی نمای شیشه ای نیز با استفاده از دیگر روش ها مانند نمای شیشه ای اسپایدر بدون فریم می باشند.


علاوه بر ایجاد زیبایی استفاده از شیشه سبب کاهش مصرف انرژی به منظور استفاده از حداکثر میزان روشنایی در داخل محیط ساختمان می شود که این موضوع می توان از دیگر دلایل استفاده از نمای شیشه ای فریم لس باشد.


امروزه نمای شیشه ای فریم لس قابل ساخت با استفاده از شیشه سکوریت یا شیشه لمینت می باشد که قادر به ایجاد مقاومت بالا بوده و از هرگونه حادثه در هنگام شکستن جلوگیری خواهد شد. علاوه بر این شیشه لمینت دارای خاصیت عایق حرارت و صدا می باشد که چنانچه به صورت صحیح و اصولی نصب و اجرا شود می تواند تا حد مطلوبی از ورود صدا به داخل و یا تبادل حرارت جلوگیری به عمل بیاورد.

نمای شیشه ای فریم لس


نحوه ساخت و نصب

برای نصب شیش ها در این نوع نما از قاب های بسیار ظریف از جنس آلومینیوم استفاده می شود که با استفاده از فریم های فولادی به صورت پروفیل هایی با اندازه های مختلف نصب و اجرا می شود. فاصله بین هر تایل از شیشه ها به نحوی تنظیم می شود که از بیرون فریم فولادی تعبیه شده در پشت کار دیده نشود.


پروفیل های نصب شده در نما را پس از اتمام کار می توان رنگ آمیزی نمود. رنگ آمیزی این پروفیل ها با استفاده از روش پاشش رنگ قابل انجام می باشد.


مزایای نمای شیشه ای فریم لس

✔ ایجاد عایق صوتی و حرارتی با استفاده از شیشه لمینت

✔ عدم نفوذ گرد و خاک و یا هر نوع آلودگی از محیط بیرو به داخل با بکارگیری درزگیرها در فواصل بین شیشه ها

✔ سرعت بالای نصب و اجرا

✔ ایجاد نمای زیبا و مجلل

✔ استفاده از "سیستم یونیتایز" به منظور نظافت نمای شیشه ای فریم لس که با استفاده از این سیستم سرعت نظافت افزایش خواهد یافت.

✔ استفاده از رنگ های مختلف شیشه برای ساخت نمای شیشه ای فریم لس

✔ و...


شرکت ترنج آذین با سال ها تجربه در زمینه ساخت انواع نمای شیشه ای و انجام چندین پروژه بزرگ در کشور افتخار این را دارد که بهترین خدمات را به مشتریان خود عرضه نماید. چنانچه قصد انجام نمای شیشه ای با روش های مختلف را برای پروژه های خود داشته باشید می توانید با کارشناسان شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید تا شما را درباره مراحل ، قیمت و سایر مسائل راهنمایی نمایند.