معرفی بهترین مکان ها برای آینه کاری در منازل


امروزه روش های گوناگونی به منظور تغییر دکوراسیون منازل و ایجاد ظاهری مدرن برای فضای داخلی مورد انجام قرار می گیرد. یکی از بهترین روش ها که می توان با کمترین متریال ظاهری مدرن و زیبا را در منازل به وجود آورد ، استفاده از هنر آینه کاری می باشد. از دلایل مهمی که طراحان از این روش امروزه استفاده می کنند می توان به تنوع طرح و مدل ها بر اساس سلایق گوناگون و همچنین تناسب با محیط اشاره کرد. با مطالعه مقاله انواع روش های آینه کاری می توانید درباره مدل های گوناگون این هنر آشنا شوید. آینه کاری علاوه بر ایجاد زیبایی در محیط ، می تواند کارایی دیگری همچون بزرگ تر نشان دادن محیط و یا افزایش میزان نور به جهت انعکاس نور در آینه و بازتاب آن به اطراف دارد.


اما نکته مهمی که درباره آینه کاری وجود دارد این است که این کار می بایست با طرحی از پیش تعیین شده و بر اساس توجه به نکاتی که طراحان مد نظر قرار می دهند انجام گیرد. به همین دلیل پیش از انجام آینه کاری نیاز به فردی آشنا به طراحی دکوراسیون داخلی می باشد تا از آینه کاری انجام شده حداکثر کارایی صورت گیرد.


مزایای آینه کاری و کارایی آن عبارتند از:

• ایجاد عمق به فضا که سبب بزرگتر جلوه دادن محیط می شود.

• افزایش نور محیط

• ایجاد فضایی مدرن ، مجلل و خیره کننده

• تنوع زیاد در طرح و مدل و متناسب با محیط و دکوراسیون

• ایجاد پوشش برای دیوارهایی که دچار مشکلاتی نظیر ترک خوردگی و یا ناهمواری هستند.

• مشاهده خود در آن

• و...


در این مقاله قصد داریم بهترین فضاها و مناسب ترین مکان ها برای انجام آینه کاری در منازل را به شما معرفی نماییم.


آینه کاری در چه فضاهایی از منازل قابل انجام است؟

به طور کلی در اکثر فضاهای داخلی یک ساختمان می توان از آینه کاری بهره برد. استفاده از آینه کاری در سرویس بهداشتی ، حمام ، سالن های پذیرایی و همچنین آشپزخانه و اتاق خواب میسر بوده و می توان با تعیین موقعیت مناسب برای آن محیط دلپذیری را فراهم نمود. همچنین از این هنر می توان در سقف خانه برای افزایش جلوه محیط و درخشندگی بیشتر فضا استفاده نمود. اما در هریک از محیط ها نیاز به تعیین مکان مناسب برای نصب آینه کاری وجود دارد که به برخی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین این مکان ها اشاره می نماییم.

آینه کاری منازل


1.انجام آینه کاری در راه پله:

یکی از پر استفاده ترین مکان ها برای انجام آینه کاری راه پله های داخل منازل و یا ویلاها می باشد. راه پله ها امروزه به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی محسوب می شوند که با انجام نکاتی همچون آینه کاری در دل آن ها می توان فضای مجلل و زیبایی را خلق نمود.


2. آینه کاری در کنار محل قرارگیری گل و گلدان ها:

در اکثر خانه ها شاهد فضایی برای قرارگیری گلدان ها و گل های خانگی هستیم. در کنار این فضا با انجام آینه کاری می توان محیطی دلچسب و زیباتر را بوجود آورد و با انعکاس تصویر گل ها در آینه ها زیبایی محیط را چی توان چند برابر نمود.


3. انجام آینه کاری در کنار پنجره ها:

با توجه به خاصیت آینه و بازتاب نور در آن می توان آینه کاری را در کنار پنجره های نورگیر در اتاق خواب ها یا سالن پذیرایی و... انجام داد تا به واسطه انعکاس نور محیط روشن تر و زیباتر شود. چه بهتر که بتوان قاب های مورد استفاده در آینه کاری را با قاب پنجره یکی کرد تا در هنگام افتادن تصویر پنجره در آینه سبب تصویری از یک پنجره دیگر را خلق نمود.


4.انجام آینه کاری در دیوار راهرو یا آشپزخانه

اگر منزل شما فضای کمی دارد و قصد بزرگتر جلوه دادن آن را دارید با ایجاد آینه کاری بر روی دیوار های راهرو ها یا دیوار های رو به روی آشپزخانه می توان محیط کوچک خود را بزرگتر از قبل جلوه داده و از این ویژگی منحصر به فردی که به سبب خطای دید ایجاد می شود نهایت بهره را ببرید.


5.آینه کاری در سقف

یکی از برتری خانه ها ارتفاع بیشتر سقف آن ها می باشد. این کار سبب مجلل تر شدن خانه و بزرگتر جلوه دادن محیط و دلباز بودن آن می شود. اگر ارتفاع سقف خانه شما کم است و یا قصد مرتفع تر نشان دادن آن را دارید می توانید با استفاده از آینه کاری در سقف این امکان را برای محیط خود فراهم نمایید. با نورپردازی مناسب می توان فضایی مجلل را با استفاده از آینه کاری سقف پدید آورد.


6. آینه کاری در سالن ناهارخوری

یکی از ویژگی های آینه ایجاد حس نشاط و شادابی می باشد. انجام آینه کاری در محیطی مانند سالن ناهارخوری می تواند با ایجاد این احساس در شما سبب افزایش میل و اشتهای شما شده و حس بهتری را در هنگام میل غذا داشته باشید.


7. انجام آینه کاری در ورودی منزل

کاربردی ترین عامل برای استفاده در آینه مشاهده خود در آن می باشد. به همین منظور می توان از آینه کاری در قسمت ورودی ساختمان برای چک کردن ظاهر خود پیش از خروج از منزل استفاده نمایید. همچنین با ایجاد نمایی لوکس و مدرن به محیط ورودی منزل می توان حس خوبی را به میهمانان و افرادی که به خانه شما وارد می شوند انتقال داد.


8.آینه کاری در سالن ها پذیرایی

سالن پذیرایی فضایی برای استقبال از مهمان ها می باشد. پس می توان با انجام یک آینه کاری مدرن و دکوراتیو ، زیبایی این محیط را دو چندان نمود تا استقبال مجللی از مهمانان به عمل آید.


9.آینه کاری سرویس بهداشتی

استفاده از آینه کاری مدرن در داخل سرویس های بهداشتی و حمام علاوه بر کارایی می تواند فضای زیبایی را در این مکان ها بوجود آورد. استفاده از قاب های همرنگ با سایر متریال ها همچون کابین دوش شیشه ای ، شیر آلات و... به زیبایی و مجلل تر شدن محیط خواهد افزود.


از آینه کاری در چه مکان هایی می بایست اجتناب گردد؟

آینه کاری در فضاهایی مانند مکان تماشای تلویزیون به دلیل احتمال انعکاس نور در آن که سبب مشکل در دید و تماشای تلویزیون می شود مناسب نمی باشد. همچنین در دیوار هایی که از قاب عکس استفاده شده است و یا ویترین های آینه دار و... وجود دارد ، آینه کاری توجیهی ندارد و فقط سبب شلوغ شدن محیط می شود.


در پایان باید گفت انجام آینه کاری می بایست توسط طراحان صورت گیرد تا بهترین مکان و مناسب ترین نوع از آن برای تطابق با محیط مورد نظر انتخاب گردد. چنانچه قصد انجام آینه کاری در منزل خود را دارید ، جهت آشنایی با انواع مدل ها و قیمت آینه کاری می توانید با همکاران ما در شرکت ترنج آذین در ارتباط باشید.


پست الکترونیک

info@toranjglass.com

amin.trj70@gmail.com

تلفن تماس

تلفن : 44733769

موبایل و واتساپ : 09212585523

آدرس اینستاگرام : @toranjglassco

آدرس

بلوار فردوس شرق، نرسیده به کوچه ولیعصر( کوچه مترو صادقیه)، پلاک ۴۴، واحد ۱۰