تاثیر هنر آینه کاری در ساختمان های مدرن امروزی بر هیچ کس پوشیده نبوده و می توان گفت یکی از بهترین روش های مدرن سازی دکوراسیون در خانه های امروزی به حساب می آید. شرکت های دکوراسیون داخلی و طراحان با به کارگیری از آینه کاری مدرن و استفاده از آینه های دکوراتیو قادر هستند فضای ساده و قدیمی خانه شما را دگرگون و جلوه خاص و زیبایی را برای محیط زندگی شما فراهم نمایند. انتخاب بهترین مکان برای آینه کاری در منزل می تواند سبب بهره گیری از مزایای این روش شود و اهمیت مکان مناسب انجام آینه کاری آنقدر زیاد است که با انتخاب نامناسب نه تنها مزیتی را به همراه نخواهد داشت، بلکه ممکن است مشکلاتی را هم بوجود آورد.

امروزه شرکت های تولید آینه با بکارگیری جدید ترین تکنولوژی ها قادر به تولید انواع و اقسام آینه ها در طرح ها، مدل ها و رنگ های گوناگون بر اساس سلیقه و مطابق با دکوراسیون مورد نظر شما می باشند. یکی از کاربردهای آینه کاری استفاده از آن برای ایجاد تغییرات در فضای خانه می باشد، بی شک همه افراد علاقمند تغییر و تحول در فضای منزل خود هستند و انجام آن سبب ایجاد انگیزه و روحیه در بین اعضای خانواده می شود.


انواع روش های آینه کاری در منازل

یکی از بهترین ایده ها برای تغییر دکوراسیون و بزرگنمایی فضا که به احتمال زیاد از زبان معماران و طراحان به منظور تغییر دکوراسیون داخلی شنیده اید، استفاده از هنر آینه کاری مدرن می باشد. با استفاده از صدها مدل گوناگون از آینه کاری می توانید محیط منزل خود از یک فضای ساده به فضایی مدرن و لوکس تبدیل نمایید. از جمله بهترین مدل های آینه کاری منزل می توان به مواردی همچون آینه کاری جورچین، آینه کاری سه بعدی، آینه کاری هندسی (استفاده از اشکال هندسی همچون مربع، دایره، مستطیل و...)، آینه کاری سنتی و... اشاره نمود. اما نکته ای که در انجام این کار اهمیت دارد بهره گیری از فردی آشنا به این زمینه می باشد که بر اساس موقعیت، چیدمان و فضای داخل منزل شما، بهترین انتخاب را انجام دهد.


آینه کاری در منزل


مزایای آینه کاری در منازل

استفاده از روش های مختلف آینه کاری در منزل باعث می شود تا:

•    در فضای داخلی عمق ایجاد شود و سبب بزرگتر جلوه دادن محیط می شود.

•    نور محیط داخلی افزایش داده شود.

•    فضایی مدرن، مجلل و خیره کننده در منزل ایجاد شود.

•    با تنوع زیاد در طرح و مدل و تناسب با محیط، دکوراسیون منزل زیباتر شود.

•    پوششی برای دیوارهایی که دچار مشکلاتی نظیر ترک خوردگی و یا ناهمواری هستند، ایجاد شود.

•    امکان مشاهده خود در آینه ها راحت تر شود.


بهترین ایده ها برای آینه کاری مدرن

امروزه روش های گوناگونی به منظور تغییر دکوراسیون منازل و ایجاد ظاهری مدرن برای فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از بهترین ایده ها که می توان با کمترین متریال ظاهری مدرن و زیبا را در منازل به وجود آورد، استفاده از هنر آینه کاری می باشد. از دلایل مهمی که طراحان از روش های مختلف آینه کاری استفاده می کنند، می توان به تنوع طرح و مدل ها بر اساس سلایق گوناگون و همچنین تناسب با محیط اشاره کرد. مهمترین عامل برای انتخاب بهترین ایده ها برای آینه کاری منازل، سیلقه شخصی افراد می باشد و پس از آن عواملی مانند اندازه بخش های مختلف خانه، دکوراسیون منزل، میزان نورگیر بودن فضا و .... در این انتخاب تاثیرگذارند. در محیط منزل در بیشتر فضاها می توان از آینه کاری بهره گرفت، اما انتخاب بهترین مکان منزل برای آینه کاری باید با توجه به اندازه بخش های منزل، میزان نور هر بخش و روش آینه کاری انتخابی انجام شود. ایده های گوناگونی برای آینه کاری در منزل وجود دارد که با توجه به مکان انتخاب شده قابل اجرا هستند، در واقع می توان گفت که مکان مورد نظر برای آینه کاری منزل، روش مناسب و ابعاد آن را مشخص خواهد کرد.

با ترکیب هنر آینه کاری مدرن و پارتیشن شیشه ای می توان علاوه بر جدا سازی دو محیط از یکدیگر فضای زیبایی را به وجود آورد. به طور مثال با استفاده از آینه کاری اپن آشپزخانه می توان برای جدا کردن فضای آشپزخانه از سالن پذیرایی استفاده نمود. با استفاده از این ایده علاوه بر زیبایی و جدا کردن محیط ، می توان جلوی هرگونه مانع در برابر ورود نور را گرفت تا فضایی روشن و زیباتری در اختیار داشت. علاوه بر تمامی این موضوعات آینه کاری به عنوان پارتیشن شیشه ای به دلیل ظرافتی که دارد فضای بسیار کمی از منزل را اشغال می نماید. ایده دیگری که برای آینه کاری مدرن میتوان به کار برد، انجام این روش در کنار فضای قرارگیری گلدان ها و گل های خانگی می باشد که می توان محیطی دلچسب و زیباتر را بوجود آورد و با انعکاس تصویر گل ها در آینه ها زیبایی محیط را چی توان چند برابر نمود.


آینه کاری منازل


ابزار و وسایل مورد نیاز جهت انجام آینه کاری منزل

آینه کاری منزل همانند سایر هنرها به جز کارشناسی که می بایست بهترین فضا و مدل را برای پیاده سازی این روش انتخاب نماید، نیاز به ابزار و وسایلی برای نصب دارد که پس از تولید تایل های آینه باید به وسیله آن ها در محل مورد نظر نصب گردند. این وسایل عبارتند از:

•    چسب مخصوص

•    الماس آینه

•    متر و خط کش

•    قلم طراحی

•    کاردک و خط کش چوبی

•    میز مخصوص

•    چکش مخصوص


بهترین مکان ها برای آینه کاری در منازل

به طور کلی در اکثر فضاهای داخلی یک ساختمان می توان از آینه کاری بهره برد و حتی استفاده از آینه کاری در سرویس بهداشتی، حمام یا آشپزخانه نیز امکان پذیر است و می توان با تعیین موقعیت مناسب برای آن محیط دلپذیری را فراهم نمود. اما در هریک از محیط ها نیاز به تعیین مکان مناسب برای تاثیرگذاری نقش آینه کاری دکوراتیو در محیط وجود دارد که به برخی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین این مکان ها اشاره می نماییم.


1-      آینه کاری در ورودی منازل، راه پله و راهروها

معمولا ورودی منازل دارای یک محیط مشخص در کنار راهرویی متناسب با فرم ساختمان می باشد و وجود آینه در قسمت ورودی ساختمان برای چک کردن ظاهر خود پیش از خروج از منزل می تواند ایده بسیار خوبی باشد. همچنین از آینه کاری با ایجاد نمایی لوکس و مدرن به محیط ورودی منزل می توان حس خوبی را به میهمانان و افرادی که به خانه شما وارد می شوند انتقال داد.

یکی از پر استفاده ترین مکان ها برای انجام آینه کاری راهروها و راه پله های داخل منازل و یا ویلاها می باشد، این محیط ها امروزه به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی محسوب می شوند که با انجام نکاتی همچون آینه کاری در دل آن ها می توان فضای مجلل و زیبایی را خلق نمود.


2-      آینه کاری سقف منازل

یکی از برتری خانه ها ارتفاع بیشتر سقف آن ها می باشد که سبب مجلل تر شدن خانه و بزرگتر جلوه دادن محیط و دلباز بودن آن می شود. اگر ارتفاع سقف خانه شما کم است و یا قصد مرتفع تر نشان دادن آن را دارید می توانید با استفاده از آینه کاری سقف این امکان را برای محیط خود فراهم نمایید، با نورپردازی مناسب می توان فضایی مجلل را با استفاده از آینه کاری سقف پدید آورد.


3-      آینه کاری منزل در کنار پنجره ها

با توجه به خاصیت آینه و بازتاب نور در آن می توان آینه کاری را در کنار پنجره های نورگیر در اتاق خواب ها یا سالن پذیرایی و... انجام داد تا به واسطه انعکاس نور محیط روشن تر و زیباتر شود. چه بهتر که بتوان قاب های مورد استفاده در آینه کاری را با قاب پنجره یکی کرد تا در هنگام افتادن تصویر پنجره در آینه تصویری از یک پنجره دیگر را خلق نمود.


آینه کاری منزل


4-      انجام آینه کاری در کنار میز ناهارخوری

شاید در بسیاری از خانه ها با این مدل از آینه کاری که در اطراف میز ناهارخوری انجام می شود رو به رو شده باشید، اما دلیل انجام این کار را ندانید. استفاده از آینه کاری در کنار میز ناهارخوری از نظر روانشناسی یکی از بهترین روش ها برای افزایش میل و لذت بردن از غذا در این محل می باشد. چنانچه آینه کاری دیوار در این محیط به درستی صورت گیرد و با استفاده از طرح های ساده در این محل می توان فضایی زیبا و دلنشین را در کنار میز ناهارخوری خلق نمود.


5-      آینه کاری در سالن پذیرایی منازل

یکی از مهم ترین محیط ها که در درجه اول در معرض دید مهمانان قرار می گیرد سالن پذیرایی می باشد، استفاده از آینه کاری جورچین یا پازلی مدرن یا با نوع چیدمان مناسب و همچنین مطابق با رنگ بندی دیوار و مبلمان می تواند جلوه ای مدرن را به این محیط ببخشد. این نوع آینه کاری دیوار درست همانند تابلوی نقاشی بسیار شیک و مدرن می تواند خود را جلوه دهد. همچنین می توان از آینه کاری سقف برای سالن پذیرایی استفاده نمود تا فضا نورانی تر و بزرگتر به چشم آید.


6-      ایجاد آینه کاری در محیط آشپزخانه

امروزه فضای آشپزخانه به دلیل اینکه از حداقل دیوارها بهره میگیرد و به شکل اپن طراحی می شوند جزء مهم ترین دکورهای خانه ها به شمار می روند. بهره گیری از کاشی های شیک، ایجاد جزیره، کابینت های مدرن و... در کنار آینه کاری آشپزخانه می تواند زیبایی محیط را افزایش دهد. استفاده از آینه های رنگی به جای کاشی کاری دیوار های بین کابینت ها یکی از روش های استفاده از آینه کاری در چنین فضاهایی می باشد.


7-      استفاده از آینه کاری در سرویس های بهداشتی

استفاده از آینه های معمولی یکی از اصلی ترین نکات در سرویس های بهداشتی به شمار می رود، اما به منظور ایجاد ظاهری شیک و مدرن به دستشویی یا حمام با استفاده از آینه دکوراتیو می توان فضای این نقطه از منزل را دگرگون ساخت. استفاده از قاب های همرنگ با سایر متریال ها همچون کابین دوش شیشه ای، شیر آلات و... به زیبایی و مجلل تر شدن محیط خواهد افزود، همچنین از نور مخفی در کنار آینه کاری نیز می توان در این فضا استفاده نمود.


از آینه کاری منزل در چه مکان هایی می بایست اجتناب گردد؟

آینه کاری منزل در فضاهایی مانند مکان تماشای تلویزیون به دلیل احتمال انعکاس نور در آن که سبب مشکل در دید و تماشای تلویزیون می شود مناسب نمی باشد. همچنین در دیوار هایی که از قاب عکس استفاده شده است و یا ویترین های آینه دار و... وجود دارد، آینه کاری منزل توجیهی ندارد و فقط سبب شلوغ شدن محیط می شود. استفاده از آینه کاری در اتاق خواب نیز با توجه به سلیقه شخصی افراد انجام می شود، برخی از افراد که اتاق خواب تاریک دوست دارند و نور زیاد مانع از خواب راحت آنها می شود، بهتر است از آینه کاری برای زیبایی سایر بخش های منزل استفاده کنند.


در پایان باید گفت انجام آینه کاری منزل می بایست توسط طراحان صورت گیرد تا بهترین مکان و مناسب ترین نوع از آن برای تطابق با محیط مورد نظر انتخاب گردد. چنانچه قصد انجام آینه کاری در منزل خود را دارید ، جهت آشنایی با انواع مدل ها و دریافت قیمت آینه کاری می توانید با همکاران ما در شرکت شیشه ترنج در ارتباط باشید.